Thread: Studium na MU/
Lucie Šiborová
24/5/2016 12:14new
Poplatek za studium

Dobrý den,

prosím, kde mohu zjistit, kolik dnů jsem byla vedena jako student MU? Jednalo se, myslím, o neúspěšné studium. Trvalo 2 semestry v letech 2011-2012. Nyní jsem přijata do bakalářského studia v kombinované formě na Pedagogickou fakultu a chtěla bych vědět, zda budu něco doplácet nebo ne. Četla jsem, že v standardní době, tedy 3 roky + 1 rok prodlouženého studia( bráno jako 4 standardní roky vzhledem k platbě za studium) je to bez poplatku. Do toho bych se měla vlézt, ale je možné, že mi tam nějaké dny budou přebývat. Tak by mě zajímalo kolik to je a případně kolik bych musela na závěr studia platit. Předpokládám, že nynější studium prodlužovat nebudu.

Děkuji.
24/5/2016 13:23new

Dobrý den,

máte odstudováno 481 dnů (tj. 1 r., 3 měs., 24 d.)
Studium bylo ukončeno, ne však Vámi, ale ze strany fakulty - takže až na podzim, při kontrole splnění podmínek mezi 2. a 3. semestrem.
Lucie Šiborová
24/5/2016 15:02new
To znamená, že bych si musela zaplatit ty 3 měsíce a 24 dní že? Dokážete mi říct, kolik by to bylo? Slyšela jsem, že se snad musí zaplatit celý další semestr...jestli je to pravda?
Děkuji. Pěkný den.
Lucie Šiborová
24/5/2016 15:14new
Tak jsem se právě dovolala paní na Ped, která to má na starosti. :) Vše mi vysvětlila. Děkuji i Vám!
last modified 24/5/2016 15:29 new

Poplatek je vyměřen v první den překročení doby, a je vyměřván na 6 mesíců. Můžete požádat o alikvótní snížení, resp. splátkový kalendář (měěsíční) a po absolutoriu není nutné dále platit.

Poplatek na PdF od září 2016 viz http://www.muni.cz/media/docs/1132/Statut_MU271015-zmeny.pdf -> str. 2, 1. sloupec.

Studium se počítá na dny, ode dne zápisu, do dne ukončení.
Teoreticky byste mohla ušetřit 2-3 odstudované měsíce, a to pokud se nezapíšete v řádném termínu před létem, ale až v náhradním termínu, začátkem září.

ed. Tak, rozepsaný příspěvek mi uložilo až po reakci, ale už ho tady nechám.
Monika Markéta Šmídová
25/5/2016 15:18new

Dobrý den,
dovolím si využít tohoto vlákna k dotazu, zda se uchazeč sám může informovat o počtu odstudovaných dní, nebo se může podívat pouze škola?
Vím, že větší část studia budu platit, protože mám za sebou minimálně 3 roky neuzavřeného studia, ale nevím, kdy přesně došlo k ukončení (klasický případ "na VŠ už nikdy nechci, tak je to přece jedno") a jestli mi tedy zbývá aspoň 1 rok, nebo budu platit hned od prváku.

Děkuji moc!
25/5/2016 18:56new

Dobrý den,

nevím, jak jiné školy, al třeba v našem IS má student speciální sekci, kde se na to může podívat.
Vy jste nebyla studentkou MU, takže se vám na to podívat nemohu.

Zkuste kontaktovat přímo bývalou VŠ - své fakultní studijní oddělení (nebo pokud máte nějakou obdobu informačního systému, pohrabat se také v něm).
25/5/2016 21:37new

> jestli mi tedy zbývá aspoň 1 rok, nebo budu platit hned od prváku.

