Vlákno: TSP obecně/
Lucie Gajdošová
4. 5. 2021 21:30nové
Snížení percentilu
Dobrý večer,
na upozornění spolužáka jsem si dnes zkontrolovala percentil a zjistila jsem, že se mi o 2,48 % snížil. Mé spolužačce se zase o nějaké to procento zvýšil. Docela mě to vyděsilo. Mohu se zeptat, z jakého důvodu k tomu tak nastalo?
Děkuji.
změněno 5. 5. 2021 16:01 nové
Dobrý den všem,
děkuji Vám za Váše e-maily. Je nás dost. Jak zde již bylo zmíněno je potřeba učinit takové kroky, aby případná správní žaloba byla úspěšná. Z vlastní zkušenosti vím, že se MU do sporu nebude chtít, pokud bude vědět, že pravděpodobně prohraje. Nejsem právník a ani ho k této věci nehodlám hledat. Nicméně do zítra Vám všem na e-maily zašlu své podání: nesouhlas a pak také stížnosti. Odvolání proti výsledku přijímacího řízení se podává později.
Dávid Horváth
5. 5. 2021 16:38nové
Je diskutabilné ako rozhodnúť. Napríklad sú aj prípady, ktorým vyšli dva výsledky a nedali ani jeden, keďže vedeli, že nemôžu byť dve správne odpovede. Úlohy s dvomi správnymi odpovedami nemajú v teste čo hľadať a robí to potom len rozruch a problémy. Osobne si myslím, že úplne vyradenie otázky je správne. Uvidíme či nejako ešte zareaguje komisia.
5. 5. 2021 16:50nové
Správně, proto bude jedině dobře když za A, přijmou všechny podle výsledků do 3.5. a poté přijmou všechny podle výsledku od 4.4.2021.
Iva Kohoutková
5. 5. 2021 17:43nové
Taky jsem naštvaná..dejte mi prosím vědět na mail.
5. 5. 2021 16:57nové
Apropo, takové otázky tam neměly co dělat, stalo se. V zadání otázky nebylo, že existuje jedno číslo. Jasně celé TSP tak byly definované proto jsem označil první číslo co jsem našel a nehledal další. Tuhle otázku jsem jako jednu z mála řešil, netipoval. Strávil jsem u ní dost času.
5. 5. 2021 17:04nové
Souhlasím, že situace je asi dost složitá. Ale stává se. Já se jen chci obecně zeptat, jestli chápu dobře, že otázka byla vyřazena? Tedy konečný počet otázek byl tento rok 47. Nebo byla otázka ponechána za 0 bodů a tím pádem tato situace pomohla lidem, kteří odpovědeli špatně - přičetli jim, 0,25. Lidé, kteří neodpovědeli, těm se asi nic nezměnilo. A lidé, kteří odpovědeli správně, to uškodilo. I když jednu ze správných odpovědí našli. Nevím proč, ale příjde mi přece lepší otázku ponechat, i když jsou dvě správné odpovědi. Vím, že tohle řeší i SCIO a někdy může dojít k vyřazení otázky, ale může doít i k tomu, že se ponechají dvě správné odpovědi. Doufám, že k tomu přihlédne i MU, přeci jen jsou TSP v jejich moci.
Nikola Drescher
5. 5. 2021 17:25nové
Chapete to dobre. Nejvic to pomohlo lidem, co odpovedeli spatne. Taky jsme se nad tim doma pozastavili.
Dávid Horváth
5. 5. 2021 17:32nové
To áno. Tí, ktorí odpovedali úplne inak, ako boli tie dve správne odpovede, by sa im mohlo nechať -0,25b. Ale ako som už písal, niektorých nulabodových to mohlo poriadne zmiasť a nedali radšej nič. Takže ostatní by mali mať 0b. Ale aj pri takomto rozhodnutí by určite nastali námietky. Vždy bude niekto proti.
5. 5. 2021 17:43nové
Ano, vždy bude někdo komu to prospěje a někdo komu to uškodí, chápu. Jen mi příjde divné za špatně zodpovězenou otázku dostat body. Jakoby to bylo nějak otočené na hlavu. Ale asi se v tom ztrácím, trochu mě mrzí, že nemohu nikde najít podobné případy z minulých let. Ráda bych se podívala, jak se tohle dříve řešilo.
Iva Kohoutková
5. 5. 2021 18:00nové
Mě se stejná situace již stala mnohem dříve v prostorové představivosti -
Obě správně odpovědi tehdy hodnotili po bodu.
Nevím proč je to teď jinak.
David Štencl
5. 5. 2021 17:38nové
Jestli jsem to správně pochopil tak to tak měla jenom jedna varianta testu tudíž zbytek se mohl naprosto normálně rozhodovat
změněno 5. 5. 2021 17:53 nové
Myslím, že se to týká všech variant. Mám přístup jen ke své, ale když se to vezme obecně tak nula je možnost... :)) Takže vždy bude číslo 1 možná varianta. A samozřejmě nějaké číslo menší než ono sto.