Vlákno: TSP obecně
nové
nové
Lucia Vargová
TSP
Dobrý deň,

V prihláške som uviedla, že termín prijímacej skúšky chcem 22. 04. 2018 v Košiciach. Chcem sa spýtať či táto skúška bude TSP v češtine alebo SCIO test a ako sa dozviem, kde presne bude táto skúška vykonavaná.

Ďakujem za odpoveď
nové
Dobrý den,

TSP se Scio testy nelze zaměňovat. Zadání TSP je pouze v češtině (slovenské TSP se nevydává), vyjma posledních deseti otázek, které jsou v angličtině. TSP má každý rok několik variant, budete tedy psát jednu z těchto několika variant, a to nezávisle na městě vykonání TSP.

Přesné podrobnosti o času a místu konání Vašeho TSP se dozvíte dostatečně včas ve Vaší e-přihlášce, konkrétně v pozvánce k přijímacímu řízení.
nové
Petra Faktorová
dobrý den,

chci se zeptat zda existuje nějaký e-learning kurz na přípravu TSP? Popřípadě nějaké doporučení. Děkuji
nové
Dobrý den,

všechny dostupné materiály k TSP najdete přes odkaz https://www.muni.cz/uchazeci/bakalarske-a-magisterske-studium/prijimacky. Na tomto odkazu najdete jak proklik na výukovou sekci, tak do zadání minulých verzí TSP z dřívějších let (dlaždice ZKUSTE SI MINULÉ TSP a PŘEČTĚTE SI NÁVODY).
nové
Dávid Boroš
Dobrý deň,
Chcel by som sa opýtať, či ešte existuje varianta s poslednými 10 otázkami v nemeckom jazyku. Chystám sa študovať nemecky jazyk a literatúru a na strednej škole boli moje cudzie jazyky nemčina a francúzština, teda angličtinu veľmi neovládam.

Ďakujem
nové
Dobrý den,

letos TSP více cizojazyčných variant nemá. Všechna zadání letošního TSP jsou tedy v podobě 50 otázek v ČJ + 10 otázek v AJ.
nové
Karel Pokorný
Jakou to má prosím logiku - jazyková verze 10 otázek TSP pouze v anglickém jazyce když chci studovat např. němčinu? To nemůžete nechat uchazečům jazykovou verzi jednoduše vybrat? V minulých letech jiné jazykové verze byly.
nové
Domníváme se, že znalost anglického jazyka je v dnešní době důležitá bez ohledu na zvolený obor studia. Proto je v testu 10 otázek anglicky. O zavedení více jazykových variant, jako tomu bylo v minulosti, v tuto chvíli neuvažujeme. Děkujeme za pochopení.
nové
Karel Pokorný
Ach so! A já jsem si pane magistře myslel, že si mě budete chtít otestovat, jestli umím německy, když chci studovat obor "Německý jazyk se zaměřením na vzdělávání" :-DDD
nové
V tom případě jistě víte, pane Pokorný, že součástí přijímací zkoušky na Vámi zvolený obor je krom TSP také oborový test ověřující znalosti z daného oboru.
nové
Karel Pokorný
Oborové přijímací zkoušky
Bakalářská studia
Uchazeči, kteří mají podanou přihlášku na níže uvedené bakalářské studijní obory, mají kromě Testu studijních předpokladů povinnou také oborovou přijímací zkoušku. Studijní obory, které nejsou mezi níže uvedenými obory zahrnuty, neobsahují přijímací oborovou zkoušku.

Termín konání oborových zkoušek: 16.-22. dubna 2018
AJ3S Anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání – písemný test z AJ
FJHC Francouzský jazyk pro hospodářskou činnost – písemný test z FJ
HV3S Hudební výchova se zaměřením na vzdělávání – zkouška z HV
KL3S Hra na klavír se zaměřením na vzdělávání – zkouška z hry na klavír
VI3S Vizuální tvorba se zaměřením na vzdělávání – zkouška z VV
VV3S Výtvarná výchova se zaměřením na vzdělávání – zkouška z VV

Zde jsem svůj obor nenašel. Jestli se nachází v jiné části webových stránek fakulty, můžete mi prosím zaslat odkaz? Děkuji.
nové
Omlouvám se za přehlédnutí, mylně jsem se domníval, že se hlásíte na Filozofickou fakultu. Pedagogická fakulta od používání oborových testů v případě Vámi zvoleného oboru ustoupila, takže skutečně pro přijetí stačí vykonat TSP.
nové
Rastislav Išunin
pisacie potreby pocas textu
v informaciach o TSP je uvedene, ze jedina pisacia povolena potreba je pridelena fixka na vyznacenie odpovedi a ze poznamky si mozno robit do zadania.
Da sa sponinanim "fixom" aj realne pisat alebo je to nejaky "kůl"?
nové
Poskytnutý "fix" bude určitě zas popisovač značky Centropen Handwriter černé barvy. Na vyplnění odpovědníku TSP určitě vydrží i na psaní jakéhokoli množství poznámek. Mám jich už několik a stále jsou funkční. ;-)
nové
Lucie Hošková
Problém s vybráním termínu TSP
Dobrý den,

mám problém s vybráním termínu TSP. Mám podané přihlášky na obory Antopologie a Geologie, ale když se pokusím vybrat termín TSP, zobrazí se mi pouze termíny TSP na rok 2017, kdy jsem podávala přihlášku na obor Astrofyzika.
Nevíte, jakým způsobem si mohu zvolit termíny na současný rok?

S pozdravem
Lucie Hošková
nové
Dobrý den,

termín TSP bylo možné v e-přihlášce zvolit pouze do 28.2.2018. Nyní již není možné preferenci termínů měnit.
nové
Dominika Kaštánková
Pozvánka k TSP a číslo přihlášky
Dobrý den,
prosím, chci se zeptat. Podávala jsem si dvě přihlášky na PdFU, takže mam i dvě čísla přihlášek. Nyní jsem si otevřela a stáhla svoji pozvánku k TSP a u jednoho i u druhého oboru mám tutéž pozvánku se stejným číslem přihlášky, tedy s pouze jedním číslem. Jak to pak bude vypadat u TSP? Budu potřebovat obě dvě čísla mých přihlášek nebo mi stačí pouze pozvánka, která obsahuje pouze jedno číslo přihlášky? Děkuji!
nové
Dobrý den,

k TSP stačí znát pouze číslo jedné Vaší přihlášky, jejímž předmětem je TSP. Váš výsledek v TSP se pak započítá do všech Vašich příslušných přihlášek.
nové
Dominika Kaštánková
Dobrý den,

děkuji za odpověď! Takže se mé výsledky z TSP spárují i s mojí druhou přihláškou? Takže mi tedy stačí pouze jedna pozvánka s jedním číslem přihlášky... Děkuji a přeji pěkný den!
nové
Dobrý den,

ano, do odpovědníku TSP se vyplňuje číslo pouze jedné z Vašich přihlášek a Vaše výsledky se pak spárují i s Vaší druhou přihláškou. K TSP stačí, když budete znát pouze jedno z čísel Vašich přihlášek.
nové
Kateřina Klecanová
Výpočet percentilu TSP
Dobrý den,

Chtěla bych se zeptat, zda je možné zpětně vypočítat hodnotu percentilu podle dosažených bodů u starších testů. Znamená medián nebo průměr hodnotu percentilu 50, či nikoliv? Například varianta 2 z roku 2016 ( https://bit.ly/2H3IUfX ), u které se dosáhne na 30 bodů.

Děkuji za odpověď.
nové
Dobrý den,

v obrázku, který posíláte, máte všechny tyto informace vypsané. V této variantě testu uchazeč, který dosáhl celkem 16,75 bodů, měl percentil 30 (tedy byl stejně dobrý anebo lepší, než 30 % uchazečů, kteří psali stejnou variantu TSP) - viz šedá sekce. Pokud tedy Vy v této variantě zadání dosáhnete např. 17 bodů, znamená to, že byste v této variantě TSP dosáhla percentilu přibližně nad 30.

Medián = hodnota 50. percentilu. Tedy uchazeč s percentilem 50 dosáhl dle této tabulky 20,75 bodu (viz zelená i šedá sekce).
Průměr = bodový součet všech výsledků všech uchazečů, kteří tuto variantu psali, podělený počtem uchazečů.
nové
Lukáš Antal
Miesto TSP
Dobrý deň, podal som si prihlášku na Pedagogickú fakultu, a pri výbere mesta konania TSP som si vybral len slovenské mestá, ale na e-mail mi prišla pozvánka do Brna. Banskú Bystricu by som mal oveľa bližšie, preto ma zaujíma či to je len nejaká chyba, alebo sa na TSP musím dostaviť do Brna.

Ďakujem za odpoveď.
nové
Dobrý den,

byl Vám přidělen brněnský termín TSP, jelikož součástí Vaší přijímací zkoušky je i oborový test z angličtiny, a oborové testy se konají výhradně v Brně. Z toho důvodu bohužel nemohlo být vyhověno Vašim preferencím.
nové
Natálie Hanáková
Doporučená literatura k TSP
Dobrý den, možná to někde na webu máte, ale chtěla bych se zeptat, zda je někde vyvěšený seznam doporučené literatury k TSP? Děkuji
nové
Dobrý den,

k TSP není vypsaný žádný seznam doporučené literatury. Jako studijní materiály pro uchazeče slouží zadání TSP z loňských let a návody k TSP na našem webu. Vše najdete přes dlaždice "ZKUSTE SI MINULÉ TSP" a "PŘEČTĚTE SI NÁVODY" na https://www.muni.cz/uchazeci/bakalarske-a-magisterske-studium/prijimacky.

Zadání TSP z dřívějších let si můžete spustit i s časovačem (Interaktivní TSP).
nové
Katarína Bulinská
TSP- Čas
Dobrý deň, chcela som sa spýtať ako to bude ohľadne času kedy TSP skončia. Keď sa rozhodnem že som už dopísala tak môžem papier odovzdať a odísť? Ďakujem veľmi pekne.
nové
Dobrý den,

omlouvám se za pozdní reakci. Dříve z TSP odejít nemůžete, abyste nerušila jiné uchazeče. Musíte počkat na oficiální ukončení.
nové
Jakub Braun
TSP - Zadania a Výsledky
Dobrý deň, rád by sim sa opýtal žr kedy budú uverejnené zadania tohtoročných TSP a kedy môžem očakávať výsledky.
nové
Dobrý den,

percentil, kterého jste v TSP dosáhl, bude ve Vaší e-přihlášce uveřejněn do 7 dní od termínu konání TSP (viz https://www.muni.cz/uchazeci/bakalarske-a-magisterske-studium/prijimacky).

Zadání všech variant TSP budou uveřejněny až na podzim společně se statistikami přijímacího řízení.
nové
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, kde v e-přihlášce naleznu sken svého odpovědního archu. Zjistila jsem pouze, jaký mám výsledek, ale nikoli správné a špatné odpovědi.

Děkuji za ochotu

Hrušková
nové
Jakub Braun
Neviem ako ty, ale ja mam podane 2 ptihlasky na 2 odbory a zatial co vusledok mam v oboch e-prihlaskach tabulku odpovedi a scan nôjbo odpovedoveho harku len v jednej z nich.
nové
Dobrý den,

variantu Vašeho TSP společně s Vaším odpovědním archem najdete u Vaší přihlášky č. 3841049. Tyto informace se zobrazují pouze u jedné přihlášky.
nové
Kristýna Žitníková
Podpis
Dobrý den,

včera jsem psala TSP a stala se mi taková nemilá věc. Ihned po dopsání jsem znejistila, jestli jsem ve stresu nezapomněla dolů do odpovědního archu přidat podpis (jméno, variantu testu i číslo přihlášky tam mám a u zkoušky jsem se normálně prokázala občanským průkazem). Bude znamenat tento chybějící podpis úplné vyloučení z příjímacího řízení? Dá se tato situace nějak řešit, pokud tam ten podpis opravdu chybí? Předem moc děkuji za odpověď.
nové
Dobrý den,

kdyby s Vaším TSP kvůli chybějícímu podpisu byly nějaké nesrovnalosti, budeme Vás kontaktovat. Kvůli chybějícímu podpisu vyloučena nebudete. Organizátoři nicméně uvedení podpisu během TSP několikrát připomínali, je tedy jen málo pravděpodobné, že jste na podpis skutečně zapomněla.