ŠPOKOVÁ, Andrea, Markéta SEDLÁKOVÁ, Veronika NÝDRLOVÁ, František TRAPL, Pavla KREMSEROVÁ, Jan BUCHTA a Radmila DAČEVOVÁ. Sympozium katedry sociální pedagogiky. 2016.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Sympozium katedry sociální pedagogiky
Název anglicky The Department of Social Education Symposium
Autoři ŠPOKOVÁ, Andrea (203 Česká republika, garant, domácí), Markéta SEDLÁKOVÁ (203 Česká republika, domácí), Veronika NÝDRLOVÁ (203 Česká republika, domácí), František TRAPL (203 Česká republika, domácí), Pavla KREMSEROVÁ (203 Česká republika, domácí), Jan BUCHTA (203 Česká republika, domácí) a Radmila DAČEVOVÁ (203 Česká republika, domácí).
Vydání 2016.
Další údaje
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Uspořádání konference
Obor 50300 5.3 Education
Stát vydavatele Česká republika
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Kód RIV RIV/00216224:14410/16:00093707
Organizační jednotka Pedagogická fakulta
Klíčová slova česky sociální pedagogika; pedagogický výzkum a praxe; diskurz; nová média; vztah učitel - rodič - žák
Klíčová slova anglicky social education; research in education and practise; new media; student - teacher - parent interactions
Změnil Změnila: Mgr. Radmila Dačevová, Ph.D., učo 202349. Změněno: 8. 3. 2019 21:33.
Anotace
Symposium formou krátkých prezentací a moderovaných diskuzí hledá společnou řeč v tématech, která se také týkají vzdělávání. Hlavní cílovou skupinou jsou studenti Pedagogické fakulty. Tématem symposia je prolínání světů, hledání subjektivních hranic či bariér a jejich překračování, snaha vést dialog a hledat obohacení z něj. Zvolili jsme tři klíčová témata, která zpracováváme pomocí metafor v třech programových blocích: 1) KULTURNÍ MEGAFON je blok krátkých přednášek zaměřených na sílu médií a jejich podíl na utváření postojů, hodnot a vnímání kulturních vzorců. To reflektujeme, vzhledem k aktuálnímu dění (migrace, česká politická scéna, aj.), jako jednu z klíčových oblastí pro sociální pedagogy. 2) VEJCE ČI SLEPICE je tematický celek zaměřený na teorii a praxi a propojování výzkumných aktivit a teoretických konceptů s realitou a praxí sociální pedagogiky. 3) ŠKOLA JAKO AKVÁRIUM otvírá diskuzi nad/se subjekty (žák, učitel, rodič) a školním ekosystémem (klima) a jejich vzájemném působení. Jak moc se škola uzavírá do vlastního světa a jak moc je "sklo" školy propustné k dění okolo?
Anotace anglicky
The Symposium through short presentations and moderated discussions seek common ground on issues that are related to the education. The main target group are students of the Faculty of Education. The main theme of the symposium is the interconnection of different worlds, searching subjective borders, barriers and crossings. The Symposium tries to engage in dialogue and seek enrichment of it. We chose three key topics which we expressed through metaphors in three program sections: 1) CULTURAL MEGAPHONE is a block of short talks focused on the power of the media and their influence in shaping attitudes, values and perceptions and cultural patterns with regard to current events (migration, the political scene, etc.). 2) THE CHICKEN OR THE EGG section focuses on the theory and practice and linking research activities and theoretical concepts with reality and practice of social education. 3) SCHOOL AS AN AQUARIUM opens discussion on subjects (a student, a teacher, a parent) and the school ecosystem (climate) and their interactions. How much the school is closed in its own world and how much is the "glass" of the schools permeable to what is happening around?
Návaznosti
MUNI/A/1216/2015, interní kód MUNázev: Vybrané oblasti sociální pedagogiky v pozornosti začínajících výzkumníků
Investor: Masarykova univerzita, Vybrané oblasti sociální pedagogiky v pozornosti začínajících výzkumníků, DO R. 2020_Kategorie A - Specifický výzkum - Studentské výzkumné projekty
VytisknoutZobrazeno: 21. 9. 2024 01:33