8. 11. 2010 16:05nové
Dotazy specifické pro filozofickou fakultu.
Radka Škodová
20. 5. 2016 10:34nové
oborové testy- francouzsky jazyk a literatura
Dobrý deň, na stránkach fakulty som vyhľadávala doporučenú literaturu ku francuzskemu jazyku no narozdiel od ostatných cudzích jazykov sa žiadna odporúčená literatúra nevyskytuje, kontaktovala som filozoficku fakultu aj študijné no odnikiaľ sa mi odpoveď nedostala. Ďakujem sa odpoveď.
3. 6. 2016 11:08nové

Vážená paní Škodová,

v požadavcích k přijímací zkoušce, které nám dodal Ústav románských jazyků a literatur je uvedena požadovaná úroveň jazyka a požadované znalosti v rozsahu středoškolského studia. Literatura není uvedena ani u oboru Španělský jazyk a literatura.

S pozdravem Vlasta Dvořáčková
oddělení pro přijímací řízení FF MU
+420 5 4949 5169
prijimaci.rizeni@phil.muni.cz
Michaela Aujezdská
20. 5. 2016 14:36nové
obor: Pedagogika

Dobrý den,
stále mi nedorazila pozvánka k přijímacímu řízení. Pozvánky ještě nebyly rozeslány nebo je možné, že se ztrazila?

Děkuji za odpověď.
20. 5. 2016 14:40nové

Dobrý den,

pozvánky byly rozeslány před časem, prosím ještě o strpení.
Detaily termínů ale najdete na webu FF -> http://www.phil.muni.cz/wff/home/prijimaci/magisterske/prij-riz-do-nav-mag-stud
Karolína Garančovská
23. 5. 2016 19:33nové
pocet prijatych na Anglicky jazyk a literaturu
Dobrý deň, chcela som sa opýtať či neviete počet uchádzačov, ktorý plánuje FF prijať na odbor Anglický jazyk a literatúra, resp. či sa nebudú počty radikálne znižovať ? Lebo z TSP mám percentil 87 a chcela som vedieť, či by to podľa Vášho názoru malo stačiť.
23. 5. 2016 19:50nové

Dobrý deň,

ak prejdete cez OT (získate aspoň 60b zo 100 max. možných), tak vám už vopred blahoželám k prijatiu :)
S Vašim percentilom z TSP sa fakt nemusíte báť.
Šárka Butulová
26. 5. 2016 12:08nové
Odpuštění oborového testu na Anglický jazyk a literaturu
Dobrý den,
v kritériích pro odpuštění oborového testu na studijní obor Anglický jazyk a literatura je napsáno, že je k žádosti potřeba připojit mimo jiné i Protokol o společné části maturitní zkoušky žáka. Ten však začne Cermat rozesílat až od 16. 6. 2016, což je o den později, než má být žádost o odpuštění oborového testu nejpozději doručena. Postačí, když k žádosti přiložím záznamy hodnocení jednotlivých částí zkoušky, které budou obsahovat informaci o jednotlivých dosažených percentilech, abych dokázala, že jsem splnila kritéria pro odpuštění oborového testu? Nebo je situaci třeba řešit jinak?
Mnohokrát děkuji za odpověď
Eva Rybková
28. 5. 2016 14:18nové
Dobrý den,
mám stejný problém a zajímalo by mě, jestli jste již OPPŘ kontaktovala a případně co vám řekli.
Patrik Rigáň
26. 5. 2016 16:58nové
OT - zlúčenie

Dobrý deň, prosím Vás mám pred sebou 2 oborové testy z dvoch rôznych prihlášok a žiaľ podla priezviska mi to vyšlo mi tak, že jeden 9.6. a druhý 10.6. Nuže a chcem sa spýtať, pokiaľ to vôbec je možné, dá sa nejako zlúčiť oba do jedného dňa ? Veľmi by mi to pomohlo. Cestovanie, práca, čas. Všetko by som týmto krokom vedel zefektívniť.

Je to teda možné ? Ďakujem za odpoveď.
Adéla Novotná
29. 5. 2016 09:34nové
Ústní pohovor psychologie

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda nám budou poskytnuty bližší informace o ústním pohovoru na obor psychologie, než jaké byly napsány v pozvánce k oborovým testům a TSP?

