8/11/2010 16:17new
Dotazy specifické pro přírodovědeckou fakultu.
Adéla Nováková
13/5/2021 17:45new
Posunutí hranice pro přijetí
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda hranice pro počet přijatých'h uchazečů na obor Experimentální biologie - Molekulární biologie a genetika je již konečný, tj. zda v případě nezapsání se nějakých uchazečů mohou být přijati i ti, kteří se nedostali z kapacitních důvodů.
Děkuji
Vendula Schmidová
13/5/2021 19:59new
taky by mě to zajimalo, myslela jsem si že je to třeba chyba systému, že berou jen 5 lidí, ale nejspíš asi ne :D
Alex Frolichů
14/5/2021 00:23new
Taky mě překvapila hranice přijatých na obě specializace Matematické biologie a biomedicíny - letos dohromady přijali jenom 10 oproti loňským 64. Myslel jsem si, že tohle bude ojedinělý případ, ale vidím, že hranice pěti osob/specializace je i v jiných oborech. I u dalšího oboru vidím, že přijali daleko méně lidí... zajímalo by mě, co za tím je.
Eliška Houdková
13/5/2021 21:34new
Já se také připojím s dotazem, ale na specializaci Biologie živočichů a imunologie, děkuji
Tereza Novotná
14/5/2021 07:50new
Také bych se chtěla připojit, ale ohledně oboru Biochemie. Hranice bodu pro přijetí je letos 60, což mě velmi překvapilo, protože když jsem si přijížděla počty přijatých z minulých let a jejich poslední body, tak se to většinou pohybovalo kolem 30 b.. Nebo se brali všichni uchazeči. Děkuji.
Petr Fiala
15/5/2021 08:19new
Přijímat 5 lidí na mě působí jako neoficiální neotevření oboru. Informace o takto nízkém počtu přijímaných by měla být známa dopředu, aby uchazeči mohli věnovat svoje finance a pozornost jinam.
15/5/2021 16:37new

Nemyslím si, že fakulta přijala pouze 5 lidí, může jich být celkově třeba 20 nebo 30, to k otevření bohatě stačí. Ony i jiné fakulty kladou v posledních letech důraz na motivované uchazeče a přijímají i na základě jiných kritérií, než čistě TSP. Některé fakulty to tak měly už dříve (taková FI měla jeden rok také velký skok v požadovaném percentilu TSP, protože má celou řadu jiných možností, jak být přijat, takže na TSP zbývá celkem málo míst, a to už konstantně posledních několik let), u jiných to urychlil přechod z oborů na programy a také koronavirus.

Nepředpokládám, že fakultě bylo dopředu známé složení uchazečů o studium, když i podmínky se měnily v průběhu přijímacího řízení, takže asi dopředu netušila, kolik uchazečů přijme na základě TSP (kolik míst jí zbude po přijetí těch, kterým přijímací zkoušky odpustila na základě jiných kritérií).
Petr Fiala
15/5/2021 21:28new
Děkuji za vysvětlení. V tom případě beru zpět svoji úvahu s neoficiálním neotevřením oboru. Stejně je to hloupé, když člověk směřuje zdroje někam a neví, že tam už místo prakticky není.