8. 11. 2010 16:05nové
Dotazy specifické pro filozofickou fakultu.
Dorota Nekolová
8. 6. 2016 10:18nové
Doba trvání oborového testu
Dobrý den,
v pátek 10.6. dělám oborové testy na obor Skandinávská studia. Jelikož do Brna jedu autobusem z 250 km vzdáleného města, potřebovala bych vědět, jak dlouho oborové testy trvají, abych si mohla zabookovat autobus zpět.
Předem moc děkuji za odpověď,
Dorota Nekolová
8. 6. 2016 12:08nové

Hezký den,

prosím, zavolejte si přímo na katedru - https://www.phil.muni.cz/german/lide.htm#sekr

OT na Skan je totiž specifický.
Martina Polášková
8. 6. 2016 12:13nové
Výsledky
Dobrý den,
v pátek 10.6. dělám oborové testy, chtěla bych se zeptat, za jak dlouho se dozvím jestli jsem přijata, či ne.
Děkuji
8. 6. 2016 12:36nové

Dobrý den,

zasedání komise je v plánu 23. 6. 2016, takže až poté.
Eliška Nováková
9. 6. 2016 15:28nové
Německý jazyk a literatura

Dobrý den,

podávala jsem si přihlášku na dvouobor Mediální studia a žurnalistika + Německý jazyk a literatura, ale nesplnila jsem podmínky pro přijetí na žurnalistiku. Bylo mi sděleno, že pokud splním podmínky pro přijetí na německý jazyk, smím požádat o studium němčiny jako jednooboru.
Chtěla jsem se zeptat, jak je možné o toto jednooborové studium němčiny požádat? Nebo mi to bude nabídnuto fakultou automaticky?

Děkuji za odpověď
Eliška Nováková
9. 6. 2016 17:47nové

Dobrý den,

na stejný dotaz jsem vám již odpovídala v tom předešlém vlákně...

Musíte aktivně požádat FF o přijetí na jednooborovou NJ, s poukazem na neúspěšné přijímací řízení do dvouoboru (zatím tam výsledek nemáte, ani mít nemůžete, když je to dvouobor, do kterého jste dnes konala odborný test - nemohlo být rozhodnuto, když nejsou známy všechny dílčí výsledky...).
Eliška Nováková
23. 6. 2016 19:19nové

A smím se zeptat, jak je mohu o toto přijetí na jednooborovou NJ požádat? Jaký má být další můj postup?

Děkuji za odpověď
Eliška Nováková
23. 6. 2016 20:53nové
Musíte žádat písemně (mailem/poštou), adresátem je OPPŘ FF MU (http://www.phil.muni.cz/wff/home/orgstru/pr/)
Žádost nemá žádný vzor.
Eliška Nováková
24. 6. 2016 08:04nové
Dobře, děkuji moc za odpověď :)
Nováková
Kristýna Čermáková
9. 6. 2016 20:00nové
OT španělština - uspěl/neuspěl
Zdravím, vím, že o přijetí se dozvím až 23., kdy zjistím, zda jsem u OT vůbec uspěla? Děkuji
9. 6. 2016 21:43nové

Dobrý den,

výsledek OT bude zveřejněn zároveň s konečným rozhodnutím.
Eva Vraníková
15. 6. 2016 10:16nové
Psychologie
Dobrý den,
ráda bych se Vás zeptala, zda lze informaci o přijetí/ nepřijetí na obor psychologie také očekávat až po 23.6.
Není mi to jasné z poskytnutých informací.
Děkuji moc
15. 6. 2016 11:33nové

Dobrý den,

ano, informace se objeví také ve stejný termín.
Zasedá jedna přijímací komise.
Adriána Kandová
23. 6. 2016 10:31nové
Dobrý den,
můžeme očekávat výsledky už dnes, případně před stanoveným termínem 28.06?
Děkuji mnohokrát
23. 6. 2016 11:00nové

