FF:FAVBPa14 Bak. sem. II - Informace o předmětu
FAVBPa14 Bakalářský seminář II
Filozofická fakultajaro 2005
- Rozsah
- 0/2/0. 3 kr. Ukončení: z.
- Vyučující
- PhDr. Jaromír Blažejovský, Ph.D. (cvičící)
Mgr. Luděk Janda (cvičící)
Mgr. Jakub Kučera (cvičící)
doc. Mgr. Pavel Skopal, Ph.D. (cvičící)
doc. Mgr. Petr Szczepanik, Ph.D. (cvičící)
prof. PhDr. Jiří Voráč, Ph.D. (cvičící) - Garance
- doc. Mgr. Petr Szczepanik, Ph.D.
Ústav filmu a audiovizuální kultury – Filozofická fakulta
Kontaktní osoba: doc. Mgr. Petr Szczepanik, Ph.D. - Předpoklady
- FAVBPa13 Bak. sem. I
- Omezení zápisu do předmětu
- Předmět je určen pouze studentům mateřských oborů.
Jiné omezení: Kurs je určen k absolvování ve 4. semestru studia. - Mateřské obory/plány
- Teorie a dějiny filmu a audiovizuální kultury (program FF, B-HS)
- Teorie a dějiny filmu a audiovizuální kultury (program FF, B-OT) (2)
- Cíle předmětu
- Druhý seminář z cyklu 4 seminářů věnovaných postupné přípravě bakalářské práce. Podrobnější informace o systému bakalářských a magisterských seminářů: http://www.phil.muni.cz/fav/System.html Výstupem z předmětu je vypracování druhé části projektu bakalářské práce. Tento projekt má mít následující podobu: 2. Podrobný popis projektu (výstup ze semináře II = ve čtvrtém semestru studia bakalářského, resp. v druhém semestru studia magisterského) 2.1. Slovník základních pojmů, vycházející z doporučené (popř. další použité) odborné literatury, včetně stručné charakteristiky toho, jak budou pojmy v práci aplikovány; např. u naratologické analýzy budou definovány pojmy jako subjektivizace, vypravěč, hledisko. 2.2. V případě historických prací: stručná chronologie vyznačující základní body historického kontextu (prehistorie, data související s propojenými oblastmi), vývoje a důsledků daného problému. 2.3. Soupis základních okruhů primárních pramenů, případně příslušných archivů: v případě historické práce o "filmovém Brně" např. lokální periodika, programy kin, vlastní rozhovory s pamětníky, fotografie, obchodní smlouvy a faktury, stavební plány kin, cenzurní dokumenty, obchodní rejstříky, požární směrnice, smlouvy s pojišťovnou, plány a mapy (vše nutno specifikovat); soupis konkrétních archivů, v nichž lze uvedené prameny nalézt. Student rovněž uvede, které instituce již navštívil a seznámil se s jejich provozem a která filmová díla se mu podařilo zajistit ke studiu (například v případě analýzy stylu jednoho tvůrce musí získat pokud možno veškeré jeho práce, u českých režisérů včetně krátkých a studentských filmů, nerealizovaných scénářů atd.). V případě analýzy bude tento bod obsahovat podrobné filmografické údaje ke zkoumanému filmu. 2.4. Kompletní bibliografický soupis sekundární literatury (formálně provedený dle návodu na katedrových internetových stránkách).
- Metody hodnocení
- Termín předložení výstupního úkolu se stanovuje jednotně vždy na 31. ledna (za podzimní semestr) a 31. května (za jarní semestr), neurčí-li vyučující jinak.
- Navazující předměty
- Další komentáře
- Předmět je vyučován každoročně.
Poznámka k četnosti výuky: V konzultačních hodinách příslušného pedagoga na základě individuální domluvy. - Nachází se v prerekvizitách jiných předmětů
- Statistika zápisu (jaro 2005, nejnovější)
- Permalink: https://is.muni.cz/predmet/phil/jaro2005/FAVBPa14