KIRSCH, Otakar. Historie muzejnictví. In Vrbková, Stanislava; Kubín, Petr. Lexikon času minulého. Současnost jihomoravských památek. Mikulov: Regionální muzeum v Mikulově, p. o., 2021, s. 11-17. Lexikon času minulého. Současnost jihomoravských památek. ISBN 978-80-85088-56-4.
Originální název Historie muzejnictví
Název anglicky History of museum work
Autoři KIRSCH, Otakar (203 Česká republika, garant, domácí).
Vydání Mikulov, Lexikon času minulého. Současnost jihomoravských památek, od s. 11-17, 7 s. Lexikon času minulého. Současnost jihomoravských památek, 2021.
Nakladatel Regionální muzeum v Mikulově, p. o.
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Kapitola resp. kapitoly v odborné knize
Obor 60500 6.5 Other Humanities and the Arts
Stát vydavatele Česká republika
Forma vydání tištěná verze "print"
Kód RIV RIV/00216224:14210/21:00124548
Organizační jednotka Filozofická fakulta
ISBN 978-80-85088-56-4
Klíčová slova česky jižní Morava; historie; příroda; památky; muzea; průvodce krajinou
Klíčová slova anglicky South Moravia; history; nature; monuments; museums; landscape guide
Změnil Změnil: doc. Mgr. Otakar Kirsch, Ph.D., učo 9857. Změněno: 26. 4. 2022 15:40.
Kapitola podává stručný přehled vývoje muzeí a muzejnictví v regionu jižní Moravy od jejich počátků až po současnost. Anotace Společný projekt čtyř regionů uprostřed Evropy: Dolní Rakousko, jižní Morava, Vysočina a jižní Čechy. Tyto čtyři regiony se představují v publikacích dokumentujících a přibližujících jejich kulturní dědictví prezentované v muzejních sbírkách, galeriích a dalších institucích, a nabízejí tak vhled do souvislostí, které utvářely jejich krajinu a obyvatelstvo s jeho tradicemi a nezaměnitelným charakterem.
Anotace anglicky
The chapter provides a brief overview of the development of museums and museum work in the region of South Moravia from their beginnings to the present.A common project of four regions in the middle of Europe: Lower Austria, Southern Moravia, Vysočina (Highlands) and Southern Bohemia. These four regions present themselves in publications documenting and presenting their cultural heritage presented in museum collections, galleries and other institutions, and thus offer insight into the context that has shaped their landscape and population with their traditions and unmistakable character.
VytisknoutZobrazeno: 26. 5. 2024 11:24