Thread: TSP obecně/
Tereza Škárková
12/11/2020 20:09new
TSP z minulého roku
Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, zda mohu použít mé výsledky testu TSP z minulého roku tento rok.

Děkuji.
12/11/2020 20:44new

Dobrý den,
bohužel, každý uchazeč musí splnit podmínky přijetí pro zvolený studijní program a řádně projít přijímacím řízením pro příslušný akademický rok spolu s ostatními uchazeči. TSP tedy musíte podstoupit znovu.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Jakub Polášek
6/3/2021 18:25new
Odpovědi k cvičnému online TSP
Dobrý den,
je někde možnost zobrazení výsledku cvičného testu vyvěšeného na webu? Nejedná se o zadání z minulého roku, ale o online TSP, které slouží pro seznámení s webovým prostředím. Po vyplnění všech 48 otázek mi jednotlivé odpovědi zobrazit nejdou.

Děkuji!
Jakub Polášek
Veronika Krňávková
7/3/2021 11:00new
Dobrý den,
Připojuji se k dotazu, mám stejný problém.
Děkuji a přeji hezký den
Veronika
7/3/2021 22:04new

Dobrý den,
jak je uvedeno již v popisu, cvičný test slouží pouze k seznámení s prostředím testu. Z důvodu množství práce s online TSP bohužel naši programátoři neměli možnost vyhodnocení výsledků do aplikace přidat.

Pokud si chcete procvičit řešení úloh, musíte využít odkaz pod cvičným testem: Úlohy ze starších Testů studijních předpokladů (https://is.muni.cz/do/rect/metodika/stud/prijriz/tsp.qwarp)

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Kateřina Šrámková
27/3/2021 19:16new
A nešlo by tedy odpovědi dát alespoň v PDF verzi??
Děkuji
S pozdravem
Šrámková Kateřina
27/3/2021 22:47new

Dobrý den,
bohužel, stále platí, že cvičný test slouží pouze k seznámení se s prostředním testu. K procvičení řešení úloh slouží následující odkaz: https://is.muni.cz/do/rect/metodika/stud/prijriz/tsp.qwarp

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Matúš Martiška
5/4/2021 13:47new
Kulturní prehlad 2021

Dobrý deň,

chcel som sa spýtať či máme počítať s tým, že kultúrny prehlad vypadáva z testu podobne ako symbolické myšlení kedysi. Vychádzam z tohto paragrafu: Oproti minulým rokům budete odpovídat „jen" na 48 otázek ve 4 subtestech – verbální, numerické, analytické a kritické myšlení. Na jejich zodpovězení máte dohromady 100 minut. Zadání testu je v češtině s výjimkou osmi položek v anglickém jazyce. U každé otázky máte na výběr z 5 možností, z nichž je jen jedna správná.

Ďakujem, prajem pekný zvyšok dňa.
5/4/2021 16:05new
Vypadává pro tento rok, protože je to online. A vypadává aj prostorová představivost. Taky si můžeš udělat zkušební test, přišel do pošty odkaz nedávno. Tam máš přesně jak to bude vypadat.
Matúš Martiška
5/4/2021 16:48new

Ten test som robil už dávnejšie a nedá sa spätne otvoriť tak som si nepamätal čo tam bolo.

Ďakujem veľmi pekne za informáciu.
5/4/2021 21:23new
Mohla bych prosím poprosit o ten odkaz na test? Bohužel mi nic do pošty nepřišlo a heslo, které je uvedeno na jedné ze stránek nefunguje..
Tereza Sedláčková
9/4/2021 23:58new
Jméno v MS Teams
Dobrý den,
chci se zeptat, zda je nutné při přihlášení do online TSP zadat jméno ve tvaru: jméno příjmení. Mám totiž desktopovou verzi aplikace MS Teams, ale účet mám ve tvaru: příjmení jméno. Nerada bych kvůli takovému detailu měla problém s připuštěním k testu.
Děkuji a přeji hezký den.
10/4/2021 08:31new

Dobrý den,
i ve tvaru, který uvádíte je to v pořádku.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Veronika Šklíbová
15/4/2021 21:26new
Úlohy v anglickém jazyce
Dobrý den,
chci se zeptat, pokud je možné tuto informaci sdělit, jakým způsobem budou řazeny úlohy v anglickém jazyce. Našla jsem, že jsou na konci testu, skládají se z 8 otázek, přičemž jsou všechny typy úloh (verbální, numerické, kritické a analytické myšlení) rovnoměrně zastoupeny, ale nikde jsem už nedohledala, v jakém pořadí budou otázky z těchto oddílů seřazeny - jestli budou nejprve 2 na verbální myšlení, pak 2 na numerické atd., nebo budou nějak proházené.
Děkuji za odpověď
19/4/2021 22:40new

