ŽÁKOVSKÁ, Alena, Jan JANEČEK, Adam CVRČEK, Hana Lya KUČEROVÁ, Filip URBÁNEK, Barbora ŠVEJDOVÁ, Natálie NÁDENÍČKOVÁ, Jan ZÁVALA a Eva BÁRTOVÁ. Monitoring prevalence patogenů Leptospira grippotyphosa a Leptospira pomona, Coxiella burnetii a Francisella tularensis se zaměřením na volně žijící hlodavce na vybraných lokalitách ČR (Poodří, Moravský kras, Mohelno) v letech 2012 a 2013. Blansko: Dům přírody Moravského krasu, 2015.
Originální název Monitoring prevalence patogenů Leptospira grippotyphosa a Leptospira pomona, Coxiella burnetii a Francisella tularensis se zaměřením na volně žijící hlodavce na vybraných lokalitách ČR (Poodří, Moravský kras, Mohelno) v letech 2012 a 2013
Název česky Monitoring prevalence patogenů Leptospira grippotyphosa a Leptospira pomona, Coxiella burnetii a Francisella tularensis se zaměřením na volně žijící hlodavce na vybraných lokalitách ČR (Poodří, Moravský kras, Mohelno) v letech 2012 a 2013
Název anglicky Monitoring the prevalence of the pathogen Leptospira grippotyphosa and Leptospira pomona, Coxiella burnetii and Francisella tularensis focusing on wild rodents in selected localities of the Czech Republic (Odra, Moravian Karst, Mohelno) 2012 and 2013
Autoři ŽÁKOVSKÁ, Alena (203 Česká republika, garant, domácí), Jan JANEČEK (203 Česká republika), Adam CVRČEK (203 Česká republika), Hana Lya KUČEROVÁ (203 Česká republika, domácí), Filip URBÁNEK (203 Česká republika), Barbora ŠVEJDOVÁ (203 Česká republika, domácí), Natálie NÁDENÍČKOVÁ (203 Česká republika, domácí), Jan ZÁVALA (203 Česká republika, domácí) a Eva BÁRTOVÁ (203 Česká republika).
Vydání Blansko, 2015.
Nakladatel Dům přírody Moravského krasu
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Popularizační texty a aktivity
Obor 30300 3.3 Health sciences
Stát vydavatele Česká republika
Kód RIV RIV/00216224:14310/15:00085696
Organizační jednotka Přírodovědecká fakulta
Klíčová slova česky Leptospira grippotyphosa pomona; Coxiella burnetii; Francisella tularensis; prevalence; hlodavci
Klíčová slova anglicky Leptospira grippotyphosa pomona; Coxiella burnetii; Francisella tularensis; prevalence; rodents
Změnil Změnil: Mgr. Bc. Jan Janeček, učo 424154. Změněno: 29. 2. 2020 08:55.
Patogeny Leptospira grippotyphosa a Leptospira pomona, Coxiella burnetii i Francisella tularensis jsou původci nebezpečných zoonotických onemocnění, které mohou být přenášeny prostřednictvím klíšťat. V této studii se zaměřujeme na možný výskyt Leptospira grippotyphosa a Leptospira pomona, Coxiella burnetii a Francisella tularensis v hlodavcích na vybraných lokalitách ČR (Poodří, Moravský kras a Mohelno).
Anotace anglicky
Pathogens Leptospira grippotyphosa and Leptospira pomona, Coxiella burnetii and Francisella tularensis produce hazardous zoonotic diseases that can be transmitted by ticks. In this study, we focus on the possible occurrence of Leptospira grippotyphosa and Leptospira pomona, Coxiella burnetii and Francisella tularensis in rodents in selected localities of the Czech Republic (Poodří, Moravský kras and Mohelno).
VytisknoutZobrazeno: 30. 5. 2024 23:51