Thread: TSP obecně/
22/5/2022 13:59new
Navržení na přijetí
Mám to úplně stejně, takže nevím, jestli to ještě nějak změní nebo pošlou nějaký dokument do systému.
Marta Mikulová
23/5/2022 12:44new
Rozhodnutí o přijetí padne až po 15.6.2022
23/5/2022 18:01new
Zdravím, a na základe čoho? Či Ak doložím maturitné vysvedčenie a čestné prehlásenie o pravdivosti, bude to tak ok?
23/5/2022 23:55new

Dobrý den,
k tématu "navržen na přijetí" --> vyčkejte prosím na instrukce od fakulty, která vám poskytne bližší informace ohledně vložení dokladů o předchozím dosaženém vzdělání. Pokud do stanoveného data doložíte požadované dokumenty, bude Vám vydáno rozhodnutí o přijetí, čímž Vám vzniká právo na zápis do studia.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Zuzana Pinkavová
24/5/2022 14:58new
Dobrý den, již jsem v roce 2005 promovala na jiné fakultě MU, než na kterou jsem nyní přijata. MU tedy má záznam o tom, že mam od ní VS titul (a tim padem i že jsem kdysi dokládala maturitní vysvedceni). I tak je nutno maturitní vysvědčení nyní nahrávat? Děkuji za odpověď.
24/5/2022 15:20new
Očekávám, že ano, protože já jsem nahrával maturitní vysvědčení minulý rok a letos jsem ho tam vkladal znovu, taky jsem čekal, že když už jednou v systému je nahráno, tak se automaticky doplní k nové přihlášce.
24/5/2022 20:52new

Dobrý den,
ano, prosíme o opětovné nahrání dokumentu.

LK
Zuzana Pinkavová
25/5/2022 22:13new
Děkuji moc za odpověď. A když s tím máte zkušenost, ta autorizovana konverze je jen o ověření pravosti dokumentu (originalu) na poště?
26/5/2022 01:24new
No myslím, že ano, já jsem to tedy nechával ověřit na obecním úřadě, ale tam, kde je Czech Point, by to mělo jít nechat ověřit.
26/5/2022 06:23new
Nikoliv, autorizovaná konverze znamená převedení listiny do/z elektronické podoby. Čili půjdete na CzechPoint a požádáte o autorizovanou konverzi vysvědčení do elektronické podoby. Pracovník CzechPointu to naskenuje a připojí k dokumentu konverzní doložku s elektronickým podpisem, kterou potvtrdí, že sken vzniknul konverzí z originální listiny, a jako taková bude mít tato elektronická verze stejnou platnost jako "papírový" originál. Nestačí pouze sken, autorizovaná konverze potvrzuje, že sken je vytvořen z listiny tak, jak skutečně vypadá. Tuto kopii vám pak CzechPoint uloží do online úschovny (odkud si ji stáhnete pomocí hesla, které dostanete), nebo na váš USB nosič.
26/5/2022 10:16new
aha, takže způsob, jakým bylo možné maturitní vysvědčení nahrát minulý rok, už letos není možný?
26/5/2022 10:43new
To bohužel nevím, jak to bylo loni, pouze vysvětluji, co je to autorizovaná konverze.
Zuzana Pinkavová
26/5/2022 23:15new
Děkuji za vysvětlení.
Peter Perašín
20/5/2022 10:25new
Prijatie na psychológiu FF
Prosím Vás kedy budú výsledky na odbor psychológia na Filozofickej fakulte? Je možné, že bude stačiť aj percentil TSP tesne pod 70 či veľmi to reálne nie je? Odborové skúšky mi vyšli o dosť lepšie.
Petr Zicha
20/5/2022 10:38new

