12. 2. 2017 22:15nové
Grafický design

Dobrý deň,

nie, nijak to nikam neuvádzate.
Špecializáciu si volíte sama, výberom predmetov počas štúdia (viď info na webe FI)
Zdeněk Hrazdira
13. 2. 2017 21:49nové
Špatně zadané známky
Dobrý večer, chtěl bych se zeptat jestli po zadání a uložení známek v e-přihlášce jdou ještě změnit a kde?
14. 2. 2017 15:34nové

Dobrý den,

údaji můžete manipulovat libovolně až do 28. 2. 2017.
Známky můžete změnit přesně tam, kde jste je zadával.
Pavlína Kořínková
14. 2. 2017 21:02nové
nezadáno: preference termínů TSP

Dobrý den,
při vyplňování e-přihlášky jsem narazila na dva problémy. Přihlášku vyplňuji na ES Ekonomika a management.
V sekci Přijímací zkouška, při doplňování "preference termínu TSP" se zobrazí nová stránka, kde hned v úvodu se píše o FSS, nikoliv o ESF.
Druhým problémem je, že nemohu kompletně ukončit e-přihlášku, dokud nevyplním preference termínu TSP, i když chci absolvovat SCIO testy (ZSV+OSP).

Děkuji za rychlou odpověď.
S pozdravem
Pavlína Kořínková
15. 2. 2017 22:10nové

Dobrý den,

přijímací zkouška na ESF je TSP, ne ZSV+OSP.
Proto musíte vyplnit preferenci termínu TSP.

Ad první problém, můžete udělat printscreen? Nedaří se mi vyvolat stejný "problém".
Kateřina Kučerová
15. 2. 2017 21:27nové
nezadané termíny TSP
Dobrý den,
založila jsem si 2 přihlášky (FSS a FF), na FSS jsem podala přihlášku bez problému, ale u přihlášky na FF nemohu kompletně ukončit přihlášku, jelikož mě to žádá o vyplnění termínu OSP i přesto, že chci absolvovat (a mám zadané) SCIO testy (ZSV+OSP). OSP mám zadané na obě školy, v tom by být problém tedy neměl.
Předem děkuji za radu.
Druhým problémem je, že nemohu kompletně ukončit e-přihlášku, dokud nevyplním
preference termínu TSP, i když chci absolvovat SCIO testy (ZSV+OSP).
15. 2. 2017 22:08nové

Dobrý den,

FF akceptuje pouze TSP, určitě ne OSP.
Proto musíte vyplnit preferenci TSP a také musíte TSP skutečně absolvovat.

Přijímací zkoušky se liší, dle fakulty.
FF je vždy TSP.
FSS je vždy povinně ZSV a poté jeden z testů OSP/TSP (vy si volíte).
Lenka Obžerová
19. 2. 2017 14:58nové
Přihláška není dosud úplná
Dobrý deň,
som uchádzačka o nadväzujúce magisterské štúdium na FF, odbor psychológia.
Pri vypĺňaní prihlášky mi červeným zobrazuje:
"nezadáno: doplňující text od uchazeče".
Keď kliknem na "doplnit", otvorí mi okno s týmto textom:
"Uveďte fakultu, studijní program a obor, téma diplomové práce a datum obhájení.
Vepište holý text. Používejte diakritiku. Nepoužívejte žádné (např. HTML) formátovací značky. Odstavce oddělujte jedním prázdným řádkem. Text můžete zkopírovat přes schránku myší z textového editoru".
Bez doplnenia tohto údaju sa mi prihlášku nepodarí odoslať.Prosím o radu ako postupovať.
Ďakujem
19. 2. 2017 15:24nové

Dobrý deň,

tak, ako je v e-prihláške uvedené, doplňte tieto požadované informácie.
Skutočne bez nich nie je možné prihlášku uzavrieť a podať.
Lenka Obžerová
20. 2. 2017 16:46nové

Dobrý deň,

ďakujem za Vašu reakciu. Tento rok mám ale obhajoby bakalárskej práce a štátnice na bakalárskom stupni štúdia. Znamená to pre mňa, že mám uviesť do tej časti tému bakalárskej práce?
Ďakujem za skorú odpoveď.
20. 2. 2017 18:52nové

Diplomovou prácou sa myslí akákoľvek záverečná práca, za ktorej obhajobu získate diplom - ako Bc., tak Mgr.
Takže v tomto prípade sa diplomovou prácou myslí bakalárska diplomová práca, nie magisterská diplomová práca (u tej tieto údaje, samozrejme, nemôžete mať).

