UNAR VINKLEROVÁ, Jana a Šárka MATYŠKOVÁ. Zpráva o průběhu klinického hodnocení MARS (30. prosinec 2022 – 28. červen 2023). NA. Brno: MU LF/MŠMT/VFN PRAHA/FN MOTOL/FN BRNO/FN KV/BINOCULAR L, 2023, 4 s. NA.
Originální název Zpráva o průběhu klinického hodnocení MARS (30. prosinec 2022 – 28. červen 2023)
Název česky Zpráva o průběhu klinického hodnocení MARS (30. prosinec 2022 – 28. červen 2023)
Název anglicky MARS Clinical Trial Progress Report (December 30, 2022 - June 28, 2023)
Autoři UNAR VINKLEROVÁ, Jana (203 Česká republika, garant) a Šárka MATYŠKOVÁ (203 Česká republika, domácí).
Vydání NA. Brno, 4 s. NA, 2023.
Nakladatel MU LF/MŠMT/VFN PRAHA/FN MOTOL/FN BRNO/FN KV/BINOCULAR L
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Výzkumná zpráva
Obor 30230 Other clinical medicine subjects
Stát vydavatele Česká republika
WWW MARS
Kód RIV RIV/00216224:14110/23:00133149
Organizační jednotka Lékařská fakulta
Klíčová slova česky oční kapky s atropinem; axiální délka oka; nízká dávka atropinu; krátkozrakost u dětí; progresivní myopie
Klíčová slova anglicky Atropine eye drops; Axial length of eye; Low dose atropine; Myopia in children; Progressive myopia
Štítky FN MOTOL, interim report, MU, RIV, user, VFN
Změnil Změnila: Bc. Hana Vladíková, BBA, učo 244692. Změněno: 26. 1. 2024 09:50.
Primárním cílem a sledovaným parametrem je diference axiální délky oka (AXL) za 12 měsíců (M) aplikační periody při aplikaci 0,02 % atropinu proti placebu. Zpráva o průběhu klinického hodnocení (KH) popisuje detailně dosavadní průběh klinického hodnocení. Zpráva zahrnuje informace o předložení iniciálních žádostí o povolení klinického hodnocení na regulační autoritu a etické komise a následné předložení aktualizací dokumentů ke schválení. Zpráva dále uvádí informace k započetí náboru, počet zařazených pacientů, počet předčasně ukončených pacientů, zjištěná porušení protokolu, informace o nově zjištěných vlastnostech hodnoceného léčivého přípravku ve vztahu k jeho bezpečnosti a účinnosti a také potvrzuje, že nově přijatá opatření (např. zásahy etických komisí, kontrolních úřadů, případné restriktivní zásahy zadavatele nebo audity) nebyly vyžadovány.
Anotace anglicky
The primary outcome of the clinical evaluation is to determine the difference in the axial length of the eye (AXL) during the 12M application period when applying 0.02% atropine versus placebo. Semi-Annual report describes the progress of the clinical trial so far. The report includes information on the submission of initial clinical trial authorization applications to the regulatory authority and ethics committees and subsequent submission of document updates for approval. The report also provides information on the start of recruitment, the number of enrolled patients, the number of prematurely terminated patients, identified protocol violations, newly known information relevant for the safety and efficacy of the investigational medicinal product and also confirms that newly adopted measures (e.g. interventions by ethics committees , regulatory authority, possible restrictive interventions by the contracting authority or audits) were not required.
Návaznosti
90249, velká výzkumná infrastrukturaNázev: CZECRIN IV