Děkuji za odpověď
29. 5. 2016 11:18nové

Dobrý den,

informace jakého charakteru?
Termín (datum, čas a místo) byste již měla znát. Také popis průběhu je dostupný na webu FF:
"Ústní pohovor má komisionální povahu. Komise sestává ze tří členů. Součástí ústní zkoušky je rozprava nad zvoleným psychologickým tématem, která je zaměřena na posouzení schopnosti uchazeče kriticky uvažovat v daném kontextu."
Adéla Novotná
29. 5. 2016 11:37nové
Ano, všechny tyto informace mi známy jsou. Nicméně u oborového testu jsou vypsány okruhy, kterých se test týkal společně s hranicí úspěšnosti. Zajímalo mě, jestli podobné informace budou zveřejněny i u ústního pohovoru.
30. 5. 2016 14:12nové
Ne.
Pokud by měly být, již by dávno zveřejněny byly.
Tereza Hebká
3. 6. 2016 11:15nové
Dobrý den,
mám dotaz ohledně ústního kola.. Všichni, které znám a postoupili, mají čas na 8.3o (včetně mě). Já mám však problém, že to z dopravních důvodů na tento čas nestíhám z důvodu dopravy, takže můžu dorazit nejdříve
ve 2 hodiny.. :( Byl by s tím nějaký problém?
Děkuji
3. 6. 2016 12:18nové
Co takhle jet o den dříve a přespat?
3. 6. 2016 19:13nové

Dobrý den,

už jsem vám reagovala na totožný dotaz v jiném vlákně, ale pro jistotu...

Pokud se svévolně dostavíte v jiný, než určený čas, může Vám fakulta vykonání
zkoušky odmítnout (s odkazem na to, že jste se nedostavila řádně a včas).

Komise není pouze jedna, je tak možné, že vás "stihne" ve stejný termín víc.
Pokud nemáte spoj tak, abyste byla ráno v Brně včas, můžete přicestovat den
předem (stejně se to řeší u TSP).
Nebo můžete zkusit kontaktovat přímo FF
(http://www.phil.muni.cz/wff/home/orgstru/pr/) a domluvit se na pozdějším
příchodě. V 14 hod je ale opravdu již pozdě.
Adéla Novotná
12. 6. 2016 18:56nové

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, zda počet bodů získaných během ústního pohovoru bude zveřejněn až společně s rozhodnutím 23. června nebo dříve jako tomu bylo u výsledků oborového testu a TSP?

Děkuji za odpověď
12. 6. 2016 19:02nové

Dobrý den,

výsledek by měl být zveřejněn spolu s konečným rozhodnutím.
Szabina Csivreová
30. 5. 2016 12:09nové
OT Dejiny Umenia

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, koľko je maximálny počet bodov z OT dejín umenia a koľko je minimálny počet potrebných k prijatiu?
Preštudovala som si minuloročné výsledky, ale na dejiny umenia som tieto body z OT nenašla.
3. 6. 2016 11:03nové

Vážená paní Csivreová,

oborový test z Dějiny umění byl znovu zavedený po mnoha letech. Z tohoto důvodu
jste nenašla informace z minulého roku. Maximální počet bodů - tak jako i pro ostatní obory - je 100. Hranice úspěšnosti je stanovená na 50 bodů.
Uchazeči, kteří uspějí u oborového testu budou seřazeni podle výsledku TSP.

S pozdravem Vlasta Dvořáčková
oddělení pro přijímací
+420 5 4949 5169
prijimaci.rizeni@phil.muni.cz
Marie Mrňková
2. 6. 2016 13:20nové
Prominutí OT Anglický jazyk
Dobrý den, chci se zeptat na prominutí oborového testu u oboru Anglická filologie. Mám maturitní vysvědčení a známku výborný z anglického jazyka, jak mám postupovat nyní? Stačí když oboje maturitní vysvědčení okopíruji, potvrdím ve škole a zašlu v obálce na adresu fakulty? Od školy jsem dostala klasické maturitní vysvědčení a výpis výsledků didaktického testu, písemnou práci nemám. Na studijní jsem psala stejný dotaz, bohužel mi neodepisují. Děkuji za odpověď :)
3. 6. 2016 10:38nové

Vážená paní Mrňková,

přibližně před hodinou Vám byl odeslán e-mail z našeho oddělení pro přijímací řízení s podrobnými pokyny pro podání žádosti o prominutí oborového testu z oboru Anglický jazyk a literatura.
Prostudujte si prosím.
Informace jsou zveřejněny rovněž na stránce Filozofické fakulty MU
http://www.phil.muni.cz/wff/home/prijimaci/bakalarske/index_html

S pozdravem Vlasta Dvořáčková
oddělení pro přijímací řízení
FF MU
+420 5 4949 5169
prijimaci.rizeni@phil.muni.cz
Eliška Nováková
2. 6. 2016 19:58nové
Dvouobor německý jazyk a literatura + speciální pedagogika

Dobrý den, jsem přijata na obor speciální pedagogika a příští týden budu dělat ještě přijímačky na obor německý jazyk a literatura. Na tento obor, ted na německý jazyk a literaturu, jsem byla původně přihlášena jako na dvouobor ještě spolu s mediálními studii a žurnalistikou, ale bohužel na žurnalistiku jsem se nedostala. Je tu nějaká možnost možnost studovat německý jazyk a literaturu jako dvouobor spolu se speciální pedagogikou?

Děkuji za odpověď
Eliška Nováková
2. 6. 2016 20:39nové

Dobrý den,

pro dvouoborová studia platí přijetí/nepřijetí na celou tuto kombinaci.
Výsledek pro žurna+NJ proto zatím online není (protože nejsou výsledky za NJ).

