změněno 30. 10. 2020 12:47 nové
Dotazy specifické pro farmaceutickou fakultu.
Elizabeth Ebe
22. 12. 2020 09:13nové
Elizabeth Ebe
I was wondering if the entrance exam would be taken in English for Native English Speakers. I am applying to study the Pharmacy program in English so I was wondering how the exam would be taken.
22. 12. 2020 13:42nové
Dear Ms. Ebe,
you have already received a reply at prihlaska@muni.cz.
Tshepo Fantová
6. 2. 2021 19:13nové
I would like to get my registration fee back as this course is not online 😣How do I do that
10. 2. 2021 22:47nové
Dear Ms. Fantova,
please direct your inquiry at prihlaska@muni.cz. Thank you.
Elizabeth Ebe
24. 2. 2021 08:18nové
Elizabeth Ebe
Hello,
I have been accepted to study pharmacy at Masaryk University. However I am confused as to what to do next. I have received no other update or instruction apart from the acceptance letter. I would appreciate any help or information. Thank you.
25. 2. 2021 23:36nové

Dear Elizabeth,

please, contact the International Relations Office of the Faculty of Pharmacy (info@pharm.muni.cz). Thank you.

Linda Krajsová - communicator for admission procedure
8. 11. 2010 16:27nové
Dotazy specifické pro ekonomicko-správní fakultu.
Oliver Kutiš
22. 4. 2021 12:37nové
TSP na Magisterské studium
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, či sa na program Matematické a štatistické metódy v ekonómii robia aj TSP alebo iba odborové prijímacie skúšky, na ktoré je možné nazrieť aj na stránkach univerzity. Ďakujem pekne
26. 4. 2021 22:48nové

Dobrý den,
již Vám bylo odpovězeno na prihlaska@muni.cz.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Oliver Kutiš
22. 4. 2021 22:27nové
Vzorcovnik + kalkulačka
Dobrý deň, ešte jedna otázka z mojej strany. (ak by som bol pozvaný na prijímacie skúšky) Budú povolené aj vzorcovníky? Zároveň, aké kaľkulačky sú povolené a aké funkcie nesmú obsahovať? Ďakujem veľmi pekne
26. 4. 2021 22:45nové

Dobrý den,
omlouvám se za pozdější odpověď z důvodu přehlcení komunikačního portálu prihlaska@muni.cz. Vím, že odpověď již není relevantní, ale pro pořádek dodávám, že byla dovolena pouze psací potřeba a čistý papír.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Oliver Kutiš
27. 4. 2021 16:47nové

Dobrý deň,

Ako je prosím myslené, že Vaša odpoveď už nie je relevantná?
29. 4. 2021 22:22nové

Dobrý den,
omlouvám se za nedorozumění z mé strany, nevšimla jsem si, že jste navazující magistr a domnívala jsem se, že Váš dotaz směřuje k TSP. V tomto případě Váš dotaz prosím směřujte na studijní oddělení příslušné fakulty, kontakt naleznete zde: https://is.muni.cz/podpora/studijni. Děkuji.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
8. 11. 2010 16:24nové
Dotazy specifické pro fakultu sportovních studií.
Jan Byrtus
22. 1. 2021 14:17nové
Lékařský posudek
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda lékařský posudek, proveden minulý rok, bude platit i tento rok při podávání přihlášky. Mám pocit, že platí 2 roky od provedení, ale nejsem si zcela jistý.
Děkuji za odpověď.
S pozdravem Jan Byrtus.
26. 1. 2021 19:23nové

Vážený pane Byrtusi,
již Vám bylo odpovězeno na komunikačním portále prihlaska@muni.cz.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Štěpán Rotter
8. 2. 2021 13:14nové
Praktické přijímací zkoušky
Dobrý den,
Obracím se na vás s otázkou, jak a kde bych se mohl připravovat na praktickou PZ, když jsou všechna sportoviště vládou uzavřena. Jacikův test jde samozřejmě natrénovat doma, ale obtížnější je už gymnastika, plavání a běh. Myslím si, že by na tuto otázku chtělo spoustu studentů znát odpověď. Jak se máme připravit na praktickou zkoušku na FSPS MUNI, když jsou všechna sportoviště zavřená? Kde mám trénovat plavání, kde mám trénovat gymnastiku a tak dále. Děkuji za odpověď.
10. 2. 2021 22:41nové