mimochodem, neplatí se za ročníky...
jak bylo již řečeno, datum vzniku poplatku se počítá s přesností na dny
(bez ohledu na to, zda jsou prázdniny či dva dny do státnic)
Monika Markéta Šmídová
26/5/2016 09:16new
Děkuji moc, podle informací bývalé školy mám odstudováno 1156 dní (8.9.2004-8.11.2007), tedy 3x365+61, chápu tedy správně, že mi poplatek bude vyměřen od jarního semestru 1. ročníku (hlásím se na bakalářské studium), nebo je to úplně jinak?
26/5/2016 09:25new
jinak = tak jak je napsáno výše: poplatek vznikne 304 dní od data zápisu
(např. pokud se zapíšeš ke studiu 15.7.2016, pak poplatek vznikne 15.5.2017)
Monika Markéta Šmídová
26/5/2016 09:46new
Už mi svitlo :) Děkuji za trpělivost!
26/5/2016 09:54new
mimochodem, po mém soudu by se v takovém případě vyplatilo zapsat se až v náhradním termínu v září, ušetří se tím zbytečný poslední výměr těsně před státnicemi
Monika Markéta Šmídová
26/5/2016 10:04new
Cenná rada, díky ještě jednou!
Lucie Šiborová
6/6/2016 09:25new

Dobrý den ještě jednou,

měla jsem za to, že k zápisu v září jdou pouze ti, kteří ještě neví výsledek maturity...je možné, že na mě již nezbude místo, když se půjdu zapsat v září? Jak to v takovém případě funguje? Přijdu o možnost zvolit si seminární skupiny že? A ještě dotaz z jiného soudku- kde zjistím své UČO? Dostanu ho asi při zápisu, že?

Děkuji.

6/6/2016 09:33new

Hezký den,

zápis má standardně řádný termín (červen-červenec) a náhradní termín (srpen-září).

Přičemž oba termíny mohou využit všichni uchazeči. Někeří jsou totiž v době řádných zápisu v zahraničí a nemají koho zplnomocnit.

"Místo" je pro všechny přijaté studenty. Není to tak, že fakulta na obor XY zapíše prvních 100, kteří se dostaví k zápisu a zbytek má smůlu.
Takže když jste jednou přijata, to místo je vaše až do září.

UČO a heslo získáte až po zapsání se ke studiu.
Máte kombinovanou formu studia, tam ten výběr seminárních skupín není nikterak velký (pokud vůbec předměty kombi formy sem. skupiny mají - obvykle nemají).
Lucie Šiborová
6/6/2016 09:42new

Jste opravdu rychlá! :)
Takže teď jen napsat na fakultu, že se k zápisu dostavím v září( dle harmonogramu 18.9), vzít s sebou všechny dokumenty a je hotovo? Důvod- ušetření- jim asi stačit nebude že?! ;) Musím uvádět důvod? Zápis předmětů jsem se dívala, že je také toho 18.9, změny jsou pak možné jen o den později.... Omlouvám se za triviální dotazy, ale už si vůbec nepamatuji, jak to před lety skutečně bylo a nerada bych něco zanedbala.

Díky.
last modified 6/6/2016 10:27 new
Důvod je nutné uvést, ale až tak moc se k němu nepřihlíží (prostě napiš rozumný důvod, proč nemůžeš na ten řádný = nepůjdeš kvůli tomu před tribunál, ale nenulovým úsilím se odfiltrují ti, kteří to vlastně nepotřebují).
Problém s vybíráním předmětů jako kombinovaná asi mít nebudeš, tak by snad jeden den stačil. Nicméně konec období změn v zápisech je až 4.10.
Lucie Šiborová
22/6/2016 14:55new
Dobrý den,
po delší odmlce mám ještě jeden dotaz. ;) Počítá se do neúspěšné doby studia- tedy doby, za kterou pak budu platit, i studium na VOŠ? Vzpomněla jsem si, že jsem se hlásila před lety i na tuto školu( Obchodní akademie- Pionýrská), nastoupila jsem, ale na konci října, jsem studium ukončila. Nebo to platí jen na VŠ?
Díky. :) Pěkný den.
22/6/2016 15:01new

Dobrý den,

studium na VŠ není to samé jako VOŠ, takže doba VOŠ se nepočítá.