Pedagogicko-psychologická diagnostika s praxí 2

Portfolio

Seznamte se prosím s materiály o portfoliu (žákovském a studentském). Nemusíte číst všechny materiály, měli byste ale mít jasno v tom, z jakých teorií učení práce s portfolii vychází, jak s nimi pracovat, jak je hodnotit, k jakým efektům u žáků (studentů a učitelů) vedou.

Tento materiál je jen velmi stručným uvedením do tématu.

Vstřícně zpracované informace najdete v tomto článku (a v na něm navazujících).

Základní informace najdete na těchto stránkách základní školy Brodek u Přerova.

Diplomová práce Nikol Daňkové velmi přehledně shrnuje základní teorii o práci s portfolii a praktické informace o tom, jak realizovat portfolia v praxi. Práci nečtěte celou, vybírejte relevantní kapitoly.

Přehledně shrnuje teorii zavádění portfolia a práce s ním v diplomové práci Denisa Hudková. Práci nečtěte celou, vybírejte relevantní kapitoly.

___________________________________________

Na videu v odkazu uvidíte možnost spolupráce s rodinou a využití portfolia na "rodičovských schůzkách" v mateřské škole. Obdobným způsobem by mohly vypadat třídní schůzky na 1. stupni ZŠ, tzv. trojlístek.

____________________________________________

Následující materiály vám vysvětlí, co je to profesní portfolio, k čemu slouží (materiál první) a jak jej založit, vést jaj a pracovat s ním (materiál druhý). Vězte, že dobře vybrané materiály do portfolia, které si přinášíte k SZZ, vám zkoušku může velmi usnadnit, najdete tam totiž spoustu informací.

Chyba: Odkazovaný objekt neexistuje nebo nemáte právo jej číst.
https://is.muni.cz/el/ped/jaro2020/IPPp13/97900667/Podpora_tvorby_profesniho_portfolia.pdf