TUŽILOVÁ, Petra. Autoregulace v učení a chování s přihlédnutím k mentálnímu postižení. In Vytváření příležitostí pro vzdělávání všech dětí na 1. stupni ZŠ. 2014.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Autoregulace v učení a chování s přihlédnutím k mentálnímu postižení
Název česky Autoregulace v učení a chování s přihlédnutím k mentálnímu postižení
Název anglicky Self-regulation in learning and performance of children with intellectual disability
Autoři TUŽILOVÁ, Petra.
Vydání Vytváření příležitostí pro vzdělávání všech dětí na 1. stupni ZŠ, 2014.
Další údaje
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Prezentace na konferencích
Obor 50300 5.3 Education
Stát vydavatele Česká republika
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Organizační jednotka Pedagogická fakulta
Klíčová slova česky autoregulace; učení; chování; prosociální chování; intaktní populace; mentální postižení; rodinné zázemí; školní prostředí; učitel; vrstevník
Klíčová slova anglicky self-regulation; learning; performance; prosocial behavior; intact population; intellectual disability; family environment; clasroom ambience; teacher; peer
Změnil Změnila: Mgr. Petra Tužilová, učo 75394. Změněno: 10. 3. 2015 16:13.
Anotace
Hlavním tématem této teoretické studie je autoregulace v učení a chování u intaktní a mentálně postižené populace v zahraničních výzkumech zveřejněných v posledních letech, které se věnují autoregulaci v učení a chování dětí a dospělých v době od jednoho roku do sedmi let mentálního věku. Tyto výzkumy jsou orientovány na projevy autoregulace a používané strategie na základě rodinného zázemí, školního prostředí, modelového chování dospělých a vrstevníků či nastavení očekávaného chování společností. Tato výzkumná šetření také zjišťují, jaký vliv na autoregulaci v učení a chování má u nejmenších dětí oblast prosociálního chování a jaký je vliv autoregulace v učení a chování na oblasti učení se řešením problémů či posilování literární gramotnosti u starších dětí.
Anotace anglicky
The main topic of this theoretical study describes the self-regulation in learning and performance influencing the intact population and population with intellectual disability as published in foreign surveys during recent years. These surveys are devoted to the self-regulation in learning and performance of children and adults with mental age from 1 to 7 years and are orientated to used self-regulation strategies depending on the family environtment, classroom ambience, modeling of adults or peers or setting the society expected behavior. They also determine the influence of prosocial behavior to the self-regulation in learning and performance due to little children and the influence of self-regulation to solving problems or enhancing the literacy.
VytisknoutZobrazeno: 9. 9. 2024 05:01