změněno 27. 10. 2008 13:19 nové
Ostatní týkající se příjímacího řízení
14. 6. 2017 11:23nové
Zápis
Přesně tak - harmonogram bude zveřejněn na webu FF, stačí se řídit dle informací tam uvedených. Papírovou pozvánku nepotřebujete.
David Rajský
16. 6. 2017 13:09nové
Termín zápisu

Dobrý den,

rád bych se zeptal, jestli je možné se na zápis dostavit v jiný termín, než v ten, který mi přišel společně s potvrzením o přijetí.

Předem děkuji za odpověď.
16. 6. 2017 13:17nové

Dobrý den,

svévolně ne.
Prosím, domluvte se přímo se svým studijním oddělením, individuálně.
David Rajský
16. 6. 2017 13:27nové
Děkuji.
Silvia Boďová
21. 6. 2017 14:36nové
Zápis
Dobrý deň,
v e-prihláške mám uvedený čas zápisu 9:00, je nutné sa dostaviť presne na 9:00 alebo môžem prísť aj neskôr, konkrétne o cca hodinu ?
Ďakujem za odpoveď.
22. 6. 2017 14:54nové

Dobrý deň,

ak prídete až o hodinu neskôr, napíšte si pre istotu na študijné oddelenie a upozornite ich. Zápisy na PdF sa konajú podľa abecedy totižto.
Alexandra Mravíková
změněno 21. 6. 2017 22:48 nové
Dvojobor
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ako je to s cudzími jazykmi a telesnou, ak mám dvojobor.
Mám v tom strašný zmätok.
Viem, že predmet v angličtine musím absolvovať na každom odbore. Ako je to s tou jazykovou kompetenciou a telesnou? Stačia mi dve telesné a jedna kompetencia dokopy? To sa potom rozdelí kredity?
A povinné predmety sa tiež nejako upravujú? Resp.tie musím absolvovať všetky z každého oboru, alebo stačí nejaký počet kreditov na každom odbore?
Ďakujem
22. 6. 2017 11:02nové

Dobrý deň,

splnenie TV a jazyka je podmienka platná pre štúdium.
Vy máte jedno štúdium, ktoré je dvojodborové.
Takže absolvujete "jednu TV" (tzn. TV v súčte za min. 2 kredity) a "jednu" skúšku z jazyka - je to platné pre celé vaše štúdium.

Povinné predmety sú naozaj povinné, v plnom rozsahu, podľa vášho študijného katalógu.
Dvojodbor môže mať (a bude mať zrejme) inú skladbu povinných predmetov, než jednoodbor rovnakého názvu, pozor na to.
Alexandra Mravíková
22. 6. 2017 11:16nové
Ďakujem. A v tom študijnom katalógu som nikde nenašla moju kombináciu. Resp.čo mám v ňom hľadať, ak mám kombináciu soc.praca+gender?
22. 6. 2017 13:22nové
Patríte pod dvojodborový gender, a dvojodborovú soc. prácu.
Gender je len dvojodbor, tam nie je iná voľba, u soc. práce si nie som istá - uvidíte v katalógu.
Potrebujete katalóg pre ak. rok 2017/2018.
Alexandra Mravíková
23. 6. 2017 22:20nové
Ďakujem. Pozerala som ten katalóg. Ak je tam doporučený plán a pre každý obor je tam cca 25 kreditov... A ja mám mať aspoň 20,aby som mohla ísť do ďalšieho semestra, tak ako sa mám držať tohto plánu? Dá sa stíhať plán pre každý obor pri dvojobore?
změněno 24. 6. 2017 08:34 nové
Ste si istá?
Viď gender -> http://oi66.tinypic.com/1j6x79.jpg
Týka sa vás 15 kreditov (v podstate, v prvom semestri).

Pre SPR je to síce 22 kreditov, odporúčaných, ale to je zase dané tým, že v 6. semestri SPR máte kredity len 4 (za diplomový seminár - ak si vybereite SPR ako svoj diplomový odbor).

