8. 11. 2010 16:05nové
Dotazy specifické pro filozofickou fakultu.
Nikol Šigutová
15. 6. 2020 17:50nové
Prominutí přijímací zkoušky - obor Pedagogika
Dobrý den,
zažádala jsem o prominutí přijímací zkoušky, v přihlášce mám již napsáno “prominuto”, ale výsledek je stále nedostupný. Znamená to tedy, že nemusím jít konat TSP (jelikož mám v e-přihlášce pozvánku k vykonání TSP).
Děkuji za odpověď.
Nicolette Adamcová
17. 6. 2020 13:24nové
Dobrý den, mám obdobný dotaz. Ráda bych věděla, jak to tedy bude a co znamená přesně, že je zkouška prominuta.
19. 6. 2020 11:28nové
Dobrý den, pokud máte v e-přihlášce uvedené, že Vám na daný studijní program byla přijímací zkouška prominuta, v rámci takové přihlášky a toho konkrétního studijního programu skutečně TSP vykonávat nemusíte.
Pozor ale na to, pokud máte například přihlášku na sdružené studium - tam může být třeba TSP vykonat pro druhý zvolený obor. Nebo pokud máte podanou nějakou jinou přihlášku, kdy pro daný studijní program je TSP předepsanou zkouškou.
Michaela Šavrňáková
7. 7. 2020 15:45nové
A jestliže mi byla zkouška prominuta znamená to že moje šance na přijetí do studia jsou vyšší než kdybych přijímací zkoušky konala?
12. 7. 2020 21:09nové
Dobrý den,
bohužel, je tomu spíše naopak. Uchazeč, který vykonal přijímací zkoušku dostatečně úspěšně na to, aby byl přijat ke studiu, bude přijat zcela určitě. Uchazečů s prominutou přijímací zkouškou může být přijat pouze omezený počet v závislosti na kapacitě daného programu, nicméně byla-li Vám přijímací zkouška prominuta, je velmi pravděpodobné, že ke studiu přijata budete.
Eliška Tancošová
22. 7. 2020 12:52nové
V tom případě nechápu, proč se vůbec zkouška promíjí a nenechá se to tak, aby všichni měli stejnou šanci se dostat a nespoléhali na prominuto ve své e-přihlášce jako já.
23. 7. 2020 16:57nové
No, myslím si, že pokud by Vám nebyla zkouška prominuta, byla byste vyrozuměna, že se máte dostavit.
24. 7. 2020 16:28nové
Tak to oni vyrozuměni byli asi všichni, pozvánky k TSP chodí nejspíš nezávisle na tomto promíjení (nevím tedy, jak je to v případě, že na daný plán zkouška vůbec není, protože byla zrušena). Většinou bývá odpověď v DF, že v takovém případě má člověk pozvánku k TSP ignorovat.
26. 6. 2020 10:01nové
DVOUOBOR

Dobrý den,
byl jsem přijat na dva obory Italský jazyk a literatura a Informační stuida a knihovnctví. Chci se zeptat zda-li je možné tyto obory studovat součastně jako dvouobory? Popřípadě po nějakém čase skončit jeden z nich nebo přerušit studium jednoho z nich a pokračovat jen v jednom studijním oboru ?

Děkuji za odpověd

D. Marek
27. 6. 2020 17:23nové
Dobrý den, sloučení studijním programů možné není, pokud máte na každý podanou samostatnou přihlášku. Pokud se rozhodnete zapsat ke studiu obou studijním programů současně a po čase zjistíte, že chcete pokračovat jen v jednom z nich, je možné jeden studijní program ukončit.
Konkrétní postup doporučuji konzultovat přímo na studijním oddělení příslušné fakulty.
Anna Briolová
26. 6. 2020 22:41nové
výsledky oborových testů
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, kde i kdy se dozvím výsledky oborových testů na počítačovou lingvistiku. V e-přihlášce mám stále jen datum k přijímačkám, ale žádné další info tam není. Dekuji!
Briolová
27. 6. 2020 17:14nové
Dobrý den, bude nejlepší, když se obrátíte přímo na studijní oddělení Filozofické fakulty. Lze ale očekávat, že výsledky budou zveřejněny v dohledné době během několika dnů.
Nicolette Adamcová
22. 7. 2020 11:54nové
Neprominuto z kapacitních důvodů

Dobrý den,

jen bych se ráda optala, jak je možné, že fakulta nabídne prominutí přijímací zkoušky na základně prospěchu a slibuje, že rozhodnutí nebudou brát zpět, tím pádem se uchazeč nedostaví na TSP a následně mu je v přihlášce "prominuto" změněno na "neprominuto" a nemá pak jinou možnost, jak se dostat na daný obor?
Nerozumím celému procesu.

