Vlákno: E-přihláška/
Jan Klička
20. 2. 2017 19:37nové
Prominutí přijímací zkoušky

Dobrý den,
jsem zmaten, co se týče prominutí přijímací zkoušky. Pokud jsem dosáhl potřebného percentilu zkoušky SCIO, je potřeba zasílat žádost o prominutí poštou? Zatím jsem přidal naskenovaný soubor do epřihlášky, ale nejsem si jistý, jestli to mám také poslat.

Odtud plyne moje zmatení - "V případě, že k žádosti o prominutí přijímací zkoušky není nutné dokládat úředně ověřenou kopii dokladu (možnosti 1, 2, 4, 6, 7 a 8) je možné vyplněnou žádost naskenovat a vložit do e-přihlášky jako přílohu." (u mě platí možnost 2)

O pár řádku níže je "Pokud uspějete u NSZ, stačí zaslat písemnou žádost a dát SCIO souhlas s poskytnutím informace o výsledku zkoušky. V ostatních případech je nutno výsledek doložit ověřenou kopií příslušného dokladu."

U druhé citace, jedná se pouze o případ, když se rozhodnu poslat žádost poštou a ne elektronicky?

Děkuji.
20. 2. 2017 21:35nové

Dobrý den,

pokud jste SCIO udělil souhlas s poskytováním vašich výsledků v testech vysokým školám, podejte pouze žádost o prominutí (nahrajte do e-přihlášky). SCIO vaše údaje a výsledky fakultě předá automaticky.

Pokud jste souhlas neudělil, musíte podat jak žádost, tak doložit doklad.

Takže pokud jste SCIO udělil souhlas, nechte e-přihlášku tak, jak je nyní. Bude to dobře.