Informační systém MU je komplexní nástroj pro elektronickou administrativu vysoké školy. Mezi klíčové rysy systému patří:

  • plná podpora různých typů studia (ECTS, ročníkové plány, zvláštnosti)
  • podpora e-learningu, komunikace a spolupráce uvnitř školy řadou nástrojů
  • schopnost zvládat časové soutěže i v celoškolním měřítku (tisíce soutěžících studentů) - unikátní technologické řešení
  • plně on-line přístup a zpracování: všechny aplikace jsou dostupné webovým prohlížečem a provedené změny jsou okamžitě propagovány do agend systému
  • vysoká dostupnost (typicky 99,8 % času bez výpadku)
  • neustálý rozvoj o další agendy a mechanismy
Systém získal prestižní ocenění ISA Award 2009 a EUNIS ELITE AWARD 2005. Po úspěšné aplikaci v prostředí Masarykovy univerzity je postupně nasazován i na některých dalších školách. Vzhledem k velikosti a heterogenitě MU bylo nutné agendy zpracovat velmi parametrizovatelně a obsáhle - proto je nyní možné reagovat na specifika dané školy a podpořit její zvyklosti.

Vysoká škola si může mít tento IS formou tzv. outsourcingu, tj. jako službu na rok či více let (škola odpovídá za plnění/aktualizaci a jinou údržbu údajů, poskytovatel se stará o technický provoz systému, databázi, ladí systém, školí k použití ap.).

Podstatná část agend a služeb je dostupná pouze po přihlášení se do systému heslem. Pokud máte zájem o další informace, ukázku plných možností IS či přímo chcete mít IS pro podporu administrativy studia, univerzitní komunikace a e-learning, můžete kontaktovat vývojový tým na adrese iscor@fi.muni.cz.

Přečtěte si také: