WEBER, Pavel, Hana MELUZÍNOVÁ, Vlasta POLCAROVÁ, Hana MATĚJOVSKÁ KUBEŠOVÁ, Dana WEBEROVÁ a Katarína BIELAKOVÁ. Sociální charakteristiky akutně hospitalizovaných seniorů a dynamika jejich změn během 25 let na geriatrii. Geriatrie a gerontologie. Praha: Česká lékařská společnost J.E. Purkyně, 2021, roč. 10, č. 3, s. 160-166. ISSN 1805-4684.
Originální název Sociální charakteristiky akutně hospitalizovaných seniorů a dynamika jejich změn během 25 let na geriatrii
Název česky Sociální charakteristiky akutně hospitalizovaných seniorů a dynamika jejich změn během 25 let na geriatrii
Název anglicky Social characteristic and dynamic of their changes during 25 years in the acute inpatient geriatric ward
Autoři WEBER, Pavel (203 Česká republika, garant, domácí), Hana MELUZÍNOVÁ (203 Česká republika, domácí), Vlasta POLCAROVÁ (203 Česká republika, domácí), Hana MATĚJOVSKÁ KUBEŠOVÁ (203 Česká republika, domácí), Dana WEBEROVÁ (203 Česká republika, domácí) a Katarína BIELAKOVÁ (703 Slovensko, domácí).
Vydání Geriatrie a gerontologie, Praha, Česká lékařská společnost J.E. Purkyně, 2021, 1805-4684.
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Článek v odborném periodiku
Obor 30227 Geriatrics and gerontology
Stát vydavatele Česká republika
WWW URL
Kód RIV RIV/00216224:14110/21:00122336
Organizační jednotka Lékařská fakulta
Klíčová slova česky geriatrizace medicíny; seniorizace populace; akutní hospitalizace seniorů; sociální stav; osamělost; transfery a ukončení hospitalizace
Klíčová slova anglicky geriatrization of medicine; seniorization of the population; acute hospitalization of elderly people; social status; loneliness; transfers and termination of hospitalization
Štítky rivok
Příznaky Recenzováno
Změnil Změnila: Mgr. Tereza Miškechová, učo 341652. Změněno: 21. 4. 2022 13:18.
Starší lidé jsou extrémně heterogenní skupinou osob s různými projevy v biologické, mentální i sociální oblasti. Data poukazují na význam sledování těchto parametrů a nedělitelnou integritu zdravotní a sociální problematiky u seniorů.
Anotace anglicky
Older people are an extremely heterogeneous group of people with different manifestations in the biological, mental and social spheres. Data point to the importance of monitoring these parameters and the indivisible integrity of health and social issues in the elderly.
Návaznosti
MUNI/A/1636/2020, interní kód MUNázev: Multimorbidní senior - ani málo ani moc diagnostiky a terapie (Akronym: MULSEN)
Investor: Masarykova univerzita, Multimorbidní senior - ani málo ani moc diagnostiky a terapie
VytisknoutZobrazeno: 8. 5. 2024 17:48