8/11/2010 16:14new
Dotazy specifické pro fakultu sociálních studií.
Šimon Mašek
24/5/2018 19:40new
Šance se ještě dostat
Dobrý den,
hlásil jsem se na jednooborové Mezinárodní vztahy a měl jsem celkem 153,0 bodů a skončil jsem na 68 místě. Chtěl bych se tedy zeptat, kolik bylo celkem přijato uchazečů a kolik měl poslední přijatý bodů? Dále bych se chtěl zeptat, jak moc je velká šance, že bych mohl být ještě dodatečně přijatý? A už poslední otázka. Podání odvolání v tomto případě asi nic neovlivní předpokládám, že?
25/5/2018 14:38new
Odvolání neřeší nic - pokud tedy nemáte relevantní důvod, tj. můžete prokázat, že nebylo postupováno v souladě s předpisy.
Na FSS se několik posledních let nikam nedobíralo... :-(
Šimon Mašek
26/5/2018 10:46new
A není divný, když loni bylo přijato 81 lidí a poslední přijatý měl 140 a něco bodů a já letos mám 153 bodů a jsem na 68 místě? To se tak rapidně snížil počet přijatých?
26/5/2018 17:57new
co přesně je na cca 15 lidech rapidního?
(mimochodem není to ani trochu "divný", statistické úvahy na počtech v řádu nízkých desítek prostě vykazují takové relativní výkyvy)
26/5/2018 21:45new
Klidně může být. Fakulty si samy určují, kolik lidí chtějí na který obor přijmout a můžou mít nejrůznější důvody pro stanovení počtu přijatých. (Třeba kapacita fakulty, personální zabezpečení, horší uplatnitelnost absolventů na trhu práce - prostě je to pouze na té fakultě). Jako proč se to snížilo, to by Vám museli odpovědět na fakultě, ale obecně - počty z jednoho roku vůbec nejsou relevantní pro roky jiné, tedy nedá se s tím automaticky počítat. Někdy fakulty třeba předem zveřejňují předpokládaný počet přijatých pro daný akademická rok, ale většinou je to předpokládaný počet, tedy nelze jej brát jako jistotu.