8. 11. 2010 16:27nové
Dotazy specifické pro ekonomicko-správní fakultu.
Isabela Vybíhalová
2. 5. 2019 08:52nové
Francouzština pro hospodářskou činnost
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat,jakým způsobem se započítávají jednotlivé části z
přijímacích zkoušek v oboru Francouzština pro hospodářskou činnost. V dokumentu
z minulého roku, kde jsou percentily posledního přijatého studenta, je u tohoto
oboru uveden percentil 80. Je tedy v tomto percentilu započítána i oborová
zkouška nebo se jedná pouze o percentil z TSP?
Děkuji za odpověď.
2. 5. 2019 17:58nové

Dobrý den,

nerada bych Vám sdělovala nepřesné informace, obraťte se proto prosím na Oddělení pro přijímací řízení na PdF (prijimacky@ped.muni.cz). Děkuji za pochopení.
217.170.97.*
3. 5. 2019 16:21nové
Dobrý den, mám stejnou otázku. Mohla byste mi potom dát vědět?
Vít Voráč
16. 5. 2019 11:11nové
Výsledky

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kdy bude zvěřejněno rozhodnutí o přijetí na ESF?

Děkuji za odpověď.
16. 5. 2019 17:28nové

Dobrý den,

rozhodnutí o přijetí/nepřijetí pro programy na ESF budou do e-přihlášek importována na konci května (viz https://www.econ.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium/jak-se-prihlasit).
změněno 12. 6. 2019 17:17 nové
Počet bodů
Dobrý den, chci se zeptat, jaký byl počet posledního přijatého na NMgr. obor Podniková ekonomika a management - kombinovaná forma - v minulých letech a jaká byla hranice pro uspění u přijímací zkoušky? Děkuji.
Gabriela Srbková
15. 6. 2019 20:21nové
Dobrý den, tento počet bodů platil i pro prezenční studium? Děkuji.
Ondřej Vítek
14. 7. 2019 11:43nové
Termín doplňování uchazečů pod čarou

Dobrý den,
zajímalo by mě, kdy alespoň přibližně Ekonomicko-správní fakulta rozhoduje o konečném počtu přijatých studentů?

Děkuji
14. 7. 2019 17:42nové

Dobrý den,

k dodatečnému přijímání uchazečů může teoreticky dojít kdykoliv od termínu
řádného zápisu až do začátku semestru (nebo pár týdnů předem). Toto si každá
fakulta řídí sama a pokud vůbec k dodatečnému přijetí přistoupí, nelze blíže
časově odhadnout kdy. Fakulty ale každoročně počítají s určitým procentem
uchazečů, kteří jsou ke studiu přijati, ale nezapíšou se, proto rovnou přijímají
o toto procento studentů více. K "dobírání" tedy dochází jen zcela ojediněle a
není dobré se na něj spoléhat. Pokud byste byl přijat dodatečně, fakulta Vás
bude informovat.
8. 11. 2010 16:24nové
Dotazy specifické pro fakultu sportovních studií.
Pavel Navrátil
24. 1. 2019 21:13nové
Přijímací zkouška
Dobrý den, hlásím se na obor Tělesná vychova a sport + angličtina, co jsem pochopil, budu absolvovat TSP testy (které ve výsledných bodech představují 25%), FSPS testy (taky 25%) a fyzické testy (50%), ale jelikož mám angličtinu, budu psát i test z angličtiny, u kterého si nejsem vůbec jistý, jak a jestli se jeho výsledek započítává do výsledných bodů (nebo je u tohoto testu jen nejnižší povinná hranice bodů?).
A je pravda, že se test z angličtiny skládá z písemné a poslechové části (která je v rámci jednoho testu) a ústní (která bude od toho testu separována)?
Díky za odpověď.
P.S.:Snažil jsem se dotaz zformulovat co nejpochopitelněji, pokud se mi to nepodařilo, omlouvám se.
27. 1. 2019 16:23nové

Dobrý den,

pokud se hlásíte do sdruženého studia, tak abyste byl přijat, tak musíte úspěšně vykonat přijímací zkoušky do obou Vámi zvolených oborů zvlášť.

Přijímací zkouška z anglického jazyka (pro program Anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání) se skládá z písemného testu s výběrem odpovědí (50 otázek) z oblasti slovní zásoby, mluvnice, výslovnosti, porozumění textu a zařazeno je i několik otázek zjišťujících základní orientaci uchazečů v oblasti reálií anglicky mluvících zemí. Viz https://is.muni.cz/do/ped/uredni_deska/studijni/informace_o_prijimacim_rizeni_pro_akademicky_rok_2019_2020/Bc_Podminky_a_kriteria_Priloha_2_Informace_o_odbornych_a_talentovych_zkouskach.pdf.
176.74.157.*
3. 2. 2019 16:05nové
SEBS
Dobrý den,
hlásím se na SEBS, co se týče vědomostního testu, tak se dělá jen FSPS test?
TSP test se neděla?
6. 2. 2019 10:08nové

Dobrý den,

přijímací řízení do programu Tělesná výchova a sport sestává z písemného testu na FSpS a z praktické přijímací zkoušky z TV (viz https://www.muni.cz/bakalarske-a-magisterske-obory/23356-telesna-vychova-a-sport). TSP není přijímacím testem na Fakultu sportovních studií.
Kristýna Oberreiterová
10. 4. 2019 18:25nové
Náhradní termín

Dobrý den,

Ráda bych se zeptala, za jakých podmínek je možné absolvovat praktickou zkoušku z tělesné výchovy v náhradním termínu? Díky alergické reakci se nemohu zúčastnit řádného termínu. Stačí doložit pouze potvrzení od praktického lékaře?

Děkuji za odpověď
11. 4. 2019 16:34nové

Dobrý den,

o náhradní termín přijímacích zkoušek na FSpS je možné žádat v případě nemoci nebo zranění, musí být doloženo potvrzením lékaře. Žádost se podává v e-přihlášce nejpozději do 15.4. pro TV a do 6.5. pro písemný test FSpS (viz https://www.fsps.muni.cz/uchazeci/bc-studium/terminy-bc-963.html). Pro bližší informace se můžete obrátit přímo na Studijní oddělení FSpS (studijni@fsps.muni.cz).
Vendula Juklová
14. 4. 2019 23:32nové
Změna oboru
Dobrý den,nahlásila jsem se na Obor Tělesná výchova a sport Trenerstvi, ale mnohem více by mi vyhovoval obor Osobní a kondiční trenér.
Je ještě nějaká možnost to změnit?
Dekuji
15. 4. 2019 17:08nové

Dobrý den,

změnit přihlášku na jiný program bohužel není možné. Změny v přihláškách do Bc. programů bylo možně dělat pouze do konce období pro podávání přihlášek (tj. do konce února).
Renata Smíšková
9. 5. 2019 16:01nové
Přijímací zkouška Fyzioterapie

Dobrý den,

psala jsem přijímací zkoušku na obor Fyzioterapie na FSpS. Psala jsem variantu testu 81. Otázka č.1 byla:

Každá lidská dospělá buňka má: a) 46 chromozomů‌ b) 22 párů chromozomů‌
c) 23 chromozomů‌ d) 36 chromozomů‌

Většina lidských buněk je diploidní a tedy má 46 chromozomů (odpověď a), ale pohlavní buňky jsou haploidní a mají 23 chromozomů. Vzhledem k tomu, že je v zadání napsáno "každá buňka", měla by tedy být správně odpověď c) a nikoli a), což je uvedeno v řešení.

Děkuji za odpověď a případné vysvětlení.
14. 5. 2019 12:59nové

Dobrý den,

obraťte se prosím na Studijní oddělení FSpS (studijni@fsps.muni.cz), děkuji za pochopení.
14. 5. 2019 13:42nové
Prosíme všechny uchazeče, aby do tohoto diskuzního fóra nevkládali žádné konkrétní otázky a možnosti odpovědí. Pokud se domníváte, že otázka nebo odpověď není správná a nebudete přijati, využijte svého práva na odvolání. Fakulta nebude v diskuzním fóru reagovat na žádné dotazy týkající se vysvětlování správné odpovědi.
Děkujeme za pochopení
Tereza Prokopová
14. 5. 2019 12:40nové
Nesrovnalosti ve vyhodnocování testů
Dobrý den,
Dnes dopoledne mi přišel email o posunutí termínu zasedání přijímací komise z důvodu nesrovnalostí při vyhodnocování písemných testů Fsps. Dále se v emailu píše:
,,Pro zachování rovných podmínek a správné vyhodnocení celkových výsledků budou přepočítány percentily písemných testů. V již zveřejněných dílčích výsledcích písemného testu tak může dojít ke změnám.”
Mohu se zeptat, zda se to týká pouze konkrétní varianty testu (příp. které) a nebo budou percentily přepočítávány bez ohledu na variantu testu?
Děkuji za odpověď.
14. 5. 2019 13:20nové

Dobrý den,

obraťte se prosím na Studijní oddělení FSpS (studijni@fsps.muni.cz), děkuji za pochopení.
14. 5. 2019 13:41nové
Dobrý den,
kontrolujeme všechny varianty, změna percentilu může nastat u všech testů a všech variant.
Současně prosíme všechny uchazeče, aby do tohoto diskuzního fóra nevkládali žádné konkrétní otázky a možnosti odpovědí. Pokud se domníváte, že otázka nebo odpověď není správná a nebudete přijati, využijte svého práva na odvolání. Fakulta nebude v diskuzním fóru reagovat na žádné dotazy týkající se vysvětlování správné odpovědi.
Děkujeme za pochopení
Daniela Nesvadbová
14. 5. 2019 19:17nové
Příjetí na jeden ze dvou přihlášených oborů
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, co se bude dít, když mám podanou přihlášku na dvouoborovém studiu - Tělesná výchova a sport (f. sportovních studií) a například Občanská výchova (PdF). Pokud se dostanu pouze na tělěsnou výchovu a sport, mohu studovat pouze tento obor samostatně?
16. 5. 2019 17:28nové

Dobrý den,

můžete nastoupit pouze do takového studijního plánu, do kterého jste si podala přihlášku. Pokud se hlásíte pouze do sdruženého studia a uspějete v přijímacích zkouškách pouze do jednoho z Vámi zvolených programů, do jednooborového studia nebudete přijata.
188.123.115.*
26. 5. 2019 20:00nové
Neprijatie z kapacitných dôvodov
Dobrý deň,
hlásim sa na obor Fyzioterapie. Prišlo mi rozhodnutie o neprijatí, ale som v prvej desiatke neprijatých. Smiem sa spýtať, približne koľko prijatých ludí sa na zápis zvykne nedostaviť → koľko miest sa zvykne približne uvoľniť? Rada by som totiž vedela, akú mám ešte šancu.
Vopred ďakujem za odpoveď.
26. 5. 2019 22:13nové
To se vůbec nedá říct. Ono už fakulta většinou počítá s tím, že se určité procento přijatých k zápisu nedostaví a přijímá už o tolik víc, aby (v případě, že bude "standardní" rok) nemusela dobírat. A nikdo předem nemůže říct, jestli zrovna letos k zápisu nedojde víc lidí, než je obvyklé a tedy se dobírat bude.
8. 11. 2010 16:23nové
Dotazy specifické pro pedagogickou fakultu.
Veronika Vanclová
2. 7. 2019 14:40nové
Změna preference oboru
Dobrý den, můžu se zeptat,co je to za nesmysl? Já jsem žila v domnění,že jsem přihlášena na dvě různé formy a že nějaká preference nehraje roli v tom,zda dostanu výsledek z obou forem. U mě se jedná o prezenční a kombinované,logicky jsem chtěla zkusit obě,pro každou situaci a situace je taková,že potřebuji vědět výsledek do kombinovaného a vidím jen výsledek do prezenčního,který byl sice v první preferenci,ale já se hlásila i na kombinované a ráda bych věděla,zda jsem se tam dostala také... Je to možné? Děkuji Vanclová Veronika
2. 7. 2019 15:18nové

a copak je za nesmysl být jednou přihláškou přihlášena vícekrát?
mimochodem, z čeho se dá vysoudit, že preference nehraje roli? od toho je to přeci preference

pokud chce být někdo přijat do více studií, musí si logicky (chcete-li) podat více přihlášek
Veronika Vanclová
2. 7. 2019 22:36nové
Aha, tak děkuji, ale proč se tedy vůbec do přihlášky uvádí ta preference, když ta druhá je tam vlastně zbytečně a nemůžu si ji teď zvolit? Mě to velmi zmátlo a vypadalo to jakože jsem přihlášena na obě, když mi to tam nabídlo toto, díky tomu jsem tedy teď bez šance na studium, i když jsem se dostala na první preferenci, jen kvůli matoucí organizaci přihlášky. Není tedy možnost z jistých důvodů přestoupit v průběhu studia z prezenční formy do kombinované, konkrétně u oboru navazující magisterské logopedie? Děkuji Vanclová
změněno 3. 7. 2019 13:19 nové

Doporučuji řešit to se studijním oddělením příslušné fakulty - to oni si budou muset pro nemalé množství podobných případů připravit nějaké procesní řešení (včetně lepší informační kampaně pro příští rok).

Nicméně volba pořadí preference přeci znamená, že nejvíc chci na první obor, pokud se tam nedostanu, tak bych nejraději na druhý obor, pokud to nevyjde ani tam, tak se spokojím s třetím oborem, atd. Tedy chci jedno studium, ale nevím jestli se dostanu kam chci, tak mám záložní varianty. V důsledku mi to ušetří peníze, ale musím si to promyslet.
Pokud chci více studií, anebo si věřím, že se dostanu všude a rozhodnout se chci nakonec sám, pak si musím podat (a zaplatit) více přihlášek.
3. 7. 2019 14:22nové
Toto je krásné vysvětlení a shrnutí problému! (to není ironie, ale fakt)
Akorát asi opravdu pro příští rok bude třeba více osvěty :-).
Vendula Klušáková
18. 5. 2019 16:46nové
Nepřijetí z kapacitních důvodů
Dobrý den, když mám v přihlášce nepřijata z kapacitních důvodů nebyla jsem přijata ani na jeden ze z programů, který jsem si zvolila? Nebo jen na ten hlavní? A je nějaká šance, že bych se ještě mohla dostat? Děkuji za odpověď.
18. 5. 2019 19:55nové

Dobrý den,

pokud máte v některé z Vašich přihlášek uvedeno "nepřijat(a) z kapacitních důvodů", pak to znamená, že jste nebyla přijata do žádného z Vámi preferovanách studijních plánů u této Vaší přihlášky. Přijata byste mohla být pouze v případě, že by se do stejného programu nezapsalo dostatečné množství uchazečů a fakulta se rozhodla pro dodatečné přijetí dalších uchazečů v pořadí. K tomuto "dobírání" dochází ale jen zcela vyjímečně, protože fakulty dopředu u každého programu počítají s tím, že ne všichni přijatí se do studia zapíšou, a proto rovnou ke studiu přijímají o určité procento studentů více.