JANKO, Tomáš, Petr KNECHT, Sylvie Rita KUČEROVÁ a Jan Daniel BLÁHA. Vizuální geografická informace v geografickém vzdělávání: teoretické ukotvení a operacionalizace. Online. In 24. výroční konference ČAPV: Síťování (networking) v pedagogickém výzkumu. 2016, [citováno 2024-04-24]
Originální název Vizuální geografická informace v geografickém vzdělávání: teoretické ukotvení a operacionalizace
Název česky Vizuální geografická informace v geografickém vzdělávání: teoretické ukotvení a operacionalizace
Název anglicky Visual geographical information within geographical education: theoretical rationale and operationalization
Autoři JANKO, Tomáš, Petr KNECHT, Sylvie Rita KUČEROVÁ a Jan Daniel BLÁHA
Vydání 24. výroční konference ČAPV: Síťování (networking) v pedagogickém výzkumu, 2016.
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Konferenční abstrakt
Obor 50300 5.3 Education
Stát vydavatele Česká republika
Organizační jednotka Pedagogická fakulta
Klíčová slova česky didaktika geografie, geografické vzdělávání, obrazová reprezentace, visual turn, vizuální informace
Klíčová slova anglicky didactics of geography, geographical education, pictorial representation, visual information, visual turn
Změnil Změnil: Mgr. Tomáš Janko, Ph.D., učo 104778. Změněno: 6. 3. 2017 09:10.
Poster je součástí řešení projektu GAČR Vizuální geografická informace a její role v geografickém vzdělávání (GA16-01003S). Cílem je vymezit a operacionalizovat "vizuální geografickou informaci" jako koncept umožňující srozumitelné a žákům blízké objasňování abstraktních geografických jevů. Konkrétně budou v příspěvku představeny inherentní vlastnosti vizuální geografické informace a objasněny přínosy konceptu z hlediska didaktické transformace vzdělávacího obsahu. Uvedeny budou i konkrétní příklady efektivní vizuální geografické informace.
Anotace anglicky
The poster represents part of the research project "Visual geographical information and its role in geographical education" (GAČR GA16-01003S). Aim of the contribution is to define and operationalize the visual geographical information as a concept allowing for more understandable and responsive explanation of abstract geographical phenomena. Specifically, the inherent qualities of visual geographical information will be introduced in the contribution. The educational benefits of the concept, regarding didactical transformation of the educational content will be explained. Described are the examples of effective visual geographical information.
Návaznosti
GA16-01003S, projekt VaVNázev: Vizuální geografická informace a její role v geografickém vzdělávání
Investor: Grantová agentura ČR, Vizuální geografická informace a její role v geografickém vzdělávání
VytisknoutZobrazeno: 24. 4. 2024 09:18