Dobrý den,
je třeba vzít v úvahu, že ve stejné situaci se nacházejí rovněž všichni ostatní uchazeči o studium na Fakultě sportovních studií.
Váš dotaz však spíše vyžaduje vyjádření fakulty, proto se prosím obraťte na její studijní oddělení, kontakt naleznete zde: https://is.muni.cz/podpora/studijni.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Michaela Matoušová
5. 3. 2021 20:53nové
Dobrý den,
přesně v situaci jsou i všichni ostatní a navíc běh se dá natrénovat venku, běhat není zakázáno pokud vím :D A běží se jen sprint, což většina "hobíku" nepotřebuje trénovat, já dělám vytrvalostní sport a většina normálních suchozemců mají mnohem víc rychlostních vláken. Na gymnastiku, když si najdete nějaký hezký travnatý plácek, tak to taky jde natrénovat a plávání, když se začnete otužovat, tak to taky stihneš :) .. Taky bych mohla říct třeba, kde natrénuji basketbal (což sice podle mě není skoro vůbec potřeba, protože to patří do základní sportovní všestrannosti, stejně jako plavání, ale nevadí)
Martin Mikuš
26. 4. 2021 21:12nové
Význam TSP u TVaS v kombinaci
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jaký význam, mají TSP v případě, kdy se hlásím např. na Tělesnou výchovu a sport v kombinaci s Občanskou výchovou se zaměřením na vzdělání. Slouží TSP jen k "vyřazení" těch žadatelů o studium, kteří nesplnili minimální percentil (20)? Dále už se tedy počítá jen se studenty, kteří mají percentil 20< a jejich výsledky TSP jsou pro další hodnocení irelevantní? Jinak řečeno člověk který bude mít 80 bodů z testu FSpS a 100 percentil TSP bude mít horší hodnocení než člověk, který má 81 bodů a 21 percentil?
26. 4. 2021 22:42nové

Dobrý den,
ve Vašem případě se jedná o mezifakultní studium a každá fakulta si samostatně stanovuje podmínky přijetí pro své programy. U sdruženého studia musíte zvlášť splnit podmínky přijetí pro hlavní studijní program a zvlášť pro vedlejší, tudíž nedochází k poměřování testů a jejich váhy, protože každý z testů slouží jako přijímací zkouška pro jiný program.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
8. 11. 2010 16:20nové
Dotazy specifické pro fakultu informatiky.
Ondrej Franko
1. 2. 2021 13:04nové
Prominutí prijímačiek s Matematickou olympiádou
Dobrý deň, hlásim sa na odbor Informatika a chcel by som požiadať o prominutí prijímačiek vďaka umiestneniu ako úspešný riešiteľ krajského kola matematickej olympiády kategórie A na Slovensku. Niekde je napísané, že cez e-prihlášku môžem poslať iba tú žiadosť a nie prílohy a teda ak správne chápem by som v tomto prípade mal poslať kópiu internetovej stránky s výsledkovou listinou poštou (?) ale niekde je zase napísané, že prílohy treba poslať poštou iba v prípade, že sú notársky overované. Teda mám túto stránku ako prílohu vložiť spolu so žiadosťou do e-prihlášky alebo mám vytlačiť webovú stránku a poslať ju poštou?
změněno 1. 2. 2021 17:40 nové
Moje představa (jako proděkana zodpovědného za přijímací řízení) je, aby uchazeči, kteří se k nám hlásí jako úspěšní řešitelé středoškolských soutěží, nemuseli tyto svoje úspěchy složitě dokládat. Mělo by stačit (i elektronicky) poslat výsledkovou listinu dané soutěže, resp. kopii diplomu s odkazem, kde lze úspěch ověřit. Nic úředně ověřovat nebo posílat poštou není třeba.

Cituji z formuláře k žádosti o prominutí: "VARIANTA 7,8 - uchazeč doloží účastnickým listem či diplomem, případně kopií výsledkové listiny pořadatele (stačí strana se jménem uchazeče, ale musí být patrno, o jakou soutěž a které kolo se jedná, včetně bodového zisku a roku soutěže). Na dokument uchazeč uvede webovou adresu (i rukou), kde lze výsledek ověřit."
Martin Matouš
31. 3. 2021 20:49nové
Maturita v září

Dobrý den,

rád bych se zeptal, zda se mohu úspěšně účastnit přijímacích zkoušek i v tom případě, že k maturitě budu připuštěn a úspěšně ji složím až v září? Mnohokrát děkuji za odpověď.

