26. 10. 2008 21:41nové
Administrativa (doklady, platby atd.)
Martina Kalichová
1. 6. 2017 09:30nové
Skolne
Dobry den
Je mi vice jak 26 let a byla jsem prijata do dvou stud.oboru. Budu platit nejake skolne?
Moc dekuji za odpoved.
1. 6. 2017 13:33nové

Dobrý den,

MU je veřejná vysoká škola a žádné školné nevyměřuje.

Poplatky spojené se studiem nemají žádný vztah k věku studenta. Můžete platit poplatky, i když vám je 21 a nemusíte je platit, ani když máte 40 let.

Rozhoduje vaše studijní historie ns VŠ v ČR.
Pokud jste nidky nestudovala nebo studovala řádně (zisk titulu), tak nebudete platit nic.
Více viz https://www.muni.cz/o-univerzite/uredni-deska/poplatky-spojene-se-studiem
Martina Kalichová
1. 6. 2017 16:06nové
Nejsem si jista zda jsem studovala radne. Dokoncila jsem bakalarske studium na ESF Muni radne titulem a navszujici magisterske jsem ukoncila v prvnim semestru kvuli rodinnym problemum (dcera, rozvod...), ktere jsem neuvedla. Mam tedy narok na bezplatne studium? Dekuji.
změněno 1. 6. 2017 19:11 nové

Studium je bezplatné, jak bylo řečeno výše.

V tom konkrétním Tebou popsaném případě se do odstudované doby v každém studiu (až do doby, kdy úspěšně dokončíš nějaké Mgr studium) bude započítávat počet dní strávených v neúspěšném studiu (od data zápisu do data nabytí právní moci Rozhodnutí o ukončení studia / data doručení Oznámení o ukončení studia).

Překročí-li takto modifikovaná odstudovaná doba v libovolném aktivním studiu jeho akreditovanou délku o jeden rok, bude v něm každých 6 měsíců vyměřen příslušný poplatek (za prodlouženou dobu, nikoliv za studium samotné).
Martina Kalichová
1. 6. 2017 16:14nové
Z uvedeneho odkazu jsem vyrozumela, ze se mi bude uctovat poplatek pokud presahnu dobu studia v tomto bakalarskem smeru.Zapocitan mi bude min.jeden semestr mozna cely rok predchoziho navazujiciho magisterskeho studia, ktere jsem hned v 1.semestru ukoncila.