Vlákno: TSP obecně/
2. 5. 2022 11:41nové
Varianty ZSV + OSP / ZSV + TSP

Dobrý den,
bohužel, tento postup nelze uskutečnit. Fakulta přihlédne k tomu, co jste si zvolila jako formu přijímací zkoušky.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Jana Hudečková
1. 5. 2022 16:09nové
Termíny zasedání přijímací komise
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy přesně by měla zasedat přijímací komise ESF? Předem děkuji za odpověď
2. 5. 2022 10:57nové

Dobrý den,
přijímací komise na Ekonomicko-správní fakultě by měla zasedat v první polovině května.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
2. 5. 2022 11:47nové
Sociální pedagogika a volný čas - výsledky
Zdravím,
je tu někdo, kdo jde na socped? Jaké máte výsledky? Nevíte, kdy bude rozhodnutí? Díky.
Helena Dolejšová
3. 5. 2022 12:33nové
Hlásím se! :-) percentil 90,37 a přijímací komise by měla myslím zasedat do 12.5.
6. 5. 2022 17:53nové
Jezis, no tak to asi nemam sanci. Jj uz je v infu o prihlasce datum, ze 11.
Helena Dolejšová
7. 5. 2022 15:47nové
Loni bylo myslím kolem 22, třeba to není ztracené! 🍀
7. 5. 2022 20:27nové
Bylo 22,93, ja mam 22,03.
8. 5. 2022 15:54nové
Percentily rok co rok klesají, kdysi se nedalo dostat na práva bez percentilu nad 90, vloni stačilo i pod 80... Naděje umírá poslední
změněno 9. 5. 2022 17:07 nové
Nevím, jak to bylo v minulých letech, ale teď jsem našla v podmínkách pro přijetí nejnižší percentil 30.
změněno 8. 5. 2022 17:52 nové
Percentil 30 je nejnižší možná hranice, aby byl člověk vůbec přijat. Stávalo se, že pak byli přijímáni uchazeči s percentilem třeba menším než 1...

Ivana Slámová
17. 5. 2022 20:01nové
Dobrý den, pro pedagogickou fakultu - Logopedie, Učitelství pro 1. stupeň základní školy, je prosím jaká nejnižší hranice percentilu pro přijetí? Také 30?
30. 5. 2022 09:16nové

Dobrý den,
tuto hranici bodů pro prospěch naleznete ve své e-přihlášce v textu rozhodnutí, který se nachází v sekci Výsledky přijímacího řízení.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Laura Siudová
5. 5. 2022 15:50nové
Přijetí na právnickou fakultu
Dobrý den,

mám dotaz ohledně přijetí na magisterský obor Právo a právní věda. Nebyla jsem přijata z kapacitních důvodů. Jsem umístěná přibližně o 15 míst od posledního přijatého, je reálné abych se ještě dostala, pokud se nezapíšou všichni studenti? nebo je to maximální hranice počtu studentů, která může nastoupit a nemám šanci na přijetí?

Děkuji za odpovědi. 

Milan Vařeka
5. 5. 2022 16:32nové
Nejsem zaměstnanec fakulty, ale máte určitě velkou šanci, protože dost uchazečů půjde nakonec na jinou fakultu.
Ondřej Zbejval
5. 5. 2022 17:17nové

Dobrý den, mohl bych se zeptat jaká byla letos hranice pro přijetí?

Předem děkuji.

Ondřej Zbejval
Vanda Naivertová
6. 5. 2022 15:27nové
Už je to napsané v e-přihlášce.
Ondřej Zbejval
6. 5. 2022 17:17nové
To chápu, nehlásím se na práva, pouze mě zajímá jak se změnil percentil z minulého roku a podle toho si udělám představu jak to bude možná vypadat na jiných oborech.
Předem děkuji
Ondra
6. 5. 2022 17:53nové
Pry kdyz se clovek nedostane, tak uz nema sanci, protoze odvolani se na toto nevztahuje…tak nevim no.
Vanda Naivertová
6. 5. 2022 19:51nové
Ono se sice podává odvolání pouze, když máte pocit, že fakulta jednala protiprávně a bylo Vám ukřivděno, ale na dobírání studentů to nemá vliv. Já jsem taky pod čarou, ale odvolání nepodávám, jelikož mým důvodem nepřijetí je kapacita, avšak když dojde k dobírání studentů, tak fakulta mě může přijmout ať už s odvoláním nebo bez.
8. 5. 2022 15:53nové
Pokud si dobře pamatuju, právnická nabírá s ohledem na odhadovaný počet lidí, co ve výsledku nenastoupí... Tzn. dobírat nebudou
10. 5. 2022 01:20nové

Dobrý den,
v tuto chvíli je těžké určit, jaká je nyní Vaše šance na přijetí, neboť není dopředu stanovené, kolik z přijatých uchazečů se nakonec nezapíše ke studiu, zda a případně kolik pozic fakulta rozhodne doplnit původně nepřijatými uchazeči a dále také není jasné, kolik původně nepřijatých uchazečů, kteří se umístili v celkovém hodnocení lépe, než Vy, by se rozhodlo dodatečné možnosti zápisu využít.

Z toho, co zde již zaznělo, odvolání má skutečně smysl podat pouze tehdy, došlo-li v rámci přijímacího řízení k nějakému procesnímu pochybení ze strany univerzity. Dobírání uchazečů "pod čarou" probíhá postupně dle pořadí uchazečů bez ohledu na to, zda za tímto účel daný uchazeč podal odvolání. K dobrání nemusí fakulta vůbec přistoupit, a konkrétně na Právnické fakultě se nejedná o běžnou praxi. Doporučuji tedy s dobíráním nepočítat.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Vanda Naivertová
12. 5. 2022 00:00nové
Mohu se zeptat, zda minulý rok dobírání bylo, popřípadě kolikátý pod čarou se dostal jako poslední, prosím?
16. 5. 2022 00:23nové

Dobrý den,
studenty pod čarou fakulta za poslední roky nedobírala a ani letos to není předpokládáno.

Linda Krajsová
23. 5. 2022 09:53nové
Varianta jak se na pravnickou fakultu dostat je jeste podat si prihlasku do CZV (bohuzel placene) a pokusit se o prijimacky dalsi rok. Pokud byste byla prijita, nastoupila byste jako radny student do 3.semestru. Fakulta zasadne studenty nedobírá
23. 5. 2022 10:46nové
Mevim, jetsli se něco nezměnilo, ale mám za to, že na řádné studium se z CŽV přechází až po odstudování dvou let v programu CŽV, tzn. na běžné studium se nastupuje od 5., nikoliv od 3. semestru
změněno 23. 5. 2022 11:27 nové
pokud udelate prijimacky, tedy ze jste přijata nasledujici rok, nic nebrani tomu aby se preslo uz ve 3.semetru. Jinak plati to, co jste napsala. Ja jsem student CZV a tuto moznost jsem využila, bohužel opet pod carou :D
Eliška Hrušková
5. 5. 2022 19:41nové
Dějiny starověku
Dobrý den,
je tu někdo, kdo se hlásil na dějiny starověku? Kolik jste měli popřípadě percentil?
Zuzana Górecká
8. 5. 2022 20:59nové
Anglický jazyk a literatura
Hranice prospěchu na příjetí na oborových testech je 55b, já mám 49b. Ale u rozhodnutí o přijetí mám stále nerozhodnuto, je šance přijetí ikdyž jsem nedosáhla hranice ale precentil z tsp mám vysoký? Neví někdo jaká je šance se dostat na odvolání a kde zjistím kolikátá pod čarou jsem?
Petr Zicha
9. 5. 2022 10:04nové
Ahoj Zuzano,

V jiném vlákně jsem četl, že výsledky oborových testů mají 2 hodnoty - splnil/nesplnil.
V přihlášce máš nerozhodnuto, jelikož komise ještě nezasedal, tudíž není oficiální výsledek.
Pokud se nepletu, tak "pod čarou" jsou jen uchazeči, kteří podmínky splnili, ale nedostali se z kapacitních důvodů.
Odvolání je myslím ztráta času a zbytečná práce, jelikož nízký počet bodů nikdo neuzná jako chybu na straně univerzity.
11. 5. 2022 09:08nové

Dobrý den,
platí, co uvedl pan Zicha. Přijímací komise by měla zasedat v následujících dnech. Odvolání má smysl podávat pouze tehdy, došlo-li v rámci přijímacího řízení k nějakému procesnímu pochybení ze strany univerzity (například Vám nebyl dán plný čas na napsání přijímací zkoušky), nepřijat/a z kapacitních důvodů či neprospěch u přijímací zkoušky tak nejsou relevantními důvody pro podání odvolání. V případě nenaplnění kapacity programu u řádného zápisu, může fakulta dobírat automaticky "posunem čáry", a tím umožnit zápis uchazečům nacházejícím se na nejbližších pozicích "pod čarou" (toto se však týká pouze uchazečů s odůvodněním "nepřijat(a) z kapacitních důvodů").

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
16. 5. 2022 12:04nové
"Dodatečné" přijetí

Dobrý den,
chtěla bych se Vás zeptat, zda je možné, aby mě na PdF přijali dodatečně až po řádném zápisu, pokud by se nějaká místa v oboru, na který jsem se hlásila, uvolnila. Na stránkách fakulty jsem myslím četla, že k "dobírání" nedochází...

Děkuji za upřesnění.
Natálie Zdražilová
16. 5. 2022 16:21nové
Dobrý den, je docela malá šance, že budou dobírat další studenty- na stránkách je napsáno, že v posledních dvou letech k dobírání nedocházelo, všichni úspěšní uchazeči se tedy zapsali ke studiu a žádná místa se neuvolnila. Ale nebojte, jsem na tom úplně stejně jako vy, nepřijata k kapacitních důvodů bez nějakého upřesnění kolikátá jsem pod čarou, nezbývá než doufat.
16. 5. 2022 16:40nové
To ani není tím, že by se zapsali všichni, ale tím, že se obvykle přijme větší počet uchazečů a počítá se s určitým procentem nezapsaných, tím pádem zůstanou kapacity naplněné, i když se nezapíší všichni. Proto k dodatečnému přijímání nedochází.
Adéla Byrtusová
18. 5. 2022 07:17nové
Pořadí přijatých uchazečů
Dobrý den,
hlásila jsem se na pedagogickou fakultu a nedostala jsem se na obory z kapacitních důvodů. V E-přihlášce jsem ale nikde nenašla pořadí uchazečů, hranice přijetí, atd. Proto se chci zeptat, kde tyhle informace najít. Děkuji za odpověď.