26/10/2008 21:41new
Administrativa (doklady, platby atd.)
Natália Lengyelová
25/11/2017 15:18new
IQ test
Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, či akceptujete len tohtoročné IQ testy alebo aj testy z minulého roku od spoločnosti Mensa.
26/11/2017 13:35new

Dobrý den,

IQ testy v rámci žádosti o prominutí přijímací zkoušky na Fakultě informatiky platí neomezeně (viz https://www.fi.muni.cz/admission/faq.html#bc).
Veronika Kročilová
18/12/2017 20:41new
Prominutí přijímací zkoušky
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, jestli je možné žádat o prominutí přijímací zkoušky dodatečně po podání a zaplacení přihlášky, nebo nikoliv? Vím, že žádost o prominutí zkoušky se musí podat nejpozději do 28. 2. 2018.
Předem děkuji za odpověď.
20/12/2017 00:36new

Dobrý den,

žádost o prominutí přijímací zkoušky by mělo jít podat i po zaplacení přihlášky. Pokud Vám to nepůjde elektronickou cestou, můžete vždy žádost zaslat poštou. Podrobnosti najdete na https://www.fi.muni.cz/admission/entry-exam-pardon.html.cs.
Alexander Slávik
21/12/2017 23:08new
Dobrý deň,
je potrebné poslať žiadosť o prominutí príjmací zkoušky poštou či sa to dá spraviť aj elektronicky ? Ďakujem za odpoveď.
23/12/2017 21:07new

Dobrý den,

na Přírodovědecké fakultě je třeba žádost o prominutí přijímací zkoušky nutné se všemi doplňkovými materiály (diplomy apod.) zaslat poštou na adresu studijního oddělení, a současně tuto skutečnost vyznačit v e-přihlášce. Podrobnosti najdete na webu PřF na http://www.sci.muni.cz/cz/PriBc/Prominuti-prijimacich-zkousek.
Alexander Slávik
28/12/2017 12:46new
Takže keď som uspel v Scio teste stačí poslať vytlačenú písomnú žiadosť spoločne s vytlačenou "prúvodkou" keďže Scio predáva výsledky fakulte ?
29/12/2017 18:29new
Ano, jestliže jste dosáhl percentilu 80 a výše, fakultě poštou zasíláte pouze žádost o prominutí přijímací zkoušky + průvodku. Výsledky Scio testů fakultě zasílá sama společnost Scio.
Michal Buzaši
9/2/2018 10:20new
Prosím chcem sa ešte opýtať, okrem Žiadosti o prepáčenie prijímacej skúšky (scio MAT 70%) treba zaslať akú prúvodku? Prípadne prosím adresu na zaslanie Žiadosti poštou, jedná sa o Fakultu informatiky. Ďakujem, Michal
12/2/2018 09:37new

Dobrý den,

průvodku je třeba si vytisknout přes e-přihlášku. Odkaz na její stažení je u příslušné přihlášky v sekci (2) Studium a zkoušky. Tisk průvodky ale nevyžadují všechny fakulty, konkrétně FI ji nevyžaduje, takže Vaší přihlášky na Aplikovanou informatiku se to netýká.

Pokyny pro prominutí přijímací zkoušky na FI najdete na https://www.fi.muni.cz/admission/entry-exam-pardon.html, řiďte se prosím jimi.
Karolína Horáková
8/1/2018 20:28new
Platba
Dobrý večer,
je možné zaplatit e-přihlášku pomocí složenky?
Díky za odpověď.
11/1/2018 15:14new

Dobrý den,

ano, e-přihlášku lze zaplatit i složenkou. Stačí zvolit jako formu platby za přihlášku "bankovním převodem" a poté příslušné údaje uvést na složence. Je to ale pomalý a drahý způsob, bankovní převod je rychlejší a levnější možnost platby.
26/1/2018 19:52new
Platba
Dobrý den,
zakládala jsem si příhlášku a byla jsem přihlášena přes IS. Přihláška se normálně založila, ale nanabídla se mi žádna možnost platby.
29/1/2018 00:05new

Dobrý den,

Vaše přihláška č. 3822692 je již podaná a máte udělanou objednávku v Obchodním centru MU. Přes odkaz "Obchodní centrum MU" ve Vaší e-přihlášce byste se měla dostat ke košíku s Vaší objednávkou a tam by mělo být možné přihlášku zaplatit.
Vojtěch Tlustý
28/1/2018 22:17new
Vyplnění známek
Dobrý den,
je nutné vyplňovat známky, pokud nežádám o prominutí přijímací zkoušky?
29/1/2018 00:08new

Dobrý den,

v případě, že nežádáte o prominutí přijímací zkoušky na základě prospěchu, do e-přihlášky známky vyplňovat nemusíte. Známky se v takovém případě neberou u přijímacího řízení v potaz.
Andrej Šmelko
2/2/2018 13:10new
Potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti
Dobrý deň, na VUT mám odoslať potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti, potvrdené lekárom. Na stránkach prírodovedeckej fakulty MUNI som takúto požiadavku nevidel. Vyžaduje prírodovedecká fakulta takéto potvrdenie?
3/2/2018 11:24new

Dobrý den,

na obory na Přírodovědecké fakultě není nutné potvrzení od tělovýchovného lékaře dodávat. Toto potvrzení je obvykle nutné dokládat pouze na obory na Fakultě sportovních studií.
Kristýna Bajgarová
6/2/2018 22:34new
Prominutí přijímací zkoušky
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda je při promíjení přij.zkoušky nějaké "omezení doby platnosti" certifikátu - konkrétně se jedná o obor Mediteránní studia a přij.zkoušky by bylo možné prominout na základě postupu do celostátního kola konverzační soutěže. Já tuto podmínku splňuji, ale postup do celostátního kola proběhl ještě na střední škole (rok 2013 a 2014) a já se nyní hlásím na svůj druhý bc. obor, tak si nejsem jistá, jestli tento dokument můžu stále použít,
Mockrát díky!
7/2/2018 11:52new

Dobrý den,

obraťte se prosím přímo na Oddělení pro přijímací řízení na FF (prijimaci.rizeni@phil.muni.cz). Tam Vám budou schopni sdělit nejpřesnější informace.
Terezie Garláthyová
8/2/2018 16:50new
Zaslání vysvědčení
Dobrý den,
je nutno nechat úředně potvrdit i výpis známek, který mi vystavila SŠ?
Děkuji
8/2/2018 20:00new

Dobrý den,

pokud nežádáte o prominutí přijímacího řízení, výpis známek k přihlášce přikládat nemusíte, jelikož k nim nebude přihlíženo. Pokud o prominutí žádáte, o kterou fakultu se prosím jedná? Máte založených více přihlášek a podmínky pro prominutí na jednotlivých fakultách se liší.
Terezie Garláthyová
10/2/2018 12:05new
Dobrý den,
hlásím se na lékařskou fakultu a žádám a prominutí přijímacích zkoušek a mám od školy výpis známek, který chci poslat, protože je to jedna z možností. Na žádosti je napsáno, že můžu poslat ověřené kopie nebo i výpis. Tak mě zajímá,jestli je nutné,aby byl úředně ověřen i výpis, nebo stačí razítko a podpis SŠ.
Děkuji
12/2/2018 09:42new

Dobrý den,

k doložení známek k prominutí přijímací zkoušky na LF Vám bude stačit originální razítko a podpis Vaší SŠ. Výpis známek ale může nahradit pouze pololetní vysvědčení z 4. ročníku. U známek z 1. - 3. ročníku se musí jednat o kopii vysvědčení, nikoliv výpis známek. I na kopiích vysvědčení ale stačí originální razítko a podpis školy.

Další pokyny k prominutí přijímací zkoušky na LF najdete na http://www.med.muni.cz/index.php?id=1355.
Michal Buzaši
9/2/2018 10:51new
viac prihlášok v rámci jednej fakulty
Dobrý deň, chcem sa opýtať - podal som prihlášku na jeden odbor FI a zaplatil poplatok. Aby som zvýšil šancu sa dostať na FI, je možné podať v rámci tej istej fakulty prihlášku aj na iné odbory a za každý ďalší odbor treba zaplatiť poplatok ? Ďakujem, MB
Pavol Almáši
9/2/2018 19:36new

Mohu se hlásit na více oborů?
Ano, můžete. Pro každý obor musíte vyplnit samostatnou e-přihlášku a uhradit za ni manipulační poplatek.

viz https://www.fi.muni.cz/admission/faq.html#bc
12/2/2018 09:44new

Dobrý den,

ano, přihlášek si můžete podat tolik, kolik jen chcete. Můžete si samozřejmě podat i více přihlášek na jednu fakultu na různé obory. Za každou přihlášku je ale nutné zaplatit administrativní poplatek.
Filip Halapej
24/2/2018 10:39new
Jak je to potom s příjímačkama? Musím si požádat o jiný termín když mám dvě ve stejný den, nebo je to nějak časově ošetřeno?
24/2/2018 19:41new

Dobrý den,

každý druh přijímací zkoušky vykonáte pouze jednou a výsledek se Vám pak započte do všech příslušných přihlášek. Co se oborových testů týče, tak ty by v rámci Vaší fakulty (FSpS) neměly kolidovat.
Monika Valendová
26/2/2018 09:43new
žádost o prominutí příjimací zk.
Dobrý den, hlásím se na ekon spr.fakultu, maturuji z matematiky + a chtěla jsem si podat žádost o prominutí. Chtěla jsem přihlášku už teď zaplatit a podala jsem si 2 žádosti přes e-přihláška a nabídka přiložit žádost mi zmizela. Znamená to, že žádost už nemůžu doložit?děkuji
26/2/2018 15:48new

Dobrý den,

žádost o prominutí PZk se na studijní oddělení ESF zasílá poštou do 30.3.2018, do e-přihlášky není třeba nic o žádosti vyplňovat. Viz https://www.econ.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium/prominuti-prijimaci-zkousky.

Přihlášky do bakalářských oborů je nutné podat a zaplatit nejpozději do 28.2.2018.
Michaela Kocourková
27/2/2018 09:04new
Platba

Dobrý den,

dnes jsem zakládala přihlášku, zaplatila jsem ji kartou. V sekci Informace o přihlášce je napsáno "Manipulační poplatek byl zaplacen 27. 2. 2018 08:07", internetové bankovnictví mi však píše, že transakce bude blokována do 5.3. Chtěla bych se zeptat, jestli je to v pořádku a přihláška bude přijata nebo ne.

Děkuji za odpověď.
27/2/2018 15:58new

Dobrý den,

Vaše přihláška č. 3872396 je v pořádku podána i zaplacena.
Zdeňka Chmelařová
27/2/2018 17:37new
Platba
Chtěla bych se zeptat když jsem přihlášku zaplatila tak se mi pořád ukazuje že ji zaplacenou nemám
28/2/2018 10:56new

Dobrý den,

berte prosím na vědomí, že přijetí a zaevidování platby trvá minimálně 2-5 pracovních dní. Není-li přijetí platby v e-přihlášce potvrzeno do 7 pracovních dní od zaplacení, je třeba zaslat potvrzení o zaplacení na náš kontaktní e-mail prihlaska@muni.cz. Pokud tedy nebude do té doby platba v e-přihlášce potvrzena, znovu nás kontaktujte.