26. 10. 2008 21:41nové
Administrativa (doklady, platby atd.)
změněno 3. 10. 2017 11:33 nové
Poplatek za další studium
Dobrý den,
omlouvám se, že podávám tento dotaz právě do tohoto fóra, ale už jsem z těch zákonů a předpisů "totálně mimo" a vůbec tomu nerozumím...
Jsem v 7. semestru bc. studia na FSS. Zjistila jsem ale, že zvolený obor není nic pro mě. Mám v plánu studium v 8. semestru úspěšně dokončit (mechanismu poplatku za případné prodloužení této doby rozumím).
Nechci se hlásit na navazující magisterské studium, ale chtěla bych začít studovat znovu od začátku na pedagogické fakultě (pravděpodobně Mgr. učitelství pro 1. stupeň nebo nějaký Bc. dvouobor). Nikde se nemohu s jistotou dočíst, kolik za toto případné studium zaplatím. Všude se dočítám jen o prodloužení standardní doby studia, nevím ale, zda se to týká i změny oboru. Mám to chápat tak, že bych překročila standardní dobu studia zvětšenou o 1 rok o 18 a více měsíců a tedy bych platila 36 000 Kč za semestr?
Děkuji za případné reakce!
změněno 3. 10. 2017 21:05 nové
Dobrý den,
pokud studium úspěšně ukončíte, tedy Vám bude udělen titul, tak budete mít nárok na další Bc. (respektive Mgr.) studium "zdarma", první studium se Vám v tomto případě nezapočítává, problém by nastal pokud byste své první studium řádně neukončila, pak byste již od začátku dalšího studia platila poplatky vyměřené podle celkové doby, kterou jste skutečně odstudovala.