Takže, prosím, vyplňte informácie ohľadom svojej bakalárky.
Jan Klička
20. 2. 2017 19:37nové
Prominutí přijímací zkoušky

Dobrý den,
jsem zmaten, co se týče prominutí přijímací zkoušky. Pokud jsem dosáhl potřebného percentilu zkoušky SCIO, je potřeba zasílat žádost o prominutí poštou? Zatím jsem přidal naskenovaný soubor do epřihlášky, ale nejsem si jistý, jestli to mám také poslat.

Odtud plyne moje zmatení - "V případě, že k žádosti o prominutí přijímací zkoušky není nutné dokládat úředně ověřenou kopii dokladu (možnosti 1, 2, 4, 6, 7 a 8) je možné vyplněnou žádost naskenovat a vložit do e-přihlášky jako přílohu." (u mě platí možnost 2)

O pár řádku níže je "Pokud uspějete u NSZ, stačí zaslat písemnou žádost a dát SCIO souhlas s poskytnutím informace o výsledku zkoušky. V ostatních případech je nutno výsledek doložit ověřenou kopií příslušného dokladu."

U druhé citace, jedná se pouze o případ, když se rozhodnu poslat žádost poštou a ne elektronicky?

Děkuji.
20. 2. 2017 21:35nové

Dobrý den,

pokud jste SCIO udělil souhlas s poskytováním vašich výsledků v testech vysokým školám, podejte pouze žádost o prominutí (nahrajte do e-přihlášky). SCIO vaše údaje a výsledky fakultě předá automaticky.

Pokud jste souhlas neudělil, musíte podat jak žádost, tak doložit doklad.

Takže pokud jste SCIO udělil souhlas, nechte e-přihlášku tak, jak je nyní. Bude to dobře.
Karolína Tuzarová
změněno 21. 2. 2017 18:28 nové
Prominutí na ESF

Dobrý den,

mám podané dvě přihlášky, jednu na ESF, obor podniková informatika a druhou na FI. U přihlášky na fakultu informatiky se přímo v e-přihlášce dá uvést, že chci zažádat o prominutí přijímací zkoušky. V e-přihlášce na ESF jsem to ovšem nenašla, tak se chci pouze zeptat, není potřeba již v e-přihlášce na ESF uvést, že budu žádat o prominutí přijímacích zkoušek?

Předem moc děkuji za odpověď.
22. 2. 2017 08:38nové

Dobrý den,

v přihlášce na ESF toto nikde neuvádíte.
Pokud budete žádat, stačí v termínu (do 28. 4. 2017) zaslat žádost podloženou příslušnými dokumenty.
Dominika Hrušková
22. 2. 2017 11:01nové
Zaplacení přihlášky
Dobrá den, mám vybrané i podané přihlášky na MU. Nejdou mi ale zaplatit. Když kliknu na pole objednat, tak se i načte formulář v Obchodním centru, který když vyplním, tak mi vyhodí, že e-mail není platný, pak to po mě chce jakoby nějaké přihlášení. Nevím jaké údaje tam zadat. Mohla bych prosím poprosit o postup, jak tedy přihlášky zaplatit? Děkuji
22. 2. 2017 12:57nové

Dobrý den,

objednávku poplatku musíte dokončit.
Z e-přihlášky vás systém odešle do Obchodního centra, kde se musíte také zaregistrovat (pokud jste to již neudělala) a dokončit objednávku.

Pokud budete mít printscreeny z těch kroků, kde vás systém nepustí dál, bylo by to skvělé. Dle popisu to může být v podstatě cokoliv.
Dominika Hrušková
22. 2. 2017 17:49nové
K dokončení objednávky se nemůžu dostat. A kde se tedy musím v Obchodním centru registrovat? Sestra se přihlásila úplně bez problémů, u toho formuláře zadala pokračovat a bez jakéhokoliv dalšího přihlašování přešla ke způsobu platby. Printscreeny bych poslala, ale nevím jak je sem vložit.
22. 2. 2017 19:47nové

Napište mi, prosím, email na prihlaska@muni.cz

Obecně je postup takový, že se přihlásíte do e-přhilášky, kliknete na "zaplatit přihlášky" a pokračujete krok za krokem, jak vás systém navádí.
Prosím, kdyžtak mi pošlete mailem ten printscreen kroků, které děláte, abychom zjistily, kde se to zasekne.
Dominika Hrušková
22. 2. 2017 21:02nové
Odpověď jsem Vám tedy zaslala na e-mail, tak prosím za radu co s tím.
Adéla Šebestová
22. 2. 2017 18:15nové
Prominutí oborové zkoušky
Dobrý den,
hlásím se na obor: AJ3S Anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání a chtěla bych se zeptat zda je možné prominutí oborové zkoušky z anglického jazyka, když jsem držitelkou PET certifikátu s úrovní B2, pokud ano, je nutné poslat pouze kopii certifikátu na studijní oddělení?
Děkuji za odpověď.
22. 2. 2017 19:47nové

Dobrý den,

prominutí OT není možné, mrzí mě to.
Jana Skřivánková
22. 2. 2017 22:12nové
Přijímací zkouška
Dobrý den, již mám podanou přihlášku na FSS a zároveň si chci podat přihlášku na ESF. Bohužel přihláška na ESF nelze podat, jelikož nemám zadaný typ přijímacích zkoušek. Když kliknu na "doplnit", přesměruje mě to na stránku přijímacího řízení na FSS. Tím pádem moje přihláška na ESF nejde podat, ani zaplatit. Děkuji za odpověď.
23. 2. 2017 08:20nové

Dobrý den,

zobrazuje se vám tzv. kompletní nabídka detailů přijímacích zkoušek.

Vidíte první sekci - kvůli přihlášce na FSS, to již máte vyplněno.

Po zoscrollování niž, vidíte i část k TSP - viz tento přiložený obrázek (rozkliknout pro lepší kvalitu a čitelnost)

Jitka Buličková
23. 2. 2017 11:45nové
kombinace oborů
zajímalo by mě pokud si vyberu dva obory, které se dají kombinovat. Ale budu přijata pouze na jeden. Můžu nastoupit na ten obor na který jsem byla přijata? Nebo je to brané dohromady a když nesplním podmínky na jeden obor nemužu byt přijata na ten druhý.
23. 2. 2017 15:43nové

Dobrý den,

přijetí se posuzuje pro celou kombinaci, en bloc.
Adéla Šindelářová
24. 2. 2017 15:55nové
Množstvní přihlášek
Dobrý den,
nejde mi založit třetí přihláška. Máte nějaké omezení pro počet podaných přihlášek? A nebo kde jinde by mohla být chyba? Kliknu na přidání k již založeným přihláškám a zadaná přihláška se již nepřiloží. Co mám prosím dělat?
Děkuji, za odpověď.
24. 2. 2017 16:23nové

Dobrý den,

žádné množstevní omezení není.
Pokud zakládáte další přihlášku, je nutné založení potvrdit, objeví se ve výpisu přihlášek takovýto text, nadpis:

Je nutné opakovaně kliknout a potvrdit. Až poté se vybraná přihláška "přidá" k výpisu přihlášek na stránce.
Miroslava Slobodová
27. 2. 2017 19:31nové
placení za přihlášky
Dobrý den,
chtela jsem se zeptat jak dlouho trvá přijetí platby. Zaplatila jsem ji již v pátek a dosud mi nepřišej e-mail. Mám trochu strach zda li, budou přihlášky platné a zda li jse mé peníze pestratili. Potvrzení o zaplacení mám u sebe.
Ďekuji za skorou odpověď.
28. 2. 2017 11:10nové

Dobrý den,

přijetí a zaevidování platby trvá 2-3 pracovní dny.
Podmínkou je odeslání platby do 28. 2. 2017 - to jste splnila. Prosím proto o strpení.
Pokud jste platila ze zahraničí (Slovensko), tak se lhůta prodlužuje na 3-5 pracovních dnů.
Miroslava Slobodová
28. 2. 2017 16:38nové
Ďekuju za odpověď, a mám ješte jednu otázku. Mám 2 obory a přijímačky mám ten istý den, bude to vyřešeno jednou skouškou anebo budou každá osobite ? Přijímačky mám z rovnakých předmětů.
Ješte jednou ďěkuju za odpověď
28. 2. 2017 17:19nové
Testy do Bc. na LF sú totožné, pre všetky odbory.
Takže si ich napíšete práve raz, výsledok sa potom prejaví v oboch vašich prihláškach :)
Madina Kabdykeshova
28. 2. 2017 17:37nové
Dobrý den,
dnes zaplatila jsem za přihlášku
Obávám se, že to neschvaluje.Co můžete říct o tom?Děkuju za odpověď
28. 2. 2017 18:12nové

Dobrý den,

podmínkou je odeslání platby do 28. 2. 2017 - to jste splnila. Prosím proto o strpení.
28. 2. 2017 12:47nové
Opätovné prihlásenie a odpustenie prijmacej skúšky

Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať, už som bol raz prihlásený a prijatý na FI MUNI, pričom mi boli odpustené príjmačky vďaka výsledkom SCIO. Treba pri opätovnom prijatí avšak poslať už certifikát SCIO alebo postačí FI MUNI prístup k mojim archívnym výsledkom?