V Bc. štúdiu (GS+SPR) musíte získať min. 180 kreditov (povinné všetky, povinne voliteľné podľa podmienok programov a voliteľné na prípadné doplnenie), aby ste mohli ku štátniciam.

Máte síce pravdu, že pre postup do ďalšieho semestra vám stačí 20 kreditov, ale ak plánujete študovať štandardnú dobu štúdia, tzn. 6 semestrov v Bc., tak 180/6 = 30 kreditov za semester, priemerne.

20 kreditov je "životné minimum". Zapisujte si, prosím, vždy viac.
Nikdy neviete, ktorá skúška nemusí vyjsť v termíne, a pri hodnotení napr. 4-6 kreditov za predmet sa veľmi ľahko dostanete pod 20 a bude vám ukončené štúdium - nie sú na to žiadne výnimky.

Hľadali ste v tomto katalógu? https://www.fss.muni.cz/media/27523/studijni_katalog_2016_2017.pdf
Príp. skúste využiť tzv. poradcov oboru, ktoré FSS má -> https://www.fss.muni.cz/students/practical/advice
Josef Vojta
22. 6. 2017 16:38nové
Příjmací řízení
Dobrý den, dnes byly zveřejněny výsledky příjmacího řízení na FF, obor Historie. U mě je poznámka nedostavil se k Příjmacímu řízení. Příjmací řízení jsem řádně absolvoval. Jak mám dál postupovat?
23. 6. 2017 08:09nové

Dobrý den,

už vyřešeno, viz e-přihláška.
Prosím, otázky tohto typu adresujte vždy přímo na studijní oddělení, emailem. Je to mnohem rychlejší.
23. 6. 2017 10:56nové
Nultý ročník
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli se bude nepřijatým uchazečům nabízet studium přes CŽV v nultém ročníku? Případně když jsem dvacátá pod čarou, jestli mám šanci, že by studiumn takto nabídnuto bude?
Děkuji za reakce.
23. 6. 2017 13:46nové

Dobrý den,

prosím, kontaktujte přímo Oddělení pro CŽV příslušné fakulty.
Erik Mesároš
28. 6. 2017 01:39nové
Dodatočné prijímačky
Zdravím.. Na prírodovedeckej fakulte sa robí druhé kolo prijímacích skúšok a tí, čo majú TSP za sebou, testy už nerobia. Chcem sa preto opýtať, som jeden nich a mal som percentil 79,8 no neviem, aká bola hranica prijatia na odbor ,,Modelovanie a výpočty minulé roky (našiel som na webe len nejaké bodovanie 607,2.. je to percentil TSPx10 ?,! Ako sa toto bodovanie počíta/-lo?..). Taktiež, ak by sa dalo, rád by som vedel aká bola hranica prijatia pri prvom kole skúšok.. Chcem len vedieť, či sa mi vôbec oplatí podávať ďalšiu prihlášku, keď mam takýto nízky (na FI nedostačujúci) percentil. Veľká vďaka za odpoveď.. Erik Mesároš
28. 6. 2017 07:04nové

Dobrý deň,

tohtoročné výsledky fakulta ešte nezverejnila, nemáme ich k dispozícii. Takže, bohužiaľ, vám neviem poradiť.

Percentil z TSP sa v prípade PřF a odborov len s TSP prepočítava trojčlenkou na max. 1000 bodov (viď ich web a popis hodnotenia prijímacch skúšok). Takže váš zisk by bol 798 bodov.
Marek Šplíchal
1. 7. 2017 18:45nové
Změna fakulty již po zápisu

Dobrý den,
podal jsem přihlášky na více fakult v rámci MU a to včetně fakulty lékařské a právní. Na lékařskou fakultu jsem se nedostal, ale existuje možnost, že se to ještě změní po zápisu a dostanu se na odvolání a v takovém případě, bych na ni šel. Nicméně, protože toto nevím, zapsal jsem se již na právnickou fakultu (termín zápisu byl 21.6.). Jenže, pokud se dostanu na medicínu, právnickou fakultu, navzdory tomuto zápisu, navštěvovat nebudu (ani bych toho s nejvyšší pravděpodobností nebyl schopen). Jak bych měl v takovémto případě postupovat? Bylo by nutné studium na právech nějak ukončovat (i když by vlastně ani reálně nikdy nezačalo)?

