BIOLEK, Jaroslav, Ivan ANDRÁŠKO, Ondřej ŠERÝ, Kamila KLEMEŠOVÁ, Pavlína ZRŮSTOVÁ a Václav TOUŠEK. Koncept kvality života v rozvojových strategiích mikroregionů Jihomoravského kraje. In Viktorie Klímová, Vladimír Žítek. XVI. mezinárodní kolokvium o regionálních vědách. Sborník příspěvků. Brno: Masarykova univerzita, 2013, s. 517-522. ISBN 978-80-210-6257-3. Dostupné z: https://dx.doi.org/10.5817/CZ.MUNI.P210-6257-2013-65.
Originální název Koncept kvality života v rozvojových strategiích mikroregionů Jihomoravského kraje
Název anglicky Quality of Life Concept in Development Strategies of Microregions of the South Moravian Region
Autoři BIOLEK, Jaroslav (203 Česká republika, garant, domácí), Ivan ANDRÁŠKO (703 Slovensko, domácí), Ondřej ŠERÝ (203 Česká republika, domácí), Kamila KLEMEŠOVÁ (203 Česká republika, domácí), Pavlína ZRŮSTOVÁ (203 Česká republika, domácí) a Václav TOUŠEK (203 Česká republika, domácí).
Vydání Brno, XVI. mezinárodní kolokvium o regionálních vědách. Sborník příspěvků. od s. 517-522, 6 s. 2013.
Nakladatel Masarykova univerzita
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Stať ve sborníku
Obor Zemský magnetismus, geodesie, geografie
Stát vydavatele Česká republika
Forma vydání paměťový nosič (CD, DVD, flash disk)
Kód RIV RIV/00216224:14310/13:00068669
Organizační jednotka Přírodovědecká fakulta
ISBN 978-80-210-6257-3
Doi http://dx.doi.org/10.5817/CZ.MUNI.P210-6257-2013-65
UT WoS 000358519700066
Klíčová slova česky strategie rozvoje; kvalita života; mikroregion; Jihomoravský kraj; textová analýza
Klíčová slova anglicky development strategy; quality of life; microregion; South Moravian region; textual analysis
Příznaky Recenzováno
Změnil Změnil: RNDr. Ondřej Šerý, Ph.D., učo 184504. Změněno: 20. 11. 2015 18:04.
Příspěvek zkoumá strategie rozvoje mikroregionů Jihomoravského kraje z hlediska konceptualizace kvality života. Kvalita života představuje klíčový koncept, který je v současnosti poměrně běžnou součástí strategií místního a regionálního rozvoje. Lze to dokumentovat také v případě strategicky plánovacích dokumentů na mikroregionální úrovni. Předkládaná studie analyzuje, na příkladu mikroregionů Jihomoravského kraje, jak je ve strategických dokumentech chápána kvalita života, jestli je vyjadřována explicitně, ke kterým strategickým cílům se vztahuje, jaké oblasti života jsou akcentovány apod. V závěru se zamýšlíme nad důsledky vágního a povrchního ukotvení kvality života ve strategiích rozvoje.
Anotace anglicky
The study investigates how quality of life is conceptualised within development strategies of the microregions from the South Moravian Region. Quality of life is a key concept that is currently the common part of local and regional development strategies. It can be documented in the case of strategic planning on a microregional level. The study analyses, on the example of the microregions from the South Moravian Region, how quality of life is interpreted in the strategic planning documents, if it is expressed explicitly, to which strategic goals it is related, which domains of quality of life are emphasised etc. In the conclusion, we consider the impacts of the superficial and vague use of quality of life concept in the development strategies.
Návaznosti
MUNI/A/0966/2009, interní kód MUNázev: Projevy globální environmentální změny v krajinné sféře Země (Akronym: PROGLEZ)
Investor: Masarykova univerzita, Projevy globální environmentální změny v krajinné sféře Země, DO R. 2020_Kategorie A - Specifický výzkum - Studentské výzkumné projekty
VytisknoutZobrazeno: 14. 10. 2024 12:48