V 2024

Originální název

Studie o procesu tvorby designu a popisu vysvědčení: souhrnná výzkumná zpráva

Název anglicky

A study of the process of designing and describing a report card: research summary report

Autoři

KRATOCHVÍLOVÁ, Jana (203 Česká republika, garant, domácí), Michaela SPURNÁ (203 Česká republika, domácí) a Eliška BAŘINA BAROCHOVÁ (203 Česká republika, domácí)

Vydání

Neuveden, 63 s. 2024

Nakladatel

Neuveden

Jazyk

čeština

Typ výsledku

Výzkumná zpráva

Obor

50301 Education, general; including training, pedagogy, didactics [and education systems]

Stát vydavatele

Utajení

není předmětem státního či obchodního tajemství

Organizační jednotka

Pedagogická fakulta

Klíčová slova česky

vysvědčení; sumativní hodnocení; formativní hodnocení; komplexní rozvíjející hodnocení; inovace;

Klíčová slova anglicky

school report card;summative assessment; formative assessment; comprehensive developing assessment; inovation
Změněno: 15. 4. 2024 08:33, doc. Mgr. Jana Kratochvílová, Ph.D.

V originále

Souhrnná výzkumná zpráva je jedním z výstupů projektu aplikovaného výzkumu TA ČR Vývoj a implementace pilotního designu školního vysvědčení: Inovace závěrečného hodnocení žáků základní školy ve vazbě na komplexní rozvíjející hodnocení (TL05000360). Zpráva obsahuje informace o projektu, realizaci a metodologii. Představuje tvorbu pilotního designu školního vysvědčení, včetně způsobů hodnocení a základních oblastí. Popisuje výzkumné oblasti projektu a metodiku jeho ověřování. Součástí je kapitola o metodické podpoře, propojenosti formativního a sumativního hodnocení a diseminaci výsledků projektu.

Anglicky

The summary research report is one of the outputs of the TA CR applied research project Development and Implementation of a Pilot School Report Card Design: Innovation of the Final Assessment of Primary School Pupils in Relation to Comprehensive Developmental Assessment (TL05000360). The report contains information on the project, implementation and methodology. It presents the development of a pilot school report card design, including assessment methods and core areas. Describes the project's research areas and validation methodology. It includes a chapter on methodological support, the interconnectedness of formative and summative assessment and dissemination of the project results.

Návaznosti

TL05000360, projekt VaV
Název: Vývoj a implementace pilotního designu školního vysvědčení: Inovace závěrečného hodnocení žáků základní školy ve vazbě na komplexní rozvíjející hodnocení.
Investor: Technologická agentura ČR, Vývoj a implementace pilotního designu školního vysvědčení: Inovace závěrečného hodnocení žáků základní školy ve vazbě na komplexní rozvíjející hodnocení.