WEISSAR, Tomáš. Jak vrátit antiku do procesu vzdělávání a do veřejného prostoru? Zpráva z diskusního setkání. Praha: Jednota klasických filologů, 2023, s. 151-158. Auriga - Zprávy jednoty klasických filologů. ISSN 1211-3379.
Originální název Jak vrátit antiku do procesu vzdělávání a do veřejného prostoru? Zpráva z diskusního setkání
Název anglicky How to bring antiquity back into the process of education and into the public space? Report of the discussion meeting
Autoři WEISSAR, Tomáš.
Vydání Praha, od s. 151-158, 8 s. Auriga - Zprávy jednoty klasických filologů, 2023.
Nakladatel Jednota klasických filologů
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Popularizační texty a aktivity
Obor 50301 Education, general; including training, pedagogy, didactics [and education systems]
Stát vydavatele Česká republika
WWW Zpráva v PDF
Organizační jednotka Filozofická fakulta
Klíčová slova česky výuka latiny; střední školy; popularizace
Klíčová slova anglicky teaching Latin; high schools; popularization
Změnil Změnil: Mgr. et Mgr. Tomáš Weissar, učo 397544. Změněno: 16. 1. 2024 12:20.
Zpráva shrnuje diskusi, která proběhla v rámci setkání na půdě Ústavu klasických studií FF MU v Brně v dubnu roku 2023, a nastiňuje možnosti dalších kroků v rámci dané tematiky.
Anotace anglicky
The report summarizes the discussion that took place during the meeting at the Department of Classical Studies of the Faculty of Arts in Brno in April 2023 and outlines the possibilities of further steps within the given topic.
Návaznosti
MUNI/A/1208/2022, interní kód MUNázev: Evropské proměny a konstanty: antické civilizace a jazyky v dalším evropském vývoji
Investor: Masarykova univerzita, Evropské proměny a konstanty: antické civilizace a jazyky v dalším evropském vývoji
VytisknoutZobrazeno: 29. 5. 2024 22:54