WIEWIORKA, Ondřej. Úloha laboratoře při správě systémů POCT. In Sympozium klinické biochemie FONS v Pardubicích 2016. 2016. ISBN 978-80-87436-08-0.
Originální název Úloha laboratoře při správě systémů POCT
Název anglicky Role of laboratory oversight in POCT
Autoři WIEWIORKA, Ondřej (203 Česká republika, garant, domácí).
Vydání Sympozium klinické biochemie FONS v Pardubicích 2016, 2016.
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Vyžádané přednášky
Obor 10600 1.6 Biological sciences
Stát vydavatele Česká republika
WWW přednáška
Kód RIV RIV/00216224:14110/16:00093108
Organizační jednotka Lékařská fakulta
ISBN 978-80-87436-08-0
Klíčová slova česky POCT; hosPOC
Klíčová slova anglicky POCT; hosPOC
Změnil Změnila: Soňa Böhmová, učo 232884. Změněno: 10. 3. 2017 13:17.
Analýza v režimu POC je pro klinickou praxi výhodná především svou rychlostí a v některých případech i snížením nákladů na péči pacienta. Tyto přednosti jsou bohužel často vyváženy nedostatečnou kontrolou kvality analytického procesu, které mohou vést k získání nepřesných výsledků měření. V této přednášce byla diskutována role klinických laboratoří při správě nemocničního systému POC(hosPOC), mezi které by mělo patřit komunikace s oddělením a řešení neshod, školení uživatelů POCT přístrojů a řízení kontroly kvality.
Anotace anglicky
The POC analysis brings benefits to clinical practice, such as short turn-around time or decreased costs for medical care. These are sometimes outweighed by improper or insufficient quality control in analytic process and may lead to obtaining incorrect results. Some issues were discussed in this presentation such as the role of clinical laboratory in the oversight of the user training, quality control assessment and communication with the users.
Návaznosti
MUNI/A/1056/2015, interní kód MUNázev: Příspěvek chemických a biochemických metodik ke studiu molekulární podstaty vybraných patologických stavů a onemocnění (Akronym: bichepat)
Investor: Masarykova univerzita, Příspěvek chemických a biochemických metodik ke studiu molekulární podstaty vybraných patologických stavů a onemocnění, DO R. 2020_Kategorie A - Specifický výzkum - Studentské výzkumné projekty
VytisknoutZobrazeno: 26. 4. 2024 11:43