Vlákno: Studium na MU/
29. 5. 2019 15:34nové
Poplatky za studium
Dobrý den,
Momentálně studují první rok na MU a byla jsem přijata na jiný obor. Mám tedy vyčerpaný jeden rok/2 semestry. Kdybych si na podzim nechala obory oba, tzn. byla bych ve třetím a v prvním semestru, a poté bych ten, který jsem začala studovat dříve, zrušila, odečtou se mi 3 semestry a u toho nového oboru by mi tedy jeden “bezplatný” semestr chyběl? Ráda bych se ujistila, že to chápu správně.
Děkuji za odpověď.
29. 5. 2019 19:03nové
Do pozdějšího studia se započítá přesně ten počet dní, které byly s neúspěšným nesouběžné. Semestry s tím nemají co dělat.
Jinak řečeno, v uvedeném případě by se v novém studiu délka počítala, jako kdybys ho začala studovat ve stejný den, jako neúspěšné studium.
změněno 30. 5. 2019 11:31 nové
Děkuji moc za rychlou odpověď. :-)
Lukáš Hačunda
20. 6. 2019 19:14nové
Maturita
Dobrý den, nevíte kam mám napsat o tom, že mám maturitu až v září, potřebuji vědět co napsat k oddálení zápisu toho 3.7.
21. 6. 2019 10:42nové
co třeba studijní oddělení příslušné fakulty?
13. 8. 2019 17:50nové
Souhlasné vyjádření GÚ

Dobrý den,

Souhlasné vyjádření GÚ mi zašlou profesoři předmětů, které chci znovu absolvovat? Potřebuji k tomu nějaký formulář nebo stačí profesorům napsat a poprosit o zaslání tohoto souhlasu?

Děkuji za odpověď,

Nováková Veronika
15. 8. 2019 09:41nové
geografického ústavu, garanta úrovně nebo generální účetní? ;)
15. 8. 2019 09:57nové
No napsali mi ze studijního oddělení, že mám přeposlat souhlasné vyjádřená z GÚ, takže logicky asi geografického ústavu
Vlákno: Ubytování/
Tereza Rambousková
19. 5. 2019 11:39nové
Zajištění kolejí

Dobrý den, chtěla bych se zeptat kdy/do kdy bude možné zajistit si koleje. Bohužel jasně informace zatím nemůžu dohledat, a když už jsem přijatá ráda bych to začala nějak řešit.

Děkuji.
19. 5. 2019 11:59nové

Dobrý den,

zařídit si ubytování na koleji můžete až po zápisu do studia, jelikož k rezervaci lůžka potřebujete znát Vaše UČO a přístupová hesla do ISu, která jsou studentům přidělována na zápisu. Více informací najdete na https://www.skm.muni.cz/kolej/faq.
Nikola Magátová
27. 5. 2019 18:25nové
Ubytovanie počas prijímačiek
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či sa dá ubytovať na koleji počas prijímacích skúšok, keďže by som chcela prísť do Brna deň pred prijímačkami. Poskytuje kolej takúto možnosť aj ľuďom, ktorí ešte nie sú študentami MUNI? Ak áno, ako by som si vedela zajednať izbu?
Ľubica Cenknerová
21. 6. 2019 13:48nové
Ubytovanie
Dobrý deň,
zaujíma ma, či je možné si vybaviť to,aby sme boli kamarátky na rovnakej izbe, napr. koleje Vinárska? Ďakujem
21. 6. 2019 19:16nové

Dobrý den,

informujte se prosím na adrese ubytovani@skm.muni.cz. Informace k ubytování na kolejích MU najdete na https://www.skm.muni.cz/kolej.
Vlákno: Všeobecně/
Jakub Skořepa
změněno 12. 3. 2019 13:01 nové
Uznání předmětů z FIT

Dobrý den.

Lze uznat některé předměty ze studia FIT VUT na FI MUNI obor programování a vývoj aplikací?
15. 3. 2019 20:34nové

Dobrý den,

ano, o uznání některých předmětů absolvovaných na jiné VŠ můžete zažádat. Pro podrobnosti se prosím obraťte na Studijní oddělení FI (studijni@fi.muni.cz).
5. 10. 2019 14:02nové
Přechod z kombinovaného studia na prezenční na FSpS
Dobrý den,
studuji 1. semestr na FSps Management sportu kombinovanou formou. Zvolila jsem tak kvůli práci a bydlení v Brně. Bohužel jsem byla nucena práci ukončit, proto bych potřebovala přejít z kombinovaného studia na prezenční.
Je to možné po 1. semestru nebo 2.? Nebo to není možné vůbec?
Děkuji.
6. 10. 2019 13:34nové

Dobrý den,

dotazy ohledně náplně studia prosím směřujte na Studijní oddělení Vaší fakutly (kontakt pro FSpS je studijni@fsps.muni.cz). Toto diskusní fórum je zaměřeno na dotazy týkající se přijímacího řízení. Děkujeme za pochopení.
Vlákno: Volná diskuse/
Jaroslav Vokurka
18. 11. 2018 11:14nové
Skandinávská studia
Hlásí se tu někdo na Skandiinávská studia? Jestli ano, tak bych se chtěl dozvědět, proč jste si vybrali zrovna takový obor. A také po úspěšném přijetí, které určitě zvládneme, se trochu seznámit.
změněno 26. 10. 2008 21:50 nové
Verbální myšlení
Adam Buchta
10. 5. 2019 16:24nové
Var. 7, ot. 1, 5, 47

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda u otázek č. 1,5 a 47 v letošních TSP, variantě 7, není vícero možných odpovědí.

V otázce č. 1 jsem zvolil odpověď a), která dle mého do věty z hlediska kontextu sedí stejně tak, jako uvedená správná odpověď d).

V otázce č. 5 jsem uvedl odpověď b), která má podle mě ve větě stejný význam, jako správná odpověď a).

U otázky č. 47 jsem zaškrtl odpověď e), domnívám se však, že toto tvrzení z textu vyplývá jasněji, než správná odpověď a).

Děkuji za odpověď.
10. 5. 2019 22:40nové

47) odpoved za e by sedela, kdyby slo jen o tu otazku, bez toho, ze se mame ridit uvodnim textem (viz zaver otazky "Ve světle těchto výsledků určete, které znásledujících tvrzenínejlépe vysvětluje výsledky studie citované v zadání."). A z nej v kombinaci s informaci z otazky 47 proste vychazi spise a.

1) tady jsem treba ja vychazela z toho, ze se v te vete mluvi hned o DNA, tedy pak je jasne ze vypadle slovo by bylo geneticke. Gender sem ensedi imho vubec.

5) Mezi slovem podruzny a nevelky vidim dost velky rozdil.