ČERNÍK, Jakub, Veronika ŠRANKOVÁ a Josef KUNC. Přístup veřejné správy k problematice brownfields v České republice. In Kulla, M., Novotný, L. Zborník abstraktov zo 7. medzinárodného geografického kolokvia, Danišovce 21. - 23. 10. 2015. 1. vyd. Košice: Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, 2015, s. 7-8. ISBN 978-80-8152-319-9.
Originální název Přístup veřejné správy k problematice brownfields v České republice
Název česky Přístup veřejné správy k problematice brownfields v České republice
Název anglicky Approach of public administration to the brownfields in the Czech Republic
Autoři ČERNÍK, Jakub (203 Česká republika, domácí), Veronika ŠRANKOVÁ (703 Slovensko, domácí) a Josef KUNC (203 Česká republika, domácí).
Vydání 1. vyd. Košice, Zborník abstraktov zo 7. medzinárodného geografického kolokvia, Danišovce 21. - 23. 10. 2015, od s. 7-8, 2 s. 2015.
Nakladatel Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Stať ve sborníku
Obor 50600 5.6 Political science
Stát vydavatele Slovensko
Forma vydání tištěná verze "print"
Kód RIV RIV/00216224:14560/15:00084553
Organizační jednotka Ekonomicko-správní fakulta
ISBN 978-80-8152-319-9
Klíčová slova česky brownfields; veřejná správa; regionální rozdíly; Česká republika
Klíčová slova anglicky brownfields; public administration; regional differences; Czech Republic
Příznaky Mezinárodní význam
Změnil Změnil: Ing. Jakub Černík, učo 206844. Změněno: 6. 1. 2016 16:16.
V České republice je problematika brownfields a její řešení postavena v zásadě na institucionálních přístupech, které se váží na aktivitu a ochotu veřejné správy a politické reprezentace daného území, z čehož pramení i velké regionální diference. Podpora veřejného sektoru a politických zástupců měst a krajů je zatím naprosto rozhodující a s velkou pravděpodobností ještě dlouho bude, což je ovšem poměrně svazující, protože pro veřejnou správu je typická silná setrvačnost a rigidita. Privátní investorský sektor se zatím drží spíše zpět a jeho zájem se soustřeďuje většinou na jednotlivé konkrétní projekty.
Anotace anglicky
Solving the brownfields problem is based on institutional priciples in CzechRwpublic. These principels are applied by local government authorities which results in deep regional differences. At the current time is the support from public actors crucial for succesfull brownfield remediation. In the opposite is not very interrested in brownfields regeneration projects in general yet.
Návaznosti
MUNI/A/1197/2014, interní kód MUNázev: Hodnocení účelnosti rozvojových projektů - praktická aplikace a konceptualizace dosažených výseldků
Investor: Masarykova univerzita, Hodnocení účelnosti rozvojových projektů - praktická aplikace a konceptualizace dosažených výseldků, DO R. 2020_Kategorie A - Specifický výzkum - Studentské výzkumné projekty
VytisknoutZobrazeno: 19. 9. 2024 08:25