2012
Klinický standard pro diagnostiku a léčbu myasthenia gravis
PIŤHA, Jiří, Josef BEDNAŘÍK, Olga ZAPLETALOVÁ, Jan SCHÜTZNER, Josef ZÁMEČNÍK et. al.Základní údaje
Originální název
Klinický standard pro diagnostiku a léčbu myasthenia gravis
Název anglicky
Guideline for the diagnosis and therapy of myasthenia gravis
Autoři
PIŤHA, Jiří (203 Česká republika, garant), Josef BEDNAŘÍK (203 Česká republika, domácí), Olga ZAPLETALOVÁ (203 Česká republika), Jan SCHÜTZNER (203 Česká republika), Josef ZÁMEČNÍK (203 Česká republika), Zdeněk AMBLER (203 Česká republika, domácí), Martina PÁTÁ (203 Česká republika) a Miloš SUCHÝ (203 Česká republika, domácí)
Vydání
Česká a slovenská neurologie a neurochirurgie, Praha, Česká lékařská společnost J.E.Purkyně, 2012, 1210-7859
Další údaje
Jazyk
čeština
Typ výsledku
Článek v odborném periodiku
Obor
30000 3. Medical and Health Sciences
Stát vydavatele
Česká republika
Utajení
není předmětem státního či obchodního tajemství
Impakt faktor
Impact factor: 0.372
Kód RIV
RIV/00216224:14110/12:00063371
Organizační jednotka
Lékařská fakulta
UT WoS
000303294000019
Klíčová slova česky
myasthenia gravis; klíčová doporučení; diagnóza; terapie; centralizovaná péče
Klíčová slova anglicky
myasthenia gravis; key recommendations; diagnosis; treatment; centralized care
Příznaky
Recenzováno
Změněno: 31. 1. 2013 17:05, Ing. Mgr. Věra Pospíšilíková
V originále
Klinický standard pro diagnostiku a léčbu myasthenia gravis byl vyvinut pracovní skupinou České neurologické společnosti a dalšími odborníky. Jeho opodstatnění je dáno potřebou sjednocení diagnostiky a léčby myasthenia gravis, sledování vedlejších a nežádoucích účinků moderních léčiv, ověřování jejich účinnosti, stanovení pravidel ke sledování efektivity péče a zajištění (při jeho dodržování) účelného vynaložení prostředků a léčebného a diagnostického úsilí ke zlepšení úrovně poskytované péče. Pro klíčová doporučení byla použita doporučení mezinárodní, vytvořená EFNS [2] a panelem Euromyastenie z roku 2008 [3]. Síla průkazu jednotlivých doporučení byla klasifikována podle systému EFNS [4].
Anglicky
The Czech Neurological Society taskforce in collaboration with other professionals has developed a clinical standard for the diagnosis and treatment of myasthenia gravis. The development of the standard was prompted by the need to unify the diagnosis and treatment of myasthenia gravis, to monitor side and adverse effects of modern drugs and to verify their effectiveness, to monitor the effectiveness of care and to ensure efficient use of resources and diagnostic and therapeutic efforts in order to improve the quality of care provided. Key recommendations are based on the international guidelines, formulated by the EFNS [2] and the Euromyasthenia panel (2008) [3]. The level of evidence for all recommendations was classified according to the EFNS classification by Brainin et al [4].