Děkuji za odpověď.
Doufám, že má otázka je alespoň trochu srozumitelná.
1. 7. 2017 21:20nové

Dobrý den,

studium na PrF začalo dnem zápisu ke studiu.
Studentem VŠ, potažmo konkrétní fakulty a oboru, jste ode dne zápisu ke studiu.

Pokud nebudete mít o PrF zájem, je nutné toto studium ukončit, z vaší strany aktivním chováním - odesláním tzv. "oznámení o zanechání studia" (vzor vygůglíte).
Alexandra Mravíková
10. 7. 2017 20:59nové
Gender a intimita
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, kedy bude rozvrh predmetu Gender intimita. Ostatné už sú, len tento nie. A tiež b som sa chcela opýtať, kedy budú semináre v rozvrhu. ĎAKUJEM
10. 7. 2017 22:39nové
Dobrý den,
pokud vás zajímá takto konkrétní záležitost, kontaktuje prosím studijní oddělení FSS, a nebo ještě lépe konkrétní vyučující daného předmětu. Obecně je nutné vypsat rozvrhy až v období zápisů (pro FSS od 1.9.), zatím probíhá pouze období registrací.
Pro lepší pochopení situace, tyto období jsou rozlišena např. zde https://is.muni.cz/auth/help/student/registrace? jako ,,Období registrace slouží k vyjádření zájmu o studium předmětů. (...) Teprve okamžikem zápisu získáváte právo a povinnost předmět studovat. ". Zatím tedy můžete vyčkávat, nebo kontaktovat pro přesnější informace dr. Liškovou.
S přáním hezkého dne,
Karel Kylián
Terézia Krupová
24. 7. 2017 10:29nové
Klasický grécky jazyk a literatúra
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, kedy sa na Klasický grécky jazyk a literatúru robia TSP a kedy OT, pretože som videla na stránke aj výsledky posledného uchádzača prijatého na základe TSP, ale ja budem robiť OT. Ďakujem.
24. 7. 2017 12:31nové
Dobrý den,
předpokládám, že jste se dívala na statistiky z minulého přijímacího řízení, pro vás jsou směrodatné informace k aktuálnímu přijímacímu řízení, tedy že v rámci dodatečného přijímacího řízení oboru Klasický řecký jazyk a literatura nebudete psát TSP, ale pouze oborový test. (viz https://is.muni.cz/prihlaska/info?op=n;utyp=BM;beh=1231;beh=1258;ukom=3153)
24. 7. 2017 21:38nové

Některé obory mají i v tom "klasickém" přijímacím řízení, kam se podává přihláška do konce února, i oborový test, ale zrovna tenhle k nim obvykle nepatří a přijímá jen podle TSP. Ty výsledky z minulých let by tomu měly odpovídat. I letos se, myslím, přijímalo jen podle TSP.

U dodatečného přijímacího řízení už se pak jednotlivé ústavy většinou rozhodnou pro oborové testy (TSP se v září píše, "náhradní" plus pro ty, kteří se třeba hlásí do CŽV, ale na FF bývá zvykem v dodatečném řízení k TSP nepřihlížet a jít spíš tou vědomostní cestou), letos to tak mají všechny obory z různých ústavů, nejen klasická řečtina.

