8/11/2010 16:10new
Dotazy specifické pro právnickou fakultu.
Minh Thu Dangová
27/6/2017 06:37new
Dobírání

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat.. Letos bylo na obor právo přijato 410 lidí, je nějaká pravděpodobnost, že fakulta bude dobírat nebo nemá potřebu? A pokud ano, tak kdy si mám kontrolovat e prihlasku?

Děkuji.
27/6/2017 08:08new

Dobrý den,

pouze opravím asi překlep, bylo přijato 610 studentů (abychom tu neděsili ostatní :) )

Zda bude fakulta dobírat, to se nedá říct. Nevíme, kolik studentů si požádalo o náhradní termín zápisu v září. Do 3. 7. 2017 mají možnost ještě doložit maturitní vysvědčení ti, kteří to nestihli do termínu zápisu. Takže dřív, než v polovině července to asi známo nebude.
Minh Thu Dangová
27/6/2017 22:16new
A jen pro zajímavost.. Dobírala fakulta v předchozích letech?
27/6/2017 22:41new
Ano, v posledních letech se celkem často dobírá.
Minh Thu Dangová
15/7/2017 21:51new

Dobrý den,

už je tedy známo zda fakulta bude či nebude dobírat?
17/7/2017 19:52new

Dobrý den,

bohužel nelze předpovědět, zda PrF bude nebo nebude dobírat další studenty. Fakulta se o výsledku přijímacího řízení obvykle vyjadřuje do začátku srpna, ale o dodatečném dobírání studentů nelze nikde dohledat žádné oficiální informace. Mohu Vám leda doporučit pravidelně kontrolovat Vaši e-přihlášku.

Obecně ale platí, že k zápisu do studia každý rok určité procento studentů nedorazí. S tímto procentem (na základě výpočtů statistik z loňských let) fakulta počítá a do studia přijímá studentů více. Pravděpodobnost dobírání tedy bohužel není příliš vysoká.

Hezký den,
Anna Kyselová
Lyudmyla Yavorska
19/7/2017 15:31new

Dobrý den,

umistila jsem se na pořadi 87, a posledni přijaty uchazeč na 81. Mám šanci na dobíraní?

A když ted' budu podavat přihlašku na celoživotni vzdělavání a během studia se uvolni místo na te Právní specializace tak mohou mě přijat?

Předem děkuji za odpověd'
19/7/2017 16:19new

Dobrý den,

šanci na přijetí na dobírání, i když jste 6. pod čarou, opravdu předpovědět nelze. Jak jsem psala - fakulta dopředu počítá s určitým procentem studentů, kteří k zápisu nedorazí, a proto rovnou přijímá studentů více tak, aby k dobírání dojít nemuselo. Proto Vám doporučuji se na dobírání nespoléhat.

Do řádného studia lze nastoupit pouze v rámci klasického přijímacího řízení. Pokud by se již během probíhajícího semestru - jak říkáte - mezi studenty "uvolnilo" místo, na tato místa se již studenti nepřijímají. Po roce studia přes program CŽV však můžete opět zkusit udělat přijímačky jako ostatní běžní uchazeči (přihlášku podat klasicky do konce února 2018) a v případě úspěchu si nechat uznat kredity za již splněné předměty a automaticky tak nastoupit rovnou do druhého ročníku.

Anna Kyselová
20/7/2017 23:08new

Do řádného studia lze, pokud vím, nastoupit i přestupem z CŽV po 2 absolvovaných letech (kromě té možnosti po 1 roce "studia" klasicky přes přijímací řízení s uznáním předmětů, jak se píše výše), pokud tedy osoba - účastník vzdělávání získá určitý počet kreditů.

Viz tady: https://www.law.muni.cz/content/cs/studium/celozivotni-vzdelavani/czv-a-studium/ , ale nemyslím, že by to bylo "když se uvolní místo", ale prostě automaticky při splnění těch podmínek. Zejména u bakalářských oborů těch osob v programu CŽV není tolik, aby to místo nebylo. Navíc ona ta výuka stejně probíhá dohromady se studenty bakalářského studia, jen s tím rozdílem, že účastníkům nejsou nabízeny všechny povinně volitelné předměty, takže reálně to takový rozdíl není.
20/7/2017 22:55new
Zatím je v 1. semestru zapsáno 399 studentů, fakulta jich chce 450, ale netuším, kolik lidí se bude zapisovat v náhradním termínu v září.
Minh Thu Dangová
28/7/2017 19:39new
Takže zda fakulta bude či nebude dobírat se dozvíme až v září?
last modified 7/8/2017 15:46 new
Dobrý den,
bohužel nelze předpovědět žádné přesné datum, zda a kdy bude právnická fakulta studenty dobírat. Takovéto informace fakulta nikde veřejně neuvádí. Nejzazší termín, do kterého musí být všichni studenti již zapsáni do studia, je 17.9.2017, neboť 18.9.2017 již začíná výuka podzimního semestru (viz https://www.law.muni.cz/content/cs/studium/informace/ - položka Harmonogram).