Dobrý den,
jednotlivé sekce jsou v pevném pořadí, ale v rámci sekce (a tou jsou i položky v angličtině) jsou položky prezentovány v náhodném pořadí.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
106.193.205.*
24/4/2021 15:13new
Admission
Bude test také pro zahraniční studenty?
26/4/2021 22:31new

Dobrý den,
test samozřejmě mohou psát i zahraniční studenti, ale je pouze v českém jazyce a pro česky vyučované programy.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Veronika Kochová
29/4/2021 13:42new
Percentil
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda lze odvodit pravděpodobné přijetí/nepřijetí na základě percentil. Koukala jsem se na statistiku přijatých/nepřijatých z minulých let, ale neobjevila jsem tam percentil.
Mnohokrát děkuji za odpověď.
Petr Novák
29/4/2021 14:02new

Zdravím, také už jsem se nad tím zamýšlel, teoreticky to jde u programů, kde záleží pouze na TSP (např. Životní prostředí a zdraví) a pak to nějak přepočítat? (500/100) - získáme 5 (hodnotu x pro percentil 1 - nejnižší možný) a poté (počet dosažených bodů*5)? Tak získáme body a dá se to poté porovnat zde (ale jen u programů cistě s TSP). https://www.muni.cz/do/rect/metodika/stud/prijriz/zpravy/podminky/Prijimaci_rizeni_PriF-Bc_-_zprava-podminky.pdf

Ale to je z loňska, tak těžko říct.
Petr Novák
29/4/2021 14:03new
Omlouvám se Percentil*5, ne počet bodů... Ale je to kostrbaté. :D
29/4/2021 22:13new

Dobrý den,
pro zcela hrubou představu Vám poslouží percentil posledního přijetého uchazeče z minulých let, který je přístupný na stránce příslušného studijního programu. Nejedná se ale v žádném případě o závaznou informaci, hranice se každý rok mohou lišit.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Zuzana Dejmková
4/5/2021 13:36new
Takže když loni byl percentil posledního uchazeče okolo 35 a já mám přes 70, tak můžu pomalu oslavovat?
6/5/2021 11:59new

Dobrý den,
já Vám zde bohužel nemohu dát jednoznačnou odpověď, vše se odvíjí od počtu uchazečů a úspešnosti uchazečů pro konkrétní přijímací řízení.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Lucie Gajdošová
4/5/2021 21:30new
Snížení percentilu
Dobrý večer,
na upozornění spolužáka jsem si dnes zkontrolovala percentil a zjistila jsem, že se mi o 2,48 % snížil. Mé spolužačce se zase o nějaké to procento zvýšil. Docela mě to vyděsilo. Mohu se zeptat, z jakého důvodu k tomu tak nastalo?
Děkuji.
4/5/2021 21:32new
Mně se taky zvýšil o 1, ale pořadí zatím zůstává stejné :D
Bohumil Spilka
7/5/2021 07:59new
Jak víš, jaké je pořadí?
7/5/2021 15:25new
Máme to uvedené u přihlášky na naší fakultě
Anna Berounská
7/5/2021 20:54new
Vy máte v přihlášce uvedené pořadí? :D
7/5/2021 21:02new
Jo, nejdřív jsme měli minulou středu percentil a pak v pondělí, nebo v úterý pořadí a ve čtvrtek přijat(a)/nepřijat(a) xDD
Anna Berounská
7/5/2021 21:43new
Ahaaa. Přírodovědecká fakulta by se mohla taky inspirovat... :D Já mám jen percentil, anebo mi něco někde uniká.
Bohumil Spilka
7/5/2021 22:06new
Já taktéž...
Zuzana Dejmková
7/5/2021 23:11new
Právnická už vyhlásila jestli přijala...
Adéla Jílková
4/5/2021 21:41new
Mně se také snížil dokonce o 2,9 %... Vím, že dali další otázku za 0 bodů (kterou jsem měla dobře), ale nechápu, proč se percentil snížil o tolik... Ale ani pořadí nevidím, takže vůbec netuším.
Oleg Andriichuk
4/5/2021 21:52new
Mně se také snížil dokonce o 4,17 %... Vím, že dali 11 otázku za 0 bodů (kterou jsem měla dobře), ale nechápu, proč se tato otázka není spravná. Víme, že definitivní výsledky musely být 03.05.2021. Proč ted' máme jiné výsledky?