MINAŘÍKOVÁ, Eva, Zuzana ŠMIDEKOVÁ a Miroslav JANÍK. Monitoring pair work activities in English language teaching video sequences: What do student teachers pay attention to? In 6th Polish Eye Tracking Conference/Conference SIG 27. 2018.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Monitoring pair work activities in English language teaching video sequences: What do student teachers pay attention to?
Název česky Monitorování práce ve dvojicích při sledování výuky angličtiny: na co se zaměřují učitelé a studenti učitelství?
Autoři MINAŘÍKOVÁ, Eva (203 Česká republika, garant, domácí), Zuzana ŠMIDEKOVÁ (703 Slovensko, domácí) a Miroslav JANÍK (203 Česká republika, domácí).
Vydání 6th Polish Eye Tracking Conference/Conference SIG 27, 2018.
Další údaje
Originální jazyk angličtina
Typ výsledku Prezentace na konferencích
Obor 50301 Education, general; including training, pedagogy, didactics [and education systems]
Stát vydavatele Polsko
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Kód RIV RIV/00216224:14410/18:00101579
Organizační jednotka Pedagogická fakulta
Klíčová slova česky eye tracking;remote eye tracker;sledování výukových situací;angličtina jako cizí jazyk
Klíčová slova anglicky eye tracking;remote eye tracker;teacher;monitoring classroom situations;English as a foreign language
Příznaky Mezinárodní význam
Změnil Změnila: Mgr. Zuzana Šmideková, učo 341797. Změněno: 29. 9. 2019 22:06.
Anotace
Classroom teaching places great demands on teachers as in each moment there are a number of stimuli competing for the teacher’s attention. As pair work is prevalent in English language teaching and its monitoring is essential for its success but also demanding on the teacher, we set out to investigate how teachers of English as a foreign language at the beginning of their career deal with such complex situations. We showed 15 students teachers of English as a foreign language two classroom videos (approx. 1 minute long) and asked them to observe and comment on the pupils’ activity. We collected two types of data – teachers’ visual attention was monitored using SMI RED250MOBILE (250Hz); their verbal comments were recorded and transcribed. The presentation showed preliminary results.
Anotace česky
Výuka klade velké nároky na učitele, protože v každém okamžiku se zde objevuje řada stimulů, které vyžadují pozornost. Práce ve dvojicích je typická pro výuku angličtiny a jejich monitorování je kruciální nejen pro úspěšný průběh, ale je také náročná pro učitele. Proto jsme zkoumali, jak učitelé angličtiny jako cizího jazyka na počátku své kariéry vnímají takové situace. Ve výzkumu jsme ukázali 15 studentům angličtiny dvě videa (cca 1 min. dlouhé) a nechali jsme je tyto videa sledovat a komentovat vzhledem k aktivitě žáků na videu. Sbírali jsme data pomocí SMI RED250MOBILE (250Hz) a doplili je o verbální data, která byla následně transkribována. V prezentaci byly představeny předběžné výsledky.
Návaznosti
GA17-15467S, projekt VaVNázev: Profesní vidění učitelů anglického jazyka v/po akci v komunikačních aktivitách perspektivou eye trackingu
Investor: Grantová agentura ČR, Standardní projekty
VytisknoutZobrazeno: 14. 4. 2021 08:09