Specifické dotazy - Fakulta sportovních studií - Diskusní fórum k přijímacímu řízení 2017 - Diskuse

nové
Dotazy specifické pro fakultu sportovních studií.
nové
Monika Dočkalová
Videoukázka akrobatického testu
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat kde najdu videoukázku akrobatického testu pro ženy. Nemůžu ji nikdy najít. Děkuji
nové
Anna Indráková
posudek tělovýchovného lékaře
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak postupovat, když si dávám přihlášku na
Fyzio A Asaka a na obě mám poslat originál posudku lékaře. Musím si teda od
lékarě vyžádat 2 potvrzení a poslat je zvlášť?
Děkuji
nové
Martin Schneider
Prijímačky na fyzioterapiu
Dobrý deň,
mám podanú prihlášku na fyzioterapiu na FSpS aj LF. Neviem či som správne porozumel skúškam k prijímaciemu konaniu.
Pre FSpS budem robiť TSP a oborové testy 7.5. v Brne a praktické TV bude len Jacíkov test 21.5.?
Na LF budem robiť príjímačky zvlášť? Kedy bude známy termín skúšky?
Vopred ďakujem za odpoveď
nové
Dobrý deň,

rozumiete tomu správne.
Prijímcie skúšky na LF sa konajú 22. 6. 2017, presný termín už máte v e-prihláške.
nové
Martina Komárková
Zrušení přihlášky
Dobrý večer, chtěla bych se zeptat jestli když vím, že nechci jít ze stávajících zdravotních důvodů k přijímacímu řízení z oboru Regenerace a výživa ze sportu, tak jestli stačí neposlat posudek od tělovýchovného doktora a nebo to musím ještě někde sdělovat. Předem děkuji za dpověd!
nové
Dobrý den,

stačí nedodat dokumenty a nedostavit se k přijímacímu řízení.
nové
Karolína Štěpánová
Přemet v akrobacii
Dobrý den, prosím vás, chci se zeptat, zda je u akrobatické sestavy požadován přemet přesně takový, jaký je na videoukázce, tj přemet ze sportovní gymnastiky, nebo na 2 body může být i přemet z moderní gymnastiky, také s identickým přemetovým poskokem? Děkuji
nové
Jakub Rusek
Zveřejnění percentilu oborového testu
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jestli výsledný percentil oborového testu na fyzioterapii bude zveřejněn ještě před konáním zkoušky z TV. Pokud ano, tak přibližně kdy?

Děkuji
Jakub Rusek
nové
Josef Březina
Posudek tělovýchovného lékaře
Dobrý den. Stalo se mi, že u jedné mé přihlášky bylo napsáno, že posudek tělovýchovného lékaře byl přijat. Dnes sem se koukal na percentil a prý posudek nebyl dodán. Poprosil bych o radu co s tím? Kam třeba napsat?
nové
Dobrý den,

máte celkem 3 přihlášky - odeslal jste 3 posudky?
Potvrzeno máte u 2 přihlášek.

Prosím, kontaktujte studijní oddělení FSpS.
nové
Viktorie Bulínová
Jacík
Jak se prosím počítají polohy. Lehnu na záda, vystyk, lehnu na břicho, vstyk = 1 poloha nebo 2 ?
Děkuji
nové
Vojtěch Šujan
Záda 1, vstyk 2, břicho 3, vstyk 4, atd.
Bez výchozí polohy.
nové
Adam Šťastný
Obor Management sportu (prezenční)
Dobrý den, chci se zeptat, jestli má vůbec cenu účastnit se oborových testů (Jacik, basketbal), když mám z TSP percentil jen 35. Jinými slovy jestli je nějaká šance, abych byl s takovým percentilem přijat. Děkuji.
nové
Dobrý den,

toto se nedá předem vůbec říct. percentil se přepočte koeficientem, viz dílčí hodnoty jednotlivých částí zkoušek na http://www.fsps.muni.cz/uchazeci/bc-studium/kriteria-bc-964.html
Takže se to opravdu těžko odhaduje.
nové
Josef Březina
Chtělo by to hodně dobře zvládnout oborové testy. Minulý rok byl nejmenší percentil přijatého uchazeče něco kolem 50, ale měl automaticky 20 bodů za prominuté oborovky.
nové
Hynek Lattenberg
SEBS - přepočty percentilů na přijetí
Dobrý den,

měl bych dotaz, hlásím se na SEBS, kombinovaná forma. Jsou někde, prosím, letošní údaje, kolik se hlásí studentů na kombinovanou formu a kolik budete přijímat?

Dále by mě zajímalo a nerozumím přepočtu, který jsem našel zde: http://www.fsps.muni.cz/uchazeci/bc-studium/kriteria-bc-964.html

Jde o to, že mám v neděli oborový test (plavání, Jacik, běh 60m, 800m) a nerozumím tomu přepočtu: 50% b) Test studijních předpokladů … vynásobení percentilu TSP koeficientem 0,4 = 40 bodů

Když jsem dosáhl percentilu 39,83 %, to musím vynásobit 0,4 = 15,932 (to je tedy dost bída) a k tomu se potom připočítává ten oborový test? V jakém poměru, prosím?

Děkuji za upřesnění, jsem z toho jelen :)

Krásný den

Lattenberg
nové
Oborový test se nepřipočítává "v poměru", za každou z těch disciplín je maximálně 10 bodů, celkem tedy 40 bodů. Celkově tak uchazeč může získat 80 bodů, z toho 40 za TSP (které se přepočítává, princip chápete správně) a 40 za ty praktické zkoušky. Takže jak TSP, tak praktické zkoušky mají stejnou poloviční váhu, podílejí se 50 % na výsledku.