Takže zjednodušeně se dá říct, že standardní přijímací řízení TSP, dodatečné OT.
Robert Bičovský
7. 8. 2017 09:49nové
(Hodně) Pozdní zápis
Zdravím,
je možno ještě teď (7. srpna) žádat a dostat přidělený termín na zápis? Popřípadě koho mám s tímhle dotazem kontaktovat? info.pdf@ucn.muni.cz mi řekli, že se mám obrátit na svou studijní referentku a poskytli odkaz, který mě k ní měl nejspíše nasměrovat, nicméně udělal pravý opak.
Děkuji za odpověď
7. 8. 2017 12:44nové

Dobrý den,

Možná vám lépe poslouží tento odkaz http://www.ped.muni.cz/studium/studijni-oddeleni dle kterého je vaší studijní referentkou podle oboru paní Ivana Luklová (luklova@ped.muni.cz) pro tento účel bych ale doporučoval využít adresu pro přijímací řízení prijimacky@ped.muni.cz.
Filip Hušek
11. 8. 2017 14:29nové
Náhradní termín TSP
Dobrý den, Univerzita mi vyhověla v náhradním termínu na TSP, které píšu 1.9. 2017. Chci se zeptat, jak se pak řeší vyhodnocení, když už je určitý počet už přijatý? Jestli se bere vyšší počet bodů než poslední přijatý nebo poslední přijatý na odvolání?
A druhá otázka, jestli jsou někde zveřejněny výsledky na obor "management tělovýchovy a sportu" pro orientaci na kolik se musí napsat TSP. Děkuji moc
17. 8. 2017 20:09nové
Dobrý den,
pro přijetí potřebujete mít celkový počet bodů u přijímací zkoušky stejný nebo vyšší než poslední přijatý na stejný obor. Statistiky TSP na letošní rok budou ovšem zpracovány až koncem září, percentil poslednío přijatého tedy ještě není uveřejněn.
Filip Hušek
25. 8. 2017 15:30nové
Děkuji, ještě jedna otázka. Mají šanci na odvolání také lidi, kteří píší náhradní termín?
25. 8. 2017 19:10nové
Odvolání proti výsledkům přijímací zkoušky má smysl podávat pouze v případě nějaké procesní chyby na straně univerzity (např. chybějící část testového zadání, ztráta testu během jeho vyhodnocování, atd.). V takovém případě máte nárok na odvolání i v případě, že píšete TSP až v zářiovém termínu. K jiným důvodům univerzita ovšem nepřihlíží (podrobnosti viz https://www.muni.cz/o-univerzite/uredni-deska/odvolani-proti-rozhodnuti-o-prijetineprijeti-ke-studiu).
Anežka Nechvílová
21. 8. 2017 15:35nové
Kolize testu TSP a oborového testu
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak bych měla postupovat dále, když se mi kryje termín konání zkoušky TSP (hlásila jsem se na CŽV PrF, obor právo) s konáním oborového testu na FF, obor archivnictví.
Psala jsem na studijní oddělení FF, ale zatím bez odpovědi, tak zkouším štěstí zde.
Předem děkuji za odpověď
25. 8. 2017 18:17nové
Dobrý den,
tento problém musíte řešit s Vaším studijním oddělením. Trpělivě prosím vyčkejte na jejich odpověď. V případě, že by Vám stále ještě neodpovídali, se nebojte je kontaktovat znova.
Filip Hušek
5. 9. 2017 19:23nové
Dobírání studentů
Dobrý den, na oboru management sportu a tělovýchovy jsem se umístil na 74. místě (berou 55). Myslíte, že tam ještě nějaká šance je, že budu kontaktován i já? Popřípadě do jakého datumu nejpozději čekat? Děkuji
8. 9. 2017 11:33nové

Dobrý den,

obnova přijímacího řízení (jak se oficiálně "dobírání" studentů nazývá) na FSpS proběhla 19.7.2017. Na prezenční studium oboru Management sportu bylo dobráno 15 studentů (viz http://www.fsps.muni.cz/uchazeci/bc-studium/vysledky-zapis-bc-968.html), poslední na 70. místě. Další dobírání již bohužel probíhat nebude, je mi líto.

Přeji hezký den,
Anna Kyselová