MIKUŠOVÁ MERIČKOVÁ, Beáta, Tomáš MIKUŠ, Nikoleta MUTHOVÁ a Alena KAŠČÁKOVÁ. HODNOTENIE INOVAČNÉHO POTENCIÁLU POSKYTOVATEĽOV VEREJNÝCH SLUŽIEB – PONUKA VEREJNÝCH SLUŽIEB. Online. In Viktorie Klímová, Vladimír Žítek. 20TH INTERNATIONAL COLLOQUIUM ON REGIONAL SCIENCES. 1. vyd. Brno: Masarykova univerzita,, 2017, s. 435-443. ISBN 978-80-210-8586-2. Dostupné z: https://dx.doi.org/10.5817/CZ.MUNI.P210-8587-2017-56.
Originální název HODNOTENIE INOVAČNÉHO POTENCIÁLU POSKYTOVATEĽOV VEREJNÝCH SLUŽIEB – PONUKA VEREJNÝCH SLUŽIEB
Název anglicky EVALUATION OF THE INNOVATION CAPABILITY OF PUBLIC SERVICE PROVIDERS – THE SUPPLY OF INNOVATION OF PUBLIC SERVICES
Autoři MIKUŠOVÁ MERIČKOVÁ, Beáta (703 Slovensko, domácí), Tomáš MIKUŠ (703 Slovensko), Nikoleta MUTHOVÁ (703 Slovensko) a Alena KAŠČÁKOVÁ (703 Slovensko).
Vydání 1. vyd. Brno, 20TH INTERNATIONAL COLLOQUIUM ON REGIONAL SCIENCES, od s. 435-443, 9 s. 2017.
Nakladatel Masarykova univerzita,
Originální jazyk slovenština
Typ výsledku Stať ve sborníku
Obor 50602 Public administration
Stát vydavatele Česká republika
Forma vydání elektronická verze "online"
Kód RIV RIV/00216224:14560/17:00094817
Organizační jednotka Ekonomicko-správní fakulta
ISBN 978-80-210-8586-2
Doi http://dx.doi.org/10.5817/CZ.MUNI.P210-8587-2017-56
UT WoS 000426864500056
Klíčová slova anglicky value chain-innovations-innovative capability-diamond model
Změnil Změnila: Mgr. Pavlína Kurková, učo 368752. Změněno: 8. 3. 2024 13:48.
Cieľom príspevku je hodnotenie ponuky inovácií miestnych verejných služieb založených na využití informačno-komunikačných technológií s využitím konceptu hodnotenia inovačného potenciálu organizácie. Hodnotenie inovačného potenciálu poskytovateľov miestnych verejných služieb cez koncept hodnotovej reťaze a modelu diamantu nám dáva odpoveď na výskumnú otázku: Proces tvorby a zavádzania inovatívnych konceptov verejných služieb zlyháva z dôvodu slabého inovačného potenciálu poskytovateľov miestnych verejných služieb. Inovačný potenciál samospráv budeme hodnotiť v piatich oblastiach (stratégia, organizácia, procesy, sieťovanie, učenie sa). Iniciatíva zamestnancov je v procese tvorby a zavádzania inovatívnych konceptov verejných služieb základným prvkom úspešnej implementácie informačno-komunikačných technológií do miestnych verejných služieb. Inovácie umožňujú samospráve intenzívnejšie monitorovať potreby svojich občanov a prispôsobovať týmto potrebám charakter inovácií a priebeh inovačného procesu.
Anotace anglicky
The goal of this study is the evaluation of innovations supply by local public services based on the use of information-communication technologies using the concept of evaluating the innovative capability of the organization. Evaluation of the innovation capability of the executive branch of local government through the concept of a value chain and the diamond model provides us with the answer to the research question: the process of development and implementation of innovative concepts of public services fails for reasons of low motivation and innovation capability of the providers of local public services. The innovative capability of local governments will be assessed in five areas (strategy, learning, linkages, processes, innovative organization). The results of this study show that the most significant challenges and factors influencing the innovative capability of the executive branch of local government are related to employee initiative. Innovations allow the local governments to more intensively monitor their citizens' needs and adapt to these needs by the nature of innovation and the course of the innovation process.
Návaznosti
GA16-13119S, projekt VaVNázev: Řízení výkonnosti ve veřejné správě - teorie vs. praxe v České republice a v jiných zemích střední a východní Evropy (Akronym: Řízení výkonnosti ve veřejné správě)
Investor: Grantová agentura ČR, Řízení výkonnosti ve veřejné správě - teorie vs. praxe v České republice a v jiných zemích střední a východní Evropy
VytisknoutZobrazeno: 19. 7. 2024 21:33