PAVLIŇÁK, David, Oleksandr GALMIZ a Miroslav ZEMÁNEK. Aparatura pro povrchové opracování dutých těles pomocí plazmatu. 2017.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Aparatura pro povrchové opracování dutých těles pomocí plazmatu
Název anglicky Apparatus for surface treatment of hollow bodies by means of plasma
Autoři PAVLIŇÁK, David (203 Česká republika, garant, domácí), Oleksandr GALMIZ (804 Ukrajina, domácí) a Miroslav ZEMÁNEK (203 Česká republika, domácí).
Vydání 2017.
Další údaje
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Technicky realizované výsledky (prototyp, funkční vzorek)
Obor 10305 Fluids and plasma physics
Stát vydavatele Česká republika
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Kód RIV RIV/00216224:14310/17:00094372
Organizační jednotka Přírodovědecká fakulta
Klíčová slova česky atmosférické plasma;kontinuální ošetření;polymerní hadičky;trubičky
Klíčová slova anglicky atmospheric plasma;continual treatment;polymer tubes
Technické parametry Nosná část aparatury je tvořená hliníkovými profily, ke kterým jsou připevněny plastové desky o síle 10 mm oddělující jednotlivé sektory aparatury a tvořící vnější kryt zařízení. K rámu jsou zespodu připevněna kolečka a aretace umožňující jednodušší manipulaci při přemísťování a bezpečné ukotvení k podlaze. Řídící jednotka je tvořena rozvaděčem. Pod ní se nachází sektor s napájecím trafem a HV transformátorem generujícím vysoké napětí. V zadní části aparatury se pak nachází převíjecí jednotka a hliníkový profil k zavěšení elektrodové instalace. Elektrodová instalace je pro každý typ ošetření řešena samostatně a vychází z dříve publikovaných odborných výsledků a patentů. Technické parametry: VxŠxH: 160x80x85 cm Váha: 80 kg Příkon: 1x 230 V, <500 W Kontaktní osoba: Mgr. David Pavliňák, Ph.D. Telefon: 549 49 8471
Změnil Změnil: Mgr. David Pavliňák, Ph.D., učo 150650. Změněno: 17. 4. 2018 12:21.
Anotace
Uvedené zařízení se týká plazmové úpravy vnitřního anebo vnějšího povrchu dutého elektricky nevodivého tělesa a zařízení pro provádění tohoto způsobu za použití nerovnovážné elektrické plazmy, s výhodou generované při atmosférickém tlaku, pro úpravu vlastností vnější a vnitřní povrch dielektrických dutých těles.
Anotace anglicky
Introduced apparatus relates to plasma treatment of an internal and/or external surface of a hollow electrically non-conductive body and a device for carrying out this method using a non-equilibrium electrical plasma, preferably generated at atmospheric pressure, to modify the properties of the external and/or internal surfaces of dielectric hollow bodies.
Návaznosti
TG02010067, projekt VaVNázev: Rozvoj systému komercializace výsledků VaV na Masarykově univerzitě (Akronym: Rozvoj systému komercializace na MU)
Investor: Technologická agentura ČR, GAMA, Podprogram 1
VytisknoutZobrazeno: 24. 9. 2020 11:46