Thread: TSP obecně/
Roman Konečný
6/12/2019 08:30new
Uznání TSP z minulého roku
Dobrý den,

minulý rok jsem byl na TSP a udělal jsem ho s dobrým percentilem. Avšak jsem ho nevyužil a šel jsem s možností předčasného přijetí na základě výsledku z IQ testu na VUT. Mohl bych tedy ten výsledek z TSP z minulého roku využít do současné přihlášky? Nebo ho musím absolvovat znovu? Předem děkuji za odpověď.

6/12/2019 15:12new

Dobrý den,

to bohužel není možné, výsledky TSP jsou vždy platné pouze pro dané aktuální přijímací řízení. Pokud se k nám chcete hlásit i letos, musíte TSP absolvovat znovu.
Anežka Koláčková
1/2/2020 21:40new
TSP percentil nebo body

Dobrý den,
Mohla byste mi prosím pomoct s otázkou kterou mám?

Hlásím se na pedagogickou fakultu přesněji na obor učitelství pro mateřské školy a ráda bych věděla zda v sekci "BODOVÉ HRANICE A POČTY PŘIJATÝCH Z MINULÝCH LET" jsou to opravdu BODY posledního přijatého a nebo PERCENTIL posledního přijatého. Jsem z toho trochu zmatená, jelikož někde se píše "koukněte se na percentil přijatých zde:" (a odkaz je právě na ty bodové hranice a počty přijatých z min. let).
Je to tedy PERCENTIL nebo jsou to opravdu BODY? (jde mi tedy hlavně o učitelství pro mateřské školy, a tam je ve sloupci "body posledního přijatého" napsáno 40,24 na prezenční formě a 40,42 na dálkové formě. Avšak co jsem pochopila, tak body se z testu mohou pohybovat jen v rámci čtvrtin, polovin a celků (např. 12,25 bodů; 15,5 bodů; 20,75 bodů nebo 30 bodů atd...) takže mě mate, že je konečný počet "bodů posledního přijatého" 40,24 nebo 40,42, když to bodově z testu prakticky nejde, avšak jako percentil by mi to dávalo smysl.
Doufám, že moji otázku chápete a dostanu na ni odpověď.
Předem děkuji za Váš čas.
3/2/2020 16:43new
Dobrý den,
Jedná se o percentil, máte pravdu, jen je zde nazýván jako body posledního přijatého.
Doufám, že Vám takto odpověď postačuje.
Anežka Koláčková
3/2/2020 17:38new
Děkuji Vám mockrát.
René Rác
7/3/2020 21:25new
Informace o bodových ohodnoceních
Zdravím,
připravuji se na TSP, avšak mám problém se sám ohodnotit oproti ostatním zájemcům o studium. Vzhledem k tomu, že jsem nikde nemohl najít bodové ohodnocení, ze kterého bych mohl udělat nějaké závěry ohledně toho jak jsem připravený nenašel, mám jisté starosti. Poskytovat pouze percentil je sice statisticky informativní, ale zájemci o studium při přípravě celkem zbytečné.
To jestli mi bude stačit 60 bodů, které zvládnu v tuto chvíli nasbírat je skvělé. Avšak pokud všichni studenti, kteří byli přijati u přijímaček odpovídala a získala nad 70 bodů, tak nemám šanci tuto informaci nikde vyhledat.
Možná jsem hledal na špatných místech, přehlédl vysvětlení jak percentil přepočítat pro jednotlivé testy nebo něco jiného. V každém případě si velice vážím Vaší odpovědi!
René Rác
7/3/2020 23:02new
*60 procent ; 70 procent
9/3/2020 11:42new

Dobrý den,

TSP z minulých let si můžete vyzkoušet na https://is.muni.cz/do/rect/metodika/stud/prijriz/tsp.qwarp?prejit=4784442

Pro každou variantu testu jsou zde zveřejněny také statistické informace, z nichž vyčtete, kolik bodů (z maxima 60) jste potřeboval získat, aby Váš percentil byl 10, 20, 30, ..., 90. Z toho si můžete utvořit představu o tom, jak byste obstál mezi uchazeči, kteří daný test konali.

Percentil se zpravidla dále nepřepočítává, tvoří-li jediné kritérium pro přijetí. Je-li součástí ještě oborový test, může dojít k přepočtu, resp. k přikládání různé váhy TSP a oborovému testu, nebo musí uchazeč vykonat oborový test na určité úrovni a celkové pořadí u zkoušky je pak dáno výsledkem u TSP.