Děkuji za případné vysvětlení.
změněno 22. 7. 2020 12:16 nové
Prominutí přijímací zkoušky neznamená automatické přijetí ke studiu. Jestliže jste nebyla přijata z kapacitních důvodů, pak je to proto, že na daném programu prostě zájem převyšoval počet nabízených míst, a přednost dostali jiní (patrně i na základě vykonané přijímací zkoušky). Nejsem ale kompetentní Vám na toto dát odpověď, byť by mě tento proces také zajímal.
Nicolette Adamcová
22. 7. 2020 13:32nové
S tím, že to není automatické přijetí jsem počítala, ale zamrzel mě přístup fakulty. Už jen z důvodu toho, že jsem právě neabsolvovala TSP.
Pokud tedy vím, že kapacita nabízených míst nebude vyšší, tak nenabízím možnosti prominutí.
Eliška Tancošová
22. 7. 2020 16:43nové
Uplně souhlasím, nejvíce mě zaráží fakt, že sám proděkan pro přijímací řízení filozofické fakulty v online diskuzi: https://www.youtube.com/watch?v=agdvnvE8l10&utm_campaign=newsletter&utm_source=newsletter&utm_medium=email (3:25 stopáž) říká, že pokud máme v e-přihlášce prominuto, nemusíme se bát, že fakulta své rozhodnutí vezme zpět a najednou o měsíc později se přesně to stane. Chápu, že letošní rok byl hodně komplikovaný kvůli krizi, nicméně fakulta neměla garantovat to, co nedokáže splnit a radši dát rovnou najevo, že nic není jisté.
Nicolette Adamcová
22. 7. 2020 17:00nové
Děkuji za souhlasy s mým názorem. Sama jsem chtěla přidat ono video, kde je i důkaz. Bohužel je mi jasné, že se nic nezmění. Ráda bych aspoň dosáhla toho, že si fakulta příspěvky přečte a uzná chybu.
Adéla Hamalčíková
23. 7. 2020 13:42nové
Já jsem na studijní oddělení filosofické fakulty psala 2 e-maily hned po změně v přijímacím řízení. Nikdo mi na ně dosud neodpověděl. Když jsem tam volala, paní, která mi zvedla telefon mi řekla, že budou přijati všichni uchazeči, kteří vloží do e-přihlášky požadované známky a skeny vysvědčení.
Adéla Hamalčíková
23. 7. 2020 13:53nové
Ale mám stejný problém. Mohli s tím počítat, že hodně uchazečů napíše známky.
Eliška Tancošová
22. 7. 2020 12:50nové
Ano mám stejný problém, kdyby alespoň bylo řečeno dopředu, že ikdyž člověk splní průměr, stejně může být nepřijat z kapacitních důvodů, jako se stalo mně, mohl by alespoň zkusit TSP a nespoléhat na to, co fakulta slíbila, ale jak vidíme nedodržela. Nicméně pokud bych si chtěla zkusit dát odvolání, mohu někde najít, na jakém místě pod čarou jsem, abych věděla, zda-li mám vůbec šanci? Děkuji.
23. 7. 2020 23:54nové
Dobrý den,
informace k Vašemu umístění naleznete v textu rozhodnutí o nepřijetí. Rozhodnutí je dostupné ve Vaší E-přihlášce v rubrice "Výsledek přijímacího řízení" podsekce "Dokumenty".
Eliška Čechová
24. 7. 2020 12:22nové
Dobrý den, v e-přihlášce to nemohu najít...
4. 8. 2020 21:07nové
Dobrý den,
podsekce Dokumenty se Vám zobrazí, jakmile bude rozhodnutí vloženo do e-přihlášky.
Nela Lepinová
22. 7. 2020 13:03nové
Výsledky přijímacího řízení Anglický jazyk a literatura
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda je vše v pořádku s výsledky přijímacího řízení. V e-mailu mi bylo řečeno, že se vše dozvíme dopoledne, nicméně žádná informace v přihlášce doposud není. Prosím o informaci, v jaké fází je zveřejnění výsledků...?
Anna Jílková
22. 7. 2020 13:20nové
To by mne též zajímalo, jelikož na to už celé dopoledne čekám.
Nela Lepinová
22. 7. 2020 13:30nové
Už to tam svítí:)
Lenka Bečičková
22. 7. 2020 13:40nové
Já to tam furt nemám...:(
Eliška Čechová
22. 7. 2020 15:06nové
Také nic...
Viktorie Pechová
22. 7. 2020 14:21nové
Mají too tam všichni? Já tam výsledek ještě nemám 😐
Andrea Bláhová
22. 7. 2020 14:26nové
Rozhodnuti o prijeti jeste take nemam.
Adéla Prostějovská
22. 7. 2020 14:30nové
Také ne
Lenka Bečičková
22. 7. 2020 14:38nové
Taky ještě nee
Martina Gajdošíková
22. 7. 2020 14:42nové
Stále nic nepřišlo.
Anna Kocianova
22. 7. 2020 14:48nové
Už jsem se bála, že jsem jediná, kdo o svém přijetí či nepřijetí sále nic neví...