změněno 27. 10. 2008 13:19 nové
Ostatní týkající se příjímacího řízení
Veronika Dočekalová
2. 12. 2019 22:37nové
Odpuštění příjímacích zkoušek
Dobrý den,
mám už podanou přihlášku na obor Bezpečnostní a strategická studia, ale nedávno jsem zjistila, že jako úspěšná řešitelka SOČ v oboru 16. Historie, můžu zaslat žádost spolu s ověřenou kopií diplomu. Jak by tedy ta žádost měla vypadat, aby mi ji fakulta uznala?
6. 12. 2019 15:10nové

Dobrý den,

pro podání žádosti o prominutí přijímací zkoušky na FSS musíte v e-přihlášce v sekci (2) Studium, zkoušky a dokumenty zakliknout políčko "žádost o prominutí přijímacích zkoušek". Zároveň do příloh nahrajte dokumenty, které potvrzují, že splňujete kritérium prominutí - v případě SOČ scan úředně ověřené kopie diplomu nebo scan kopie diplomu s razítkem a podpisem Vaší střední školy.
Kristína Kupková
29. 1. 2020 23:07nové

Dobrý deň,

mám záujem o štúdium na lekárkej fakulte a nedávno som sa prostredníctvom vášho e-mailu dozvedela, že keďže spĺňam všetky štyri podmienky na prijatie bez prijímačiek, budem prijatá i keď pochádzam zo SR. Preto by ma zaujímalo, či treba v dokumente so žiadosťou prepísať podmienku " Jsem ve školním roce 2019/2020 studentem/studentkou posledního maturitního ročníku střední školy na území České republiky." na ".. území Slovenské republiky." ?
9. 2. 2020 10:17nové
Dobrý den, obraťte se prosím s tímto dotazem přímo na studijní oddělení Lékařské fakulty. Mail: pankova@med.muni.cz
Eliška Zimková
21. 1. 2020 19:30nové
Stejný termín přijímacích zkoušek
Dobrý den, ráda bych si podala přihlášku na fyzioterapii na lékařské fakultě i na dentální hygienu, bohužel data termínu jsou stejná. Chci se zeptat, jestli se můžu účastnit obou přijímacích řízení, když je to ve stejný den. Předem děkuji za odpověď.
23. 1. 2020 21:54nové
Dobrý den, přijímací zkoušku z předepsaných oborových testů budete vykonávat pouze jednou a výsledek se Vám započítá pro oba obory. Jedná se o obory v bakalářském typu studia, kde to takto funguje.
Můžete si proto podat bez obav přihlášky na oba uvedené obory.
Jakub Aipldauer
26. 2. 2020 17:44nové
Matematika+ a TSP
Dobrý den,
rád bych se zeptal, zda mohu zažádat o prominutí přijímacích zkoušek skrze Matematiku+ a zároveň jít na TSP, jelikož se TSP konají před Matematikou+ a nerad bych se spoléhal pouze na ni.
Děkuji.

29. 2. 2020 11:10nové
Dobrý den, musíte si vybrat. Pokud byste u Matematiky+ neuspěl, nebyl byste přijat.
188.175.239.*
9. 3. 2020 16:11nové
Potvrzení od zaměstnavatele
Dobrý den,
chtěla jsem se Vás zeptat na podrobnosti ohledně formuláře pro vyplnění od zaměstnavatele. Nyní pracuji v nemocnici od 1.11.2019. Pročetla jsem si Váš formulář a je v něm napsáno, že musíme mít odpracovaná určitá leta v oboru intenzivní péče. Praxi v tomto oboru jsem na VŠ měla. Dohromady mi ale 2 roky nesedí. Jak mám postupovat. Děkuji
12. 3. 2020 08:54nové
Dobrý den, s tímto dotazem se prosím obraťte přímo na studijní oddělení Lékařské fakulty.
Beatrix Mária Bukovinská
11. 3. 2020 21:30nové
Oznámenie o mieste a čase konania TSP mimo Brna
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, kam a kedy mi budú zaslané nejaké podrobnejšie informácie o konaní TSP na Slovensku? V prihláške som si zvolila ako preferované miesto Košice, ale uviedla som aj iné mestá, ak by to v Košiciach kvôli veľkému množstvu uchádzačov nebolo možné. Mám očakávať, že mi konkrétne informácie o presnom mieste a čase konania TSP budú zaslané e-mailom, alebo mám kontrolovať tento portál? Prihlášku som si podávala na právnickú fakultu. Za odpoveď vopred ďakujem.
12. 3. 2020 09:55nové
Dobrý den, informace Vám budou vloženy do Vaší e-přihlášky.
Miriam Šuranová
17. 3. 2020 22:28nové
aktuálna situácia
DObrý deň, chcela by som sa opýtať či sa zvažuje posunutie prijímacich skúšok na základe aktuálnej situácie? Hlásim sa na Prírodovedecku fakultu a na Lekársku fakultu, ktorej prijímacie skúšky sa konajú v júni ale hrozí, že maturita sa bude odkladať taktiež na jún. Je možné na základe takejto udalosti požiadať o iný termín prijímacej skúšky, ak by sa to nepreložilo?
Ďakujem.
18. 3. 2020 09:17nové

