MUŽÍK, Vladislav. 150 let české tělesné výchovy - od prostných k parkouru. In Kam jsme došli, doskákali a dojeli za 150 let: motivační konference u příležitosti 150. výročí zavedení tělocviku do škol. 2019.
Originální název 150 let české tělesné výchovy - od prostných k parkouru
Název anglicky 150 years of the Czech physical education – form the floor exercise to the street parkour
Autoři MUŽÍK, Vladislav (203 Česká republika, garant, domácí).
Vydání Kam jsme došli, doskákali a dojeli za 150 let: motivační konference u příležitosti 150. výročí zavedení tělocviku do škol, 2019.
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Prezentace na konferencích
Obor 50301 Education, general; including training, pedagogy, didactics [and education systems]
Stát vydavatele Česká republika
WWW URL
Kód RIV RIV/00216224:14410/19:00109840
Organizační jednotka Pedagogická fakulta
Klíčová slova česky tělesná výchova; kurikulum tělesné výchovy; školní tělesná výchova
Klíčová slova anglicky physical education; physical education curriculum; school physical education
Změnil Změnil: doc. PaedDr. Vladislav Mužík, CSc., učo 549. Změněno: 5. 6. 2019 09:49.
Příspěvek připomíná hlavní milníky a zajímavosti ve vývoji kurikula školní tělesné výchovy v českých zemích. V závěru přináší podněty pro současnou tělesnou výchovu a navozuje problémové otázky plynoucí z aktuální úrovně a zaměření školní tělesné výchovy.
Anotace anglicky
The text presents the main milestones and remarkable events in the physical education curriculum development in the Czech lands. In the concluding part some impulses for the current physical education are presented and some problematic issues stemming from the actual quality level and the current concept of school physical education are pointed out.
Návaznosti
MUNI/A/1037/2018, interní kód MUNázev: Výzkum kurikula tělesné výchovy a výchovy ke zdraví pro předškolní a mladší školní věk (Akronym: VOČaZ 2019)
Investor: Masarykova univerzita, Výzkum kurikula tělesné výchovy a výchovy ke zdraví pro předškolní a mladší školní věk, DO R. 2020_Kategorie A - Specifický výzkum - Studentské výzkumné projekty
VytisknoutZobrazeno: 23. 9. 2024 14:54