Na další otázky odpovědět neumím, jistě se najde někdo povolaný.
nové
Viktorie Bulínová
Navazující magisterské studium
Dobrý den, jde prosím studovat z oboru RVS dále navazující magisterské studium UTV-SE?
děkuji
nové
Hynek Lattenberg
Statistiky přijatých uchazečů
Dobrý den,

kdy budou, prosím, zveřejněny tabulky přijatých a nepřijatých uchazečů pro letošní rok? A bude se ještě dobírat?

Děkuji

Lattenberg
nové
Dobrý den,

fakulta může statistiku zveřejnit kdykoliv od rozhodnutí až do podzimu. Není žádná stanovená lhůta ani povinnost to udělat nyní.

Zda se bude dobírat, to se nedá v tuto chvíli absolutně odhadnout.
Záleží, kolik studentů se zapíše, jak se naplní kapacity fakulty pro jednotlivé obory etc. To vám nyní nemůže nikdo říct. Zápis na FSpS se koná 11. 7. 2017.
nové
Vendula Macíková
Dodatečné přijetí studentů
Dobrý den,
chtela bych se zeptat, k jakému datu (dni) bude rozhodnuto o dodatečném přijetí studentů, kteří se nedostali kvůli kapacitě oboru. Dočetla jsem se různá data.
Děkuji za odpověď.
Obor Regenerace a výživa ve sportu
nové
Dobrý den,
komise, která rozhoduje o dodatečném přijímání zasedne 15. 9. (viz. http://www.fsps.muni.cz/uchazeci/nmgr-studium/terminy-mgr-972.html).
nové
Hynek Lattenberg
Dobrý den,

a prosím na Edukaci bezpečnostních složek, kombinovaná forma, zasedne kdy?
nové
Dobrý den,
termín zasedání přezkumné komise je společný pro všechny obory na FSpS, tedy 15.9.2017 (viz http://www.fsps.muni.cz/uchazeci/nmgr-studium/terminy-mgr-972.html).
nové
Hynek Lattenberg
Dobrý den,

to je ale zvláštní, přišlo mi do emailu, že o dodatečném přijetí se rozhodne 21. 7. 2017, poté budeme kontaktováni písemně a rozhodnutí se změní v e-přihlášce.

Jak to tedy, prosím, je?

Děkuji
nové
Dobrý den,

zkuste tedy vyčkat, jestli nebudete kontaktován v následujících několika dnech a kontrolujte si údaje ve své e-přihlášce. Na tomto odkazu (http://www.fsps.muni.cz/uchazeci/bc-studium/vysledky-zapis-bc-968.html) jsou vidět aktuální posuvy hranic přijatých uchazečů z 19.7.2017. O dobrání uchazečů na Váš obor (SEBS) tam však ještě žádné informace nejsou, mohou tam tedy v dohledné době být doplněny.
nové
Hynek Lattenberg
Dobře, děkuji, zkusím počkat. V E-přihlášce zatím žádná reakce.
nové
Dobrý den,

ještě abych doplnila a upřesnila původní odpověď, tak fakulta dobírá studenty po zápisu (i po náhradním termínu zápisu) podle toho, kolik se dostaví uchazečů. Zápis na FSpS se uskutečnil 11. června a 19. června byl zveřejněn počet dobraných studentů a objevilo se to v jejich e-přihlášce. Náhradní termín zápisu je 4. září a i po něm mohou být dobráni další studenti, kterým přijde informace o přijetí na e-mail. (Viz.: http://www.fsps.muni.cz/uchazeci/bc-studium/vysledky-zapis-bc-968.html). Komise, která řeší odvolání zasedá 1. září (15.9. to je pro navazující obory, moc se omlouvám, to jsem Vám napsala špatně). Jejich rozhodnutí bude po tomto zasedání oznámeno uchazečům.
nové
Hynek Lattenberg
Děkuji moc za upřesnění, budeme tedy muset počkat až do září. Prozatím mám stále v e-přihlášce "podána žádost o přezkoumání rozhodnutí".
nové
Vendula Macíková
Dobrý den, chtěla bych se ještě zeptat, zda můžete uveřejnit počet aktuálně zapsaných studentů na obor RVS prezenční? Potřebuji vědět, jestli mám nějakou šanci na přijetí nebo jestli mám už řešit práci na další měsíce se svým zaměstnavatelem. Děkuji za odpověď
nové
Hynek Lattenberg
Dobrý den,

tak mi po 1.9. naskočilo do e-přihlášky, že "nepřijat rektorem", ani netuším proč. Kde je, prosím, zveřejněno, kolik se dobíralo na SEBS kombinovaná forma?

Děkuji

Lattenberg
nové
Dobrý den,

jediné informace, které FSpS veřejně uvádí na svých webových stránkách ohledně dobírání studentů, najdete na již výše zmíněném odkazu (http://www.fsps.muni.cz/uchazeci/bc-studium/vysledky-zapis-bc-968.html). Vzhledem k tomu, že na těchto stránkách nejsou uveřejněny informace o posunu na SEBS, pravděpodobně to znamená, že na SEBS žádné dobírání neproběhlo.

Nepřijat rektorem jste byl proto, že jste v červnu podal žádost o přezkoumání Vašeho rozhodnutí o nepřijetí, a tato Vaše žádost byla zamítnuta.