Pokud byste přijata nebyla, ale váš dílčí výsledek pro NJ (TSP a OT) by stačil na přijetí na NJ, můžete požádat o přijetí na samostatnou NJ.

Speciální pedagogika je výhradně jako jednoobor, není možné ji kombinovat do dvouoborového studia.

Můžete ale studovat dvě souběžná jednooborová studia, a to specku a NJ.
Lucie Landsmanová
3. 6. 2016 10:57nové
Anglický jazyk a literatura - jednoobor
Dobrý den,
před pár měsíci jsem se zde ptala, zda pokud si zvolím angličtinu na FF v kombinaci s oborem na FSS, mohu studovat angličtinu i jako jednoobor při nepřijetí na kombinaci nebo si musím založit novou přihlášku. Bylo mi řečeno, že existuje nějaká výjimka mezi těmito fakultami a při splnění podmínek, stačí zažádat o přijetí na jednoobor. TSP mám za sebou a z maturity mám výbornou, tudíž bych požádala o prominutí oborových testů. Zajímalo by mě, jakým způsobem mám požádat o zařazení do přijímacího řízení pro jednoobor Anglický jazyk a literatura.
Děkuji předem za odpověď.
3. 6. 2016 18:59nové

Dobrý den,

nejprve budete muset počkat na negativní výsledek přijímacího řízení na dvouobor.
Lucie Landsmanová
7. 6. 2016 15:28nové
Dobrý den,
komise zasedá 23.6., ale 30.6. už je zápis ke studiu na pedagogickou fakultu. Mám strach, abych nečekala na kladnou odezvu z filozofické fakulty, která ani nemusí přijít. Už teď vím, že splňuji požadavky k zařazení na jednoobor, nemohu požádat už nyní, abych se výsledek dozvěděla se zasedáním komise a věděla, zda mám jít k zápisu nebo ne?
7. 6. 2016 18:04nové

Dobrý den,

splňujete pouze podmínku OT.
O přijetí ale defacto rozhodne percentil z TSP (všichni úspěšní v OT jsou seřazeni dle výsledku v TSP).
S ohledem na Váš výsledek a výsledky přijatých v minulých letech se v tuto chvíli nedá s určitostí říct, zda budete letos přijatá.
Statistiky let minulých viz http://is.muni.cz/do/rect/metodika/stud/prijriz/zpravy/podminky/

Výsledky FF budou do 30. 6. již určitě online.

Procs funguje tak, že řádná komise FF stanoví, kolik uchazčů bude přijato na AJ. Tím se stanoví ta magická "percentilová hranice". Pokud tudíž posléze zjistít, že váš percentil na přijetí stačí, můžete FF požádat o přijetí na jednoobor.
Lucie Landsmanová
7. 6. 2016 20:19nové
Chápu, děkuji. Když bude můj percentil stačit je 100% šance že budu přijatá a percentilovou hranici naleznu v e-přihlášce? Ještě by mě zajímalo, jak o přijetí mám požádat?
děkuji za odpověď
7. 6. 2016 20:24nové
Percentil (myšleno ta hranice) se ve vaši přihlášce neobjeví. Po zveřejnění výsledků si napište/zavolejte na FF a zeptejte se.
Pro žádost nemá fakulta žádný vzor, stačí sručně a jasně sepsat co, proč a na základě čeho žádáte a adresovat to OPPŘ FF, kontakt viz http://www.phil.muni.cz/wff/home/orgstru/pr/
Jana Kopřivová
6. 6. 2016 19:22nové
Oborový test španělština
Ahoj, v pátek si jdu napsat oborový test předmětu Španělský jazyk a literatura. Na stránkách muni je napsané, že u tohoto testu budou vyžadovány i znalosti z literatury, kultury, dějin a zeměpisu a minimální hranice úspěšnosti je 50%. Minulý rok jsem se na obor zkoušela dostat taky, hranice úspěšnosti byla 60% a nic z reálií tam nebylo, jen gramatika. Tak se chci zeptat, jak to bude letos a proč to teda případně někdo nezmění, když to není pravda..? Díky
7. 6. 2016 07:29nové

Ahoj,

informace k OT, které jsou na webu fakulty, poskytuje přímo ústav románských jazyků, který výuku španělštiny zajišťuje.

Studijní oddělení do těchto textů nijak nezasahuje, ani nemůže.

Hranice úspěšnosti se meziročně může lišit, ale 50 % to bylo určitě i loni (výjimkou z 50 % je pouze AJ a psychologie) - máte to napsáno i přímo ve své loňské přihlášce ("Hranice úspěšnosti u oborového testu = 50")
Denisa Špinlerová
7. 6. 2016 21:36nové
Doba trvání oborových testů

Dobrý den,
nikde nemohu dohledat, jak dlouho trvají oborové testy na obor Teorie a dějiny filmu a audiovizuální kultury na FF.

Děkuji,
Denisa