Informace o tom, jakých výsledků bylo třeba dosáhnout pro přijetí ke studiu daného programu v minulých letech, zpravidla naleznete na webu příslušné fakulty, případně se můžete na fakultu obrátil mailem.

Bližší informace k TSP, k percentilu a k tomu, jak se percentil počítá a co vyjadřuje, naleznete např. na https://is.muni.cz/prihlaska/faq/.
Štěpánka Trčková
26/3/2020 18:44new
Dobrý den, mám otázku ohledně vyhodnocení. Dělala jsem již jeden zkušební test TSP a po vyhodnocení zjistila svůj počet bodů, bohužel odkaz, který by mi ukázal, jaký mám v důsledku percentil po rozkliknutí vyžaduje mě přihlášení do IS, na které nemám oprávnění (či co, zkrátka se tam nejsem schopna dostat). Můžete mi prosím poradit, jak dál postupovat? Děkuji.
31/3/2020 21:27new
Dobrý den, již bylo opraveno. Děkujeme za upozornění.
Eva Langerová
4/6/2020 17:49new
Dobrý den, při procvičování TSP z minulých let se mi ukázal pouze počet dosažených bodů ale ne percentil. Můžete mi, prosím, poradit, jak se k němu dostat? Předem děkuji za radu.
5/6/2020 21:27new

Dobrý den,

po absolvování varianty TSP v rámci online procvičení se Vám vždy zobrazí pouze počet bodů, ne výsledný percentil. Počet bodů však můžete porovnat se statistikou získaných bodů, která je uveřejněna u každé varianty na https://is.muni.cz/do/rect/metodika/stud/prijriz/tsp.qwarp.
Beatrix Mária Bukovinská
16/6/2020 13:58new
Dobrý deň,
taktiež som si v rámci prípravy na TSP robila testy z minulých rokov, ktoré sú dostupné. Po odovzdaní testu som porovnávala svoj počet dosiahnutých bodov s dostupnými štatistikami danej varianty testu. Mám však otázku, zodpovedajú tieto štatistiky tomu, keď uchádzači napríklad minulý rok reálne písali TSP v rámci prijímacích skúšok, alebo tomu, keď sa uchádzač pripravuje, skúša si testy z minulých rokov a skúšobne si dá vyhodnotiť test?
Ďakujem pekne za odpoveď.
19/6/2020 12:07new
Dobrý den,
statistiky odpovídají reálným výsledkům uchazečů o studium v daném roce.
Erika Žitniaková
15/6/2020 20:48new
Trvanie TSP
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať na približné trvanie TSP dokopy s inštruktážou, ktorá testu predchádza.
Ďakujem za odpoveď.
19/6/2020 11:23new
Dobrý den, počítejte s časem cca 2 hodiny. Na samotný test máte 100 minut a nějakou dobu trvá úvodní instruování před psaním testu a pak výběr odpovědních formulářů, přepočítání správného počtu vrácených zadání TSP a podobně, což dělají dozorující po uplynutí oněch 100 minut, které máte na test.
Kristýna Pavlíčková
19/6/2020 13:36new
TSP řešení
Dobrý den, chci se zeptat, zda do zadání testů můžu psát barevnými tužkami nebo během celého průběhu zkoušky mohu používat pouze černý fix?
Děkuji
19/6/2020 19:45new
Dobrý den,
používat můžete pouze černý popisovač, který obdržíte u vstupu. Jiné pomůcky (ani vlastní papíry na poznámky) nejsou dovoleny.
Marie Koubová
22/7/2020 20:39new
TSP chyba?
Dnes mi bylo do systému vloženo že jsem se nedostavila na přijímací řízení u kterého sem však dosáhla vysoký percentil TSP. Jak je tohle možné? na zkoušce jsem řádně v stanoveném čase byla a test psala a systém tvrdí že mám percentil dobrý ale že na testu jsem nebyla. Vysvětlí mi to někdo?
23/7/2020 13:45new
Nejste jediná, kdo tu tento problém hlásí, chyba bude nejspíš na straně MU.
23/7/2020 22:56new
Vážená slečno Koubová,
dotaz, prosím, směřujte na emailovou adresu prihlaska@muni.cz. Děkuji.