Ahoj Peter,

V ,,Co bude dál,, tabu je napsané, že výsledky budou do 22.5.
Peter Perašín
20/5/2022 10:59new
Aha, to som si nevšimol. Chvíľu teda ešte zostávam v nádeji :) Našiel by som niekde koľko sa tento rok hlásilo ľudí na tento odbor,resp.koľko ich reálne prišlo na prijímačky? Vďaka za odpoveď
Petr Zicha
20/5/2022 14:25new
Tyhle statistiky se zveřejňují vždy po uzavření přijímacího řízení, takže i po druhém termínu zápisu. (Někdy v září)
Dá se to jednoduše vygooglit "muni počty přijatých".
Existuje i stránka muni s archivními daty, takže zatím se můžeš podívat na statistiky z předchozích let.
20/5/2022 18:22new
na jednooborovou psychologii na FF bylo podáno 1516 přihlášek
Peter Perašín
20/5/2022 22:49new
Ďakujem. Bohužiaľ, už viem výsledok :( neprijatý z kapacitných dôvodov. Je aspoň malá nádej, že sa budú v lete doberať aj tí pod čiarou?
20/5/2022 22:51new
Dobírání není něco, co by bylo na MUNI běžné...
Peter Perašín
20/5/2022 23:21new
Aj ja som to tak čítal, ale nádej umiera posledná. Keďže to stroskotalo na TSP testoch, ktoré som si robil dookola, viete mi ešte poradiť ako inak sa v nich zlepšiť? Občas mi vyšli úžasne, občas mi nesadli otázky, ale je nejaké know-how ako sa v nich zlepšiť? Ďakujem
21/5/2022 12:20new

Tady v tom případě naděje spíš už umřela. Nemyslím to zle, ale neslyšela jsem o nikom, koho by dobrali dodatečně, fakulty nabírají s rezervou, protože dle předchozích let ví, kolik procent přijatých lidí se nakonec zapíše. V případě MUNI je dobrání fakt vysoce nepravděpodobná varianta, doporučuju spíš místo doufání v zázrak koukat po školách co mají druhá kola, přijímají od ledna nebo zvážit jednoleté jazykové studium.

Co se TSP týče doporučuji nějaké dobré přípravné kurzy. V případě MUNI jsou super kurzynatsp.cz, z vlastní zkušenosti můžu doporučit, případně jiné dlouhodobé kurzy, ty párhodinové, co nabízí některé fakulty nejsou oproti tomu moc informativní. Jinak je fajn třeba i dobře promyslet strategii na samotný test.
Peter Perašín
21/5/2022 12:38new
Muni asi žiadne také odbory čo majú druhé kolo neponúka predpokladám, však?Už som sa videl v Brne, veľmi ma to tam ťahá. Za tip na kurz veľké ďakujem. Ja som počas roka chodil na kurz - preberala sa tam hlavne biola aj psychológia, avšak keby som sa spoľahol iba na to tak neurobím ani odborné testy. U nás na Slovensku je okruh tém napr.na psychológiu (maturita) diametrálne odlišný a tiež by mi to nestačilo na prijímačkách. Sútredil som sa viac na tie odborné testy, pritom tie vlastne stačilo urobiť nad 65 percentil. Dosť ma to štve, ale to asi všetkých. Muni je fakt topka, oplatí sa zamakať a skúsiť o rok. Intenzívne riešiť najmä tsp. A do septembra ešte budem dúfať, že sa udeje zázrak a výnimočne budú doberať. Ďakujem za veľmi príjemnú a podnetnú debatu. Pekný deň
22/5/2022 00:06new

Dobrý den,
v létě budou některé z bakalářských programů na Filozofické fakultě otevírat dodatečná přijímací řízení. Sledujte tedy prosím web, kde by měly být nejpozději do poloviny července 2022 informace o tom, které programy budou dodatečně přijímat ke studiu v akademickém roce 2022/2023: https://www.phil.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Peter Perašín
22/5/2022 17:40new
Dobrý deň, ďakujem. A neviete či tam budú aj prijímačky? Ja som totiž od konca júna do septembra pracovne mimo Európu.
Ale to je asi už ozaj hlúpa otázka. No kto sa nepýta, nevie :) Ďakujem za trpezlivosť.
23/5/2022 23:58new

Dobrý den,
dotaz prosím směřujte na studijní oddělení Filozofické fakulty na adrese prijimaci.rizeni@phil.muni.cz. Děkuji.

LK