Informace k práci skupiny IF NEWS
Studenti*ky budou podle svých zájmů rozděleni do dvou modulů: modulu text a modulu multimédia.
Náplň workshopu před festivalem 9.–23. 10.
Rešerše témat IF a hostů, získávání solidního přehledu v dané problematice jako příprava pro práci na psaných výstupech (viz níže) /modul text/
Rešerše témat IF a citátů hostů k danému tématu relevantních (pro náš Twitter) /modul multimedia/
Online organizační schůzka /všichni/
Náplň workshopu v průběhu festivalu 24.–29. 10.
“Ranní kafe” – čtyři ranní setkání s českými novináři*kami na volné téma, především prostor pro účastníky*ce se ptát na to, co je zajímá
Tématická lekce zaměřená na aktuální problém novinářské práce a etické i praktické otázky s ním spojené (v minulých ročnících šlo např. o klimatickou krizi a klimatické dezinformace, ženská práva v Polsku, stereotypizaci Romů v českých médiích aj.)
Práce na daných výstupech (viz níže)
zapojení do mediálního týmu IF na A/V výstupech pro sociální sítě a web /modul multimedia/
Období po festivalu je určeno k finalizování jednotlivých výstupů.
Náplň workshopu podle jednotlivých modulů:
Modul text: Studenti*ky zpracovávají dohromady 5 newsletterů zaměřených na 5 témat Inspiračního fóra. Práci na jednotlivých výstupech v rámci newsletteru si sami organizují a rozdělují, úvodní text každého NL však má jiného autora*ku. Každý newsletter bude obsahovat:
Úvodní text na dané téma. Text by měl přinášet na téma nový pohled, podněcovat inspirativní úvahu, zdůrazňovat třeba opomíjené problémy s tématem spojené apod.
Rozhovor s hostem*kou IF na dané téma. Minimální rozsah 5 NS.
Videoanketa s návštěvníky*icemi festivalu na dané téma (zpracovávají studenti*ky modulu multimedia)
3 odkazy na cizí obsah (články, videa, podcasty, hry, pozvánky na události aj.), který dané téma rozvíjí, problematizuje, dává mu další kontext atd.
3 odkazy na obsah IF týkající se daného tématu (podcast Screenshot, texty hostů ve festivalové knize, záznamy debat aj.)
“Storka” - text reflektující dění daného dne na IF: Jaké souvislosti byly v rámci daného tématu v debatách odhaleny? Jaké motivy prostupovaly celým dnem, co se jím vinulo jako červená nit? Měli řečníci*ce stejná východiska? Jaké aspekty daného tématu byly naopak opomíjeny? Jaký pohled na IF zastoupen nebyl? apod.
Deadline pro první verze úvodních textů je 12. listopadu. K textům autoři*ky dostanou zpětnou vazbu, na jejímž základě je budou moci přepracovat. Finální verze newsletterů je třeba odevzdat do 30. listopadu. Newslettery Inspiračního fóra budou pravidelně rozesílány od ledna 2024.
Modul multimédia: Studenti*ky na festivalu zpracovávají 3 videoformáty:
Videoankety do newsletteru (5); k danému tématu vymyslí jednu (kontroverzní/podnětnou/neotřelou/zábavnou) anketní otázku a ptají se návštěvníků*ic festivalu, místních, filmových profesionálů*ek – zkrátka rozmanité skupiny lidí pohybujících se festivalovou Jihlavou (→na výšku i na šířku, do rána následujícího dne)
“Okamžik ze dne IF” (5); každý den zachytí odlesk atmosféry fóra skrze záznam všedního nebo nevšedního momentu IF (→na výšku i na šířku, do večera daného dne)
Otázka pro hosta*ku (5); po každé z debat IF požádat jednoho*u z jejích účastníků*ic o stručně vyjádřený dojem – Co debata přinesla? Co ukázala? (→na výšku, do druhého dne)
Práci na výstupech si studenti*ky sami organizují a rozdělují. Po dobu festivalu se studenti*ky z tohoto modulu také stávají součástí festivalového social media týmu a jejich další činnosti se tedy budou odvíjet v závislosti na něm.
Informace k práci skupiny KONFERENCE:
Studující budou pod vedením stage manažerky a produkční konference Veroniky Verešové aktivně připravovat audiovizuální materiál s hosty a kostkami festivalu, a to jednak ve formě ankety, jednak samostatně vedených rozhovorů. Součástí práce je i příprava na rozhovory předem a jejich postprodukce. Zároveň v průběhu akce budou pořizovat fotografický a aktuální zpravodajský materiál na sociální sítě.
Studující sestaví štáb o 3–4 lidech, který bude v ten den fungovat samostatně za koordinace stage manažerky.