Dobrý den,

určitě ne a ne.
Výsledky budou online 28. 6. (s ohledem na objem dat nelze očekávat dřívější termín).
Katarína Bojnanská
23. 6. 2016 12:05nové

Dobrý deň,

po prestupe som bola prijatá na obor Masmediálne štúdia a žurnalistika a sociológia, ktorého riadny zápis prebehne dňa 27.6. (podľa priezviska v mojom prípade v tomto termíne), no mojou prioritou stále ostáva psychológia na ff. Ako mám v tomto prípade postupovať? Je možné požiadať mailom o účasť na náhradnom termíne a v prípade neúspechu na psychológií ho aj využiť?

Ďakujem
23. 6. 2016 14:16nové

Dobrý deň,

to je jedna mžnosť.
Pokiaľ by ale nevyšla psycho, je možné, že na FSS si privodíte zbytočné komplikácie ad zostavovanie rozvrhu (to je možné už pred náhradným zápisom, takže predmety a semináre budú značne prebrané).

Ďalšia varianta je zápis na FSS, po prijatí na FF obratom zrušenie zápisu (oznámenie o zanechaní štúdia na FSS).
23. 6. 2016 18:32nové

Toto na FSS není IMHO tak horké jako jinde.

Jestli slečna nastupuje do prváku, tak ji stejně žádný velký výběr předmětů nečeká. V 1.semestru je třeba splnit především povinné úvody, kde je na FSS místa dost. Pokud nějaké zajímavé volitelné předměty mají nedostatečnou kapacitu, už bude stejně rozebrána předchozími vlnami.
Kateřina Korečková
změněno 28. 6. 2016 10:27 nové
Z dvouoboru na jednoobor-uspěla/neuspěla

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat na informace k přijímacímu řízení FF.
Hlásila jsem se na dvouobor Sociologie a Dějiny umění mezifakultně (FSS + FF) a v mé e-přihlášce je zobrazeno nepřijata pro nesplnění kritérií přijímacího řízení. Z předešlých dotazů však vím, že minimální bodová hranice OT (Dějiny umění) je 50 bodů, kterou jsem přesáhla a můj percentil z TSP je vyšší než nejnižší přijatý z minulého roku. Domnívám se tedy, že jsem testy nenapsala na obor Sociologie a chtěla bych požádat FF o umožnění alespoň jednooborového studia.
Ráda bych se vás tedy zeptala, jestli bude FF ještě upřesňovat výsledky přijímacího řízení a kde nebo kdy se dozvím, jestli jsem opravdu splnila požadavky alespoň pro Dějiny umění.

Děkuji za váš čas.
K.
28. 6. 2016 11:14nové

Dobrý den,

výsledky z miunlých let jsou irelevantní.
Výsledky pro tento ročník, zatím, dostupné nejsou. Prosím o strpení. Měly by se objevit během dneška.
napište si pak přímo na OPPŘ FF.
Kateřina Korečková
28. 6. 2016 11:20nové
Děkuji moc.
Hezký den :)
Radka Škodová
28. 6. 2016 17:12nové
oborové testy- dostupné k prehliadnutiu?
Dobrý deň!
Po odborových testoch som sa dozvedela že som prijatá. Zaujímalo by ma však či bude oborový test mnou vyplnený dostupný k nazretiu kde a aké chyby som urobila? Ďakujem za odpoveď.
S pozdravom Radka Škodová
28. 6. 2016 18:03nové

Dobrý deň,

takou formou, ako TSP, nie.
Pokiaľ chcete, môžete do testu nahliadnuť, na požiadanie, po dohode so študijným oddelením.
Radka Škodová
28. 6. 2016 22:20nové
Ďakujem za odpoveď
Zuzana Tyšerová
29. 6. 2016 17:22nové
Omluva ze zápisu do studia
Dobrý den,
nemohu se zúčastnit zápisu do studia v řádném termínu, a žádám o přeložení na náhradní termín. Napsala jsem už několik mailů na studijní oddělení, ale nepřišla mi žádná odpověď.
Znamená to tedy, že o mojí žádosti vědí a věc je vyřízena? Nebo mám psát dál?
Mockrát děkuji,
Z. Tyšerová.
29. 6. 2016 17:26nové

Dobrý den,

odpověď byste měla dostat, i s termínem pro zápis.
Prosím o strpení.

Čistě nevyžádaná rada.
Neuvažujete o vyslání zmocněnce k řádnemu termínu zápisu?
Teprve u zápisu získáte přístupové údaje do školního systému - v něm si vybavujete kolej, registrujete předměty, zapisujete seminární skupiny... pokud budete čekat až někdy do září, je docela možné, že některé předmety již budou plné, seminární skupiny také a může vám to způsobit potíže v rozvrhu...
Zmocnit můžete jakoukoliv zletilou osobu (kamarádi, rodina...)
Petra Kulhánková
30. 6. 2016 12:38nové
Dvouobor-zápis ke studiu

Dobrý den,
měla bych na Vás dotaz.

Když jsem se přihlásila a dostala na dvouobor a každý obor mám na jiné fakultě. Jak probíhá zápis? Budu mít dva zápisy? Nebo pouze jeden?

Děkuji za odpověď,
Kulhánková
30. 6. 2016 13:17nové

Dobrý den,

je to jedno studum - jeden zápis.
Jedna z fakult je tzv. mateřská (ta řeší primárně vaši studijní agendu). U vás je to FF, je to uvedeno i v přihlášce. Přijde vám rozhodnutí přijetí, pozvánka k zápisu a všechny pokyny.
5. 7. 2016 16:45nové
registrace předmětů (psychologie)

Dobrý den,

chtěla bych se Vás prosím zeptat, kdy bude možné si po zápisu zaregistrovat předměty k oboru Psychologie, pokud k zápisu nejdu, ale posílám zápisový list poštou (jsem již studentem FF).

Děkuji předem za jakoukoli odpověď.
5. 7. 2016 18:29nové

Dobrý den,

záleží, kdy odešlet zápisový list a zejména záleží, kdy OPPŘ FF zpracuje váš zápisový list a "aktivuje" vám studium v IS (mívají vcelku dlouhé reakční časy, počítejte s tím).
6. 7. 2016 16:13nové

Dobrý den,

odpověď na Váš dotaz najdete přímo na webu FF http://www.phil.muni.cz/wff/home/prijimaci/bakalarske/pokyny-k-zapisu-do-studia-16
-> ... pro bývalé studenty, absolventy a stávající studenty MU
"Studium bude na základě odevzdaného zápisového listu aktivováno nejdříve v době řádných zápisů od 20. do 22. 7. 2016.
Poslední možný termín zápisu do studia: 16. 9. 2016."
Jan-Sebastian Uruba
17. 7. 2016 11:36nové
Plná moc

Dobrý den.
Já i přítelkyně jsme byli oba přijati na filozofickou fakultu, ale já se nemůžu zúčastnit zápisu v řádném termínu. Chci ji předat k zápisu plnou moc, ale kvůli příjmení má ona zápis ve čtvrtek a já v pátek. Je možné, aby nás zapsala oba najednou? Popřípadě na koho se mám obrátit?

Díky za odpověď.
Sebastian Uruba
Lucie Pirochová
21. 7. 2016 21:43nové
Maturitní vysvědčení
Dobrý den,
dnes jsem byla na zápisu a dodala jsem pouze jednu kopii mat. vysvědčení - vyplňovala jsem 2 zápisové listy a bylo mi řečeno, že mám dodat ještě jednu kopii. Chtěla bych se zeptat, jestli mám tu druhou kopii na studijní oddělení dodat osobně, nebo jestli ji stačí poslat doporučeně poštou.
Předem děkuji za odpověď.
21. 7. 2016 21:45nové

Dobrý den,

prosím, obraťte se přímo na SO.