Martin Matouš
změněno 2. 4. 2021 21:05 nové

Dobrý den,
přijímací zkoušky se samozřejmě můžete zúčastnit, ale ke studiu nemůžete být zapsán, dokud neprokážete složení maturitní zkoušky. To zpravidla proběhne tak, že předložíte úředně ověřenou kopii maturitního vysvědčení u zápisu ke studiu. Pokud maturujete až v září, zeptejte se na studijním oddělení Fakulty informatiky, jak máte postupovat, měla by Vám však poskytnout náhradní termín zápisu, u kterého pak kopii vysvědčení dodatečně odevzdáte.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Jan Březík
29. 4. 2021 08:15nové
Potřebný percentil pro rok 2021
Dobrý den, rád bych se zeptal jaký bude letos potřebný percentil pro přijetí ke studiu? Popřípadě kdy se to dozvíme? A také by mě zajímalo, jestli je možné, že i když je někdo těsně pod čarou, tak je přijat ke studiu (protože ne všichni kdo jsou na danou fakultu přijati, na ní nakonec chtějí jít..)? Děkuji za odpověď.
29. 4. 2021 22:18nové

Dobrý den,
percentil je údaj, který uvádí, jaké procento uchazečů napsalo danou variantu testu stejně, nebo hůř než Vy. Máte-li tedy percentil 80, znamená to, že patříte mezi 20% nejúspěšnějších řešitelů dané varianty testu. Vzhledem k této podstatě výsledku tak není možné dopředu stanovit minimální hranici nutnou pro přijetí. Vždy totiž záleží na počtu a úspěšnosti uchazečů. Pro získání velmi hrubé představy se však můžete podívat na percentil posledního přijatého uchazeče o studium daného studijního programu v minulém přijímacím řízení. Tento údaj je veřejně dostupný na stránce daného studijního programu.
Být přijat ke studiu může být i uchazeč, který se nachází pod čarou, jelikož k zápisu ke studiu se nemusí dostavit všichni uchazeči.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Jan Březík
30. 4. 2021 11:56nové
Děkuji za rychlou odpovědět. A nevíte tedy kdy budou uchazeči znát výsledek příjímacího řízení? Na konci testu nám dohlížející sdělil že výsledky budou k dostání do 3.5, avšak jsem úplně nepochytil, zda se jedná pouze o výsledný percentil (ten už je zveřejněn), či o "celkový výsledek" (zda jsme ne/přijati).
Jan Březík
30. 4. 2021 12:00nové
tak už nic, toto info je již dopsané v přihlášce
8. 11. 2010 16:17nové
Dotazy specifické pro přírodovědeckou fakultu.
Jana Duračková
15. 2. 2021 11:10nové
Odpustenie prijímacích skúšok
Dobrý deň, podala som si prihlášku na nadväzujúci magisterský odbor - molekulárna biológia a genetika. Chcela by som sa spýtať, za akých podmienok je možné požiadať o odpustenie prijímacích skúšok? Musím byť študentom MUNI aby som si mohla podať túto žiadosť? Ak nie, stačí spolu so žiadosťou poslať potvrdený výpis študijných výsledkov z bakalárskeho štúdia, podobne ako to býva na iných VŠ?
15. 2. 2021 23:11nové

Dobrý den,
všechny potřebné informace ohledně prominutí přijímací zkoušky na navazující magisterský obor naleznete v níže vloženém odkaze v sekci Prominutí přijímací zkoušky.
https://www.sci.muni.cz/pro-uchazece/navazujici-magisterske-studium/prijimaci-rizeni#prominuti

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Daniel Navrátil
3. 4. 2021 13:44nové
Mezifakultní studium

Dobrý den, jak probíhá studium, které se dělí na hlavní a vedlejší obor? Hlavní obor budu mít na PřF a vedlejší na ESF. Odehrávají se předměty z vedlejšího oboru na stejné fakultě nebo se musí student přesouvat z jedné fakulty na druhou napříč Brnem? Bude na přesun dostatek času? Zkoušel jsem na tyto otázky najít odpověď, ale nemohl jsem je nikde najít.

Děkuji za případnou odpověď,
Navrátil.
5. 4. 2021 22:40nové

Dobrý den,
to je naprosto individuální. Směřujte tedy prosím Váš dotaz na studijní oddělení těchto fakult, kontakt naleznete zde: https://is.muni.cz/podpora/studijni. Děkuji.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Eliška Houdková
6. 5. 2021 09:24nové
Přijímací komise + percentil
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy přesně zasedá přijímací komise (údaj polovina května mi přijde nedostatečný)? A dále zda je možné někde najít percentil posledního přijatého z minulého roku? Našla jsem jen body posledního přijatého, ale to mi nic moc neřekne. Děkuji
Tereza Koštejnová
6. 5. 2021 13:08nové
Také by mě zajímalo. FF to má tuším 12., ale též nikde nemohu dohledat termín PřF.
9. 5. 2021 00:01nové

Dobrý den,
přijímací komise zasedá 13. května. Bodové hranice a počty přijatých z minulých let naleznete vždy na stránce příslušného programu na konci sekce Podmínky přijetí.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Eliška Houdková
9. 5. 2021 23:36nové
Dobrý den, ano, BODY posledního přijatého jsem našla, ale to je mi letos k ničemu, když se změnily podmínky přijímacího řízení, já bych ráda věděla přímo PERCENTIL posledního přijatého na jednotlivé obory. Jde toto někde dohledat? Děkuji moc.