VOGEL, Radek. Je správné používat vazbu "you and I" v předmětu? A co naopak, zájmennou frázi "you and me " v podmětu? In Komenský: odborný časopis pro učitele základní školy. Brno: Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity, 2015, s. 68. ISSN 0323-0449.
Originální název Je správné používat vazbu "you and I" v předmětu? A co naopak, zájmennou frázi "you and me " v podmětu?
Název česky Je správné používat vazbu "you and I" v předmětu? A co naopak, zájmennou frázi "you and me " v podmětu?
Název anglicky Is it correct to use the phrase "you and I" in the object position? And vice versa, is the phrase "you and me" correctly used as subject?
Autoři VOGEL, Radek.
Vydání Brno, Komenský: odborný časopis pro učitele základní školy, s. 68-68, 2015.
Nakladatel Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Popularizační texty a aktivity
Obor 60200 6.2 Languages and Literature
Stát vydavatele Česká republika
Organizační jednotka Pedagogická fakulta
Klíčová slova česky you and I; you and me; podmět; předmět; zájmenná fráze
Klíčová slova anglicky you and I; you and me; subject; object; pronominal phrase
Změnil Změnil: Mgr. Radek Vogel, Ph.D., učo 33061. Změněno: 26. 6. 2015 09:39.
Příspěvek v rubrice Jazyková poradna časopisu Komenský, který se zabývá správností použití anglických zájmenných frází "you and I" a "you and me" v podmětových a předmětových pozicích.
Anotace anglicky
A contribution to the Linguistic Corner in the journal Komenský. It addresses appropriateness of using the phrases "you and I" and "you and me" in subject and object positions in English sentences.
VytisknoutZobrazeno: 21. 7. 2024 00:33