8. 11. 2010 15:53nové
Dotazy specifické pro lékařskou fakultu.
Anna Hrazdírová
5. 2. 2017 13:12nové
Aritmetický průměr

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jakým způsobem správně vypočítat aritmetický průměr. Jestli počítat podíl všech známek/počet předmětů - kde je ale výhoda pro ty, kteří mají ve škole větší počet předmětů nebo zda vypočítat aritmetické průměry za každé pololetí, ty poté sečíst a vydělit 4. U každého způsobu mi vychází jiný průměr a nerada bych formulář vyplnila špatně. Děkuji mockrát
6. 2. 2017 13:44nové

Dobrý den,

počítají se pouze koncoroční známky, ze všech předmětů uvedených na vysvědčení (1.-3. ročník).
V 4. ročníku se bere v potaz pololetní vysvědčení.
Přepočet ještě kontroluje přímo studijní oddělení LF (přepočte to, vždy), nemusíte se teda bát, že to budete mít špatně.
Anna Hrazdírová
6. 2. 2017 14:15nové

Dobrý den,

děkuji za odpověď, avšak to není to, na co jsem se ptala. Vím, že se počítají jen známky z druhého pololetí (1.-3. ročník) a z 1.pololetí (4.ročník). Zajimá mě konkrétní způsob výpočtu průměru. Jestli počítat průměr z průměrů - tedy vypočítat průměry za každé pololetí zvlášt, ty sečíst a vydělit 4 či zda sečíst veškeré známky z těchto pololetí a vydělit je počtem předmětů za ty 4 pololetí. U každého výpočtu to vychází trochu jinak, avšak třeba pro přijetí na zubni lekarstvi to je rozdil zasadni. Děkuji a hezky den, Anna Hrazdírová
6. 2. 2017 14:25nové
Vážená slečno, aby byly výpočty aritmetických průměrů na tři platná desetinná místa bez zaokrouhlování vypočtená jednotnou metodikou, nepočítáme průměry z průměrů, ale aritmrtický průměr ze součtu hodnot všech známek podělený počtem známek (zahrnujeme:povinné předměty, případně povinně volitelné semináře;;; nezahrnuje se klasifikace z chování, z nepovinných předmětů a zájmových kroužků)
Ivana Pánková, SO LF
Anna Hrazdírová
26. 2. 2017 17:33nové

Dobrý den,

děkuju mockrát za odpověď. Smím se ještě zeptat, kdy tak zhruba očekávat výsledky? Moc děkuji a hezký den, Anna Hrazdírová