STRAKA, Michal, Marek POLÁŠEK, Barbora LOSKOTOVÁ, Zoltán Szabolcs CSABAI, Oliver ZWEIDICK, Wolfram GRAF, Elisabeth MEYER a Petr PAŘIL. BIODROUGHT: a macroinvertebrate-based index to identify antecedent drying. In Final conference of SMIRES COST Action, Tirana, Albania, February 4-5, 2020. 2020.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název BIODROUGHT: a macroinvertebrate-based index to identify antecedent drying
Autoři STRAKA, Michal, Marek POLÁŠEK, Barbora LOSKOTOVÁ, Zoltán Szabolcs CSABAI, Oliver ZWEIDICK, Wolfram GRAF, Elisabeth MEYER a Petr PAŘIL.
Vydání Final conference of SMIRES COST Action, Tirana, Albania, February 4-5, 2020, 2020.
Další údaje
Originální jazyk angličtina
Typ výsledku Konferenční abstrakt
Obor 10617 Marine biology, freshwater biology, limnology
Stát vydavatele Albánie
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Organizační jednotka Přírodovědecká fakulta
Klíčová slova česky vysychání toků; zpětná bioindikace, vodní bezobratlí
Klíčová slova anglicky stream drying; retrospective bioindication; aquatic macronvertebrates
Příznaky Mezinárodní význam
Změnil Změnila: Mgr. Marie Šípková, DiS., učo 437722. Změněno: 29. 4. 2021 18:55.
Anotace
This contribution presents successful testing of the BIODROUGHT index (multimetric developed for bioindication of antecedent dry episodes) on intermittent streams in neighbouring Central European countries (HU, AT, DE).
Anotace česky
Příspěvek prezentuje úspěšné testování BIOSUCHO indexu (multimetriky vyvinuté pro zpětnou bioindikaci předcházejících epizod vyschnutí toku) na vysychavých tocích v okolních středoevropských zemích (Maďarsko, Rakousko, Německo).
Návaznosti
LTC17017, projekt VaVNázev: Validace bioindikačních metod jako nástrojů pro udržitelný management středoevropských vysychavých toků a přenos těchto metod do praxe (Akronym: InterStreaM)
Investor: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Validace bioindikačních metod jako nástrojů pro udržitelný management středoevropských vysychavých toků a přenos těchto metod do praxe, INTER-COST
VytisknoutZobrazeno: 30. 11. 2022 18:13