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Zatím není známo, jak dlouhou účinnost budou mít mimořádná opatření Vlády ČR. Neumíme v současné době jednoznačně říci, jak se veškerá omezení projeví na přijímacím řízení. Zodpovědně zvažujeme všechny možnosti a uchazeče o studium budeme včas informovat.

Masarykova univerzita situaci týkající se šíření koronaviru monitoruje, řídí se doporučeními příslušných orgánů a z preventivních důvodů již přijala řadu opatření, o kterých podrobně informuje zde: https://www.muni.cz/koronavirus.
O dalších opatřeních bude univerzita rozhodovat na základě doporučení a nařízení příslušných orgánů, doporučujeme sledovat aktuality na výše uvedeném odkazu.
Amálie Holoubková
21. 3. 2020 15:21nové
Matematika+ a prominutí TSP
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli se vzhledem k posunutí TSP budou měnit i požadavky na prominutí přijímacích zkoušek, a to konkrétně v Matematice+. Kvůli
momentální situaci se totiž didaktický test z Matematiky+ bude psát dříve než přijímačky, a jestli je tedy možné si zažádat o prominutí a v případě neúspěchu si pak napsat i TSP v červnu.
Děkuji za odpověď.
22. 3. 2020 15:21nové
Dobrý den, v této věci se nic nemění - tedy je třeba si zvolit buď TSP nebo Matematiku+. Nelze zkombinovat obojí.
Quido Boleloucký
24. 3. 2020 13:30nové
Matematika+
Dobrý den,
rád bych se zeptal, jak by se řešila situace, že se Matematika+ psát nebude? Jaké jsou pak možnosti pro studenty, kteří se namísto TSP rozhodli pro Matematiku+?
26. 3. 2020 08:03nové
Dobrý den, pokud by taková situace skutečně nastala, obraťte se na kontaktní e-mail pro uchazeče o studium: prihlaska@muni.cz.
Kateřina Salašová
19. 4. 2020 19:05nové
Pozvánka a bodování přijímacích zkoušek
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jelikož jsem se to nikde nedočetla, kdy by mi měla přijít pozvánka k přijímacím zkouškám na obor Zubní lékařství a Dentální hygienu.
Také bych ráda věděla, jaká je penalizace, pokud bude moje odpověď v testu špatná.
Velmi děkuji.
Kateřina Salašová
28. 4. 2020 21:27nové
Dobrý den, odpověď Vám byla zaslána přímo z fakulty na Váš kontaktní e-mail.
Natálie Marková
18. 5. 2020 18:52nové
Ubytování během přijímacího řízení

Dobrý den,

jen jsem se chtěla zeptat zda není na Lékařské fakultě možnost, využít během přijímacího řízení nějakého ubytování? Jelikož to máme do Brna +-300 km. Proto jsem se chtěla jen zeptat pokud není nějaká taková možnost? Omlouvám se, pokud už tu odpověď někde zazněla.

Děkuji mnohokrát.

Marková
23. 5. 2020 22:22nové
Dobrý den, za účelem přijímacího řízení Masarykova univerzita bohužel možnost ubytování nenabízí. Zkuste se obrátit na nějaké privátní poskytovatele těchto služeb. Děkuji za pochopení.
Veronika Masná
18. 5. 2020 22:27nové
Online přijímací řízení
Dobrý den, jaká je pravděpodobnost že v roce 2020 budeme vykonávat TSP testy online?
23. 5. 2020 22:26nové
Dobrý den, v rámci aktuálního přijímacího řízení se taková možnost neplánuje. Je to pro letošek vyloučené,
Miriam Šuranová
2. 6. 2020 10:35nové
Zápis
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či je možné požiadať o neskorší zápis k štúdiu, pretože sa hlásim na viac študijných odborov na PřF a na LF. Na PřF je dátum zápisu 24-30.6. a napríklad na druhy odbor na PřF budem vedieť výsledky až 13.7. a tento druhy odbor je pre mňa prioritnejší.. Dá sa teda požiadať o neskorší zápis? Ďakujem
6. 6. 2020 16:27nové
Dobrý den, ano to je možné. Napište přímo na studijní oddělení dané fakulty. Kontakty jsou dostupné například zde: https://is.muni.cz/podpora/studijni#fakulta1431
Lucia Daniel-Szabóová
3. 6. 2020 20:22nové
Odborový test
Dobrý deň,
Chcela by som sa opýtať, kedy bude známy termín odborového testu na filozofickej fakulte, odbor Teórie filmu a audiovizuální kultúry, pretože zatiaľ mi bol zaslaný len dátum na TSP. Taktiež by som sa ešte chcela opýtať, kedy bude zverejnený dátum zápisu na filozofickú fakultu. Ďakujem
6. 6. 2020 16:29nové
Dobrý den, termíny oborových testů již byly zveřejněny - pozvánku naleznete ve své e-příhlášce. Instrukce k zápisu Vám dorazí dle výsledku přijímacího řízení.
Petra Horáková
23. 7. 2020 19:48nové
Dobrý den,
mám ve své e-přihlášce informaci, že jsem přijata. Nemohu ale najít nic ohledně zápisu ke studiu. Kde to mám prosím hledat?
Děkuji.
23. 7. 2020 23:18nové
Dobrý den,
vyčkejte prosím na pozvánku k zápisu, která Vám bude vložena do e-přihlášky. V pozvánce naleznete všechny potřebné informace.
Pavla Kolářová
6. 6. 2020 11:49nové
Zápis
Dobrý den, přišla mi pozvánka k zápisu na obor, na který jsem se dostala bez přijímaček, ale zároveň se hlásím na jiný obor, kde budu přijímačky dělat a ten je pro mě prioritní. Jak mám postupovat, když se mám na konci června dostavit k zápisu, ale pravděpodobně ještě nebudu znát výsledky přijímaček?
Děkuji, Pavla Kolářová
6. 6. 2020 16:31nové
Dobrý den, máte dvě možnosti:
1) dostavíte se na zápis v červnu, zapíšete se do programu, ke kterému jste již přijata. Pokud budete přijata na další program, je možnost se zapsat na tento další program a následně ukončíte studium prvního zapsaného programu.
2) lze zažádat o náhradní termín zápisu do programu, ke kterému jste přijata, nejpozději do 5 dnů ode dne řádného termínu. Zažádat postačí e-mailem vč. uvedení čísla přihlášky a důvodu. Následně se dostavíte k náhradnímu termínu zápisu a zapíšete se do programu, na který budete přijata a který upřednostňujete. Upozorňuji, že je nutné o náhradní termín zápisu zažádat na studijním oddělení příslušné fakulty.
11. 6. 2020 16:52nové
Učebna FS1 - přírodověda

Mám psát přijímačky na Přírodovědě v místnosti FS1 a nějak ji nemohu najít. Ve vyhledávači na webu přírodovědy mi to místnost FS1 neukáže.

Je učebna FS1 to samé jako posluchárna F1 (01014) v pavilonu 6 (1.NP)?
11. 6. 2020 22:55nové
Dobrý den, bude stačit, když dorazíte na místo konání s předstihem. Organizátoři TSP Vám na místě pomohou a nasměrují Vás do správné učebny.
Eva Blažková
13. 6. 2020 08:10nové
Pozvánka
Dobrý den, hlásím se na Češtinu v kombinaci s počítačovou lingvistikou a pak samostatně na počítačovou lingvistiku. Pozvánku, ve které je číslo přihlášky + čestné prohlášení o neexistenci příznaků, s číslem přihlášky, mám pouze v přihlášce na dvouobor, na PLIN mám pouze informativní email, kde se oborové testy konají. Stačí tedy na ty oborovky vzít tu pozvánku z dvouoboru s jejím číslem přihlášky, i když se hlásím i samostatně? Děkuju za odpověď.