HAVLAN, Petr. NĚKOLIK KRITICKÝCH POZNÁMEK KE KONTROLE ROZHODOVACÍCH PROCESŮ VE VEŘEJNÉ SPRÁVĚ. In Čičkánová, Daniela. KONTROLA ROZHODOVACÍCH PROCESOV VO VEREJNEJ SPRÁVE. 1. vyd. Bratislava: Univerzita Komenského Bratislava, 2013, s. 446-449. ISBN 978-80-7160-363-4.
Originální název NĚKOLIK KRITICKÝCH POZNÁMEK KE KONTROLE ROZHODOVACÍCH PROCESŮ VE VEŘEJNÉ SPRÁVĚ
Název anglicky SOME CRITICAL REMARKS TO CONTROL THE DECISION MAKING PROCESS IN PUBLIC ADMINISTRATION
Autoři HAVLAN, Petr (203 Česká republika, garant, domácí).
Vydání 1. vyd. Bratislava, KONTROLA ROZHODOVACÍCH PROCESOV VO VEREJNEJ SPRÁVE, od s. 446-449, 4 s. 2013.
Nakladatel Univerzita Komenského Bratislava
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Stať ve sborníku
Obor 50500 5.5 Law
Stát vydavatele Slovensko
Forma vydání paměťový nosič (CD, DVD, flash disk)
Kód RIV RIV/00216224:14220/13:00073482
Organizační jednotka Právnická fakulta
ISBN 978-80-7160-363-4
Klíčová slova česky kontrola - veřejnosprávní rozhodovací procesy - podstata veřejné správy
Klíčová slova anglicky control - decision-making processes in public administration - nature of public administration
Příznaky Mezinárodní význam, Recenzováno
Změnil Změnil: doc. JUDr. Petr Havlan, CSc., učo 32806. Změněno: 12. 1. 2015 14:54.
Po stručném úvodu, věnovaném vymezení a významu kontroly obecně a kontroly veřejnosprávních rozhodovacích procesů, a to včetně procesů smluvních, příspěvek kriticky přibližuje některé momenty současného stavu a charakteru této kontroly v České republice. V závěru příspěvku je pak vyslovena teze o nezbytnosti přijít s novou koncepcí kontroly procesů ve veřejné správě, která by byla nejen nástrojem garantujícím zvýšení hospodářské efektivnosti veřejné správy, ale která by ve svých důsledcích mohla přispět k zachování, potažmo obnovení, nyní nanejvýš sofistikovaně atakované, samotné podstaty veřejné správy jako takové.
Anotace anglicky
After the brief introduction dedicated to the defining of the control of the decision-making processes in the public administration and its importance (including the contractual processes), the article provides critical examination of several aspects of the state and the nature of the control in question in the Czech Republic. In the conclusion of the article the necessary need to bring a new conception of the control of the processes in the public administration is stated - the control which would serve not just as a tool of grows of economic efficiency of the public administration, but which could in its consequences help to prevent or recover the very nature of the public administration, the nature nowadays attacked at the most sophisticated ways.
Návaznosti
GA13-30730S, projekt VaVNázev: Prostředky ochrany subjektivních práv ve veřejné správě, jejich systém a efektivnost
Investor: Grantová agentura ČR, Prostředky ochrany subjektivních práv ve veřejné správě, jejich systém a efektivnost
VytisknoutZobrazeno: 20. 9. 2024 11:38