změněno 27. 10. 2008 13:19 nové
Ostatní týkající se příjímacího řízení
Kristýna Dvouletá
24. 5. 2019 20:31nové
Výsledek přijímacího řízení
Dobrý den,
V mé přihlášce se mi zobrazuje výsledek pouze pro mou první preferenci. Ráda bych zjistila výsledek i u druhé preference, jelikož mám větší zájem o studium té druhé. Dal by se zjistit výsledek u mé druhé preference?
24. 5. 2019 20:41nové

Dobrý den,

na každou podanou a zaplacenou přihlášku Vám může být nabídnuta maximálně jedna možnost zápisu, a to vždy do nejvyšší preference studijního plánu, do které můžete být přijata (na kterou "stačí" Vaše percentily). Pořadí preferencí studijních plánu si uchazeči závazně volili při zakládání přihlášky, nyní již ze studijních plánů vybírat nelze. Byla jste přijata do Vaší nejvyšší preference.
Pavel Navrátil
28. 5. 2019 11:42nové
Dobrý den, co se týče preferencí a jejich volení tak naprosto chápu, jak matoucí to může být, protože při podávání přihlášky je u preferencí "malý otazníček", který popisuje, co se tím vlastně myslí a je tam psáno, cituji: "Můžete zvolit až 3 studijní plány (s ohledem na počet nabízených studijních plánů). Pokud si v e-přihlášce zatrhnete všechny tři preference, nijak tím nesnižujete šanci na úspěch první preference, naopak zvyšujete celkovou šanci na přijetí" - konec citace. A nezlobte se, prosím, na mě, ale z uvedeného popisu v e-přihlášce nijak nevyplývá nulová propustnost mezi preferencemi, kdy při úspěchu první preference nemám možnost jít na druhou, ikdyž jsem se na ni dostal. Já zrovna přesně věděl, která kombinace je pro mě naprostou prioritou, ale znám desítky lidí, které přesně toto zmátlo. Zdá se mi to vážně nejednoznačné.
Děkuji za odpověď, Navrátil.
30. 5. 2019 16:24nové

Dobrý den,

do každého studijního programu můžete být zapsán pouze jednou, proto je vystavováno rozhodnutí o přijetí pouze na jednu z preferencí. Podrobné informace o Vašem umístění v rámci jednotlivých studijních plánů se dozvíte v odůvodnění rozhodnutí. Volbou preferencí, jak už logicky vyplývá z významu samotného slova preference, uchazeč zároveň vyjadřuje své priority mezi zvolenými studijními plány. Vycházíme tedy z předpokladu, že tím, že uchazeč sám voleným studijním plánům přidělí pořadí, vyjadřuje míru své vůle být zapsán do daného plánu. Není vyloučeno, že fakulty na základě svých kapacitních, provozních a technických možností umožní uchazečům přijetí do studijního plánu s přiřazenou nižší preferencí. Tato možnost není nároková. Vzhledem k tomu, že tato struktura studia je na Masarykově univerzitě novinkou a nejsou tak zkušenosti z minulých přijímacích řízení, nelze dopředu předjímat, zda